TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

НЕМА ПРОМЕНА ВО БУГАРИЈА Јанев останува премиер до изборите

+инфо - 16.09.2021

Вчера Радев ги распиша предвремените парламентарни избори што треба да се одржат на 14 ноември. Новата преодна бугарска влада положи заклетва, именувана со декрет на претседателот Румен Радев, премиер повторно е досегашниот привремен – Стефан Јанев.

Новата техничка влада на Бугарија положи заклетва: Јанев останува премиер, сменети тројца министри

PressingTV

Јанев останува премиер на Бугарија до изборите

Нетпрес

Новата техничка влада на Бугарија положи заклетва,Јанев останува премиер

Канал5

Јанев: Привремената Влада го заштити националниот интерес во однос на позицијата за С. Македонија

24Инфо

Јанев: Успеавме да го заштитиме националниот интерес во однос на позицијата за Македонија

Република

Јанев: Техничката влада успеа да го заштити бугарскиот национален интерес во однос на позицијата кон С. Македонија

Нетпрес