TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведени две лица, се обиделе да пренесат марихуана преку граничниот премин Стар Дојран

Макфакс - 22.07.2019

Полицијата приведе две лица кои се обиделе да пренесат марихуана преку граничниот премин Стар Дојран. Според информациите на Министерството за внатрешни работи, приведени се лицата Е.М. и Е.Х., двајцата од село Долна Бањица, Гостивар. Е.М.

Шверцери на марихуана уапсени кај Стар Дојран

Слободен Печат - 22.07.2019

Дрогата била пронајдена при детална царинска контрола. Вчера на граничниот премин Стар Дојран уапсени се Е.М. и Е.Х., двајцата од гостиварското село Долна Бањица. Тие се осомничени дека се обиделе преку граница да пренесат марихуана.

Приведени две лица при обид да пренесат марихуана во Грција

Либертас - 22.07.2019

Полицијата на граничниот премин Стар Дојран уапси две лица кои со товарно возило марка „Ман“ се обиделе да пренесат марихуана од земјава во Грција. Како што соопшти МВР, возачот на камионот Е.М. и неговиот сопатник Е.Х.

Кај велешанец пронајдени марихуана, кокаин и метадон

Скопје1 - 21.07.2019

СВР Велес поднесе кривична пријава против Д.Х.(24) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Приведени две лица кои се обиделе да пренесат марихуана преку граничниот премин Стар Дојран

Сител - 22.07.2019

На 22.07.2019 на граничниот премин Стар Дојран приведени се Е.М. и Е.Х., двајцата од с. Долна Бањица, Гостивар поради обид да пренесат марихуана преку граничниот премин. Е.М. управувајќи товарно моторно возило „Ман“ со скопски регистерски таблички и ...

Приведени две лица при обид да пренесат марихуана во Грција

А1 On - 22.07.2019

Полицијата на граничниот премин Стар Дојран уапси две лица кои со товарно возило марка „Ман“ се обиделе да пренесат марихуана од земјава во Грција. Како што соопшти МВР, возачот на камионот Е.М. и неговиот сопатник Е.Х.

Екс-вработен во УБК и неговиот син фатени со 50 килограми марихуана

Алсат-М - 20.07.2019

Поранешен вработен во УБК, сега пензионер и неговиот 31 годишен син од Струга шверцувале дрога. Двајцата се приведени од страна на полицијата. Одделението за организиран криминал при МВР и СВР Охрид во координирана акција, синоќа околу половина час ...

Пронајдена марихуана кај две лица

Опсервер - 20.07.2019

На 17.09.2019 година околу 18.20 часот на ул.„Козле“ во Скопје, полициски службеници извршиле преглед на лицата В.П.(28) и Д.Г.(26), двајцата од Скопје, вработени во УБК, кои биле со патничко возило „Опел корса“.

Кај Д.Х.(24) од Велес пронајдени марихуана, кокаин и метадон

Опсервер - 22.07.2019

СВР Велес поднесе кривична пријава против Д.Х.(24) од Велес поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

Гостиварци со камион сакале да пренесат 20 килограми марихуана во Грција

24Инфо - 22.07.2019

На 22.07.2019 на граничниот премин Стар Дојран приведени се Е.М. и Е.Х., двајцата од с. Долна Бањица, Гостивар поради обид да пренесат марихуана преку граничниот премин. Е.М. управувајќи товарно моторно возило „Ман“ со скопски регистерски таблички и ...

Приведени две лица при обид да пренесат марихуана во Грција

Локално - 22.07.2019

Полицијата на граничниот премин Стар Дојран уапси две лица кои со товарно возило марка „Ман“ се обиделе да пренесат марихуана од земјава во Грција. Како што соопшти МВР, возачот на камионот Е.М. и неговиот сопатник Е.Х.

Екс-вработен во УБК и неговиот син фатени со 50 килограми марихуана

Press24 - 20.07.2019

Поранешен вработен во УБК, сега пензионер и неговиот 31 годишен син од Струга шверцувале дрога. Двајцата се приведени од страна на полицијата. Одделението за организиран криминал при МВР и СВР Охрид во координирана акција, синоќа околу половина час ...

Пронајдена марихуана кај две лица вработени во УБК

iPortal - 20.07.2019

Полицијата пронашла марихуана при преглед на возило на двајца скопјани, кои биле вработени во УБК. МВР соопшти дека двајцата се приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот со соодветен поднесок известено е ОЈО Скопје.

Приведени две лица кои се обиделе да пренесат марихуана преку граничниот премин Стар Дојран

Курир - 22.07.2019

На 22.07.2019 на граничниот премин Стар Дојран приведени се Е.М. и Е.Х., двајцата од с. Долна Бањица, Гостивар поради обид да пренесат марихуана преку граничниот премин. Е.М. управувајќи товарно моторно возило „Ман“ со скопски регистерски таблички и ...

Приведени две лица при обид да пренесат марихуана во Грција

Опсервер - 22.07.2019

Полицијата на граничниот премин Стар Дојран уапси две лица кои со товарно возило марка „Ман“ се обиделе да пренесат марихуана од земјава во Грција. Како што соопшти МВР, возачот на камионот Е.М. и неговиот сопатник Е.Х.

Екс-вработен во УБК и неговиот син фатени со 50 килограми марихуана

Република - 20.07.2019

Поранешен вработен во УБК, сега пензионер и неговиот 31 годишен син од Струга шверцувале дрога. Двајцата се приведени од страна на полицијата. Одделението за организиран криминал при МВР и СВР Охрид во координирана акција, синоќа околу половина час ...

Фатени две лице со 20 кеси марихуана на пат за Грција

Фокус - 22.07.2019

Две лица од гостиварско се приведени на граничниот премин Стар Дојран со 20 кеси марихуана во возилото, соопштија од МВР. Од таму додаваат дека приведените се обиделе да ја изнесат марихуаната надвор од државава.

Уапсени две лица при обид да пренесат марихуана во Грција

ТВ21 - 22.07.2019

Како што соопшти МВР, возачот на камионот Е.М. и неговиот сопатник Е.Х., и двајцата од гостиварското село Долна Бањица, имале намера да преминат од Република Северна Македонија во Грција, преку граничниот премин Стар Дојран.

Гостиварци со 20 кеси марихуана сакале да излезат од Македонија

Република - 22.07.2019

Денеска на граничниот премин Стар Дојран приведени се Е.М. и Е.Х., двајцата од с. Долна Бањица, Гостивар поради обид да пренесат марихуана преку граничниот премин. Е.М. управувајќи товарно моторно возило „Ман“ со скопски регистерски таблички и Е.Х.

Две лица приведени при обид да пренесат марихуана во Грција

МКД - 22.07.2019

Полицијата на граничниот премин Стар Дојран уапси две лица кои со товарно возило марка „Ман" се обиделе да пренесат марихуана од земјава во Грција. Како што соопшти МВР, возачот на камионот Е.М. и неговиот сопатник Е.Х.

Две лица се обиделе да пренесат марихуана преку граничниот премин Стар Дојран

Скопје1 - 22.07.2019

На 22.07.2019 на граничниот премин Стар Дојран приведени се Е.М. и Е.Х., двајцата од с. Долна Бањица, Гостивар поради обид да пренесат марихуана преку граничниот премин. Е.М. управувајќи товарно моторно возило „Ман“ со скопски регистерски таблички и ...

Приведени две лица при обид да пренесат марихуана во Грција

iPortal - 22.07.2019

Полицијата на граничниот премин Стар Дојран уапси две лица кои со товарно возило марка „Ман“ се обиделе да пренесат марихуана од земјава во Грција. Како што соопшти МВР, возачот на камионот Е.М. и неговиот сопатник Е.Х.

Приведени две лица, се обиделе да пренесат марихуана преку граничниот премин Стар Дојран

Точка - 22.07.2019

Полицијата приведе две лица кои се обиделе да пренесат марихуана преку граничниот премин Стар Дојран. Според информациите на Министерството за внатрешни работи, приведени се лицата Е.М. и Е.Х., двајцата од село Долна Бањица, Гостивар. Е.М.

Приведени двајца гостиварци при обид да пренесат 11 килограми марихуана во Грција

Gostivarpress.mk - 22.07.2019

Полицијата на граничниот премин Стар Дојран уапси две лица кои со товарно возило марка „Ман“ се обиделе да пренесат марихуана од земјава во Грција. Како што соопшти МВР, возачот на камионот Е.М. и неговиот сопатник Е.Х.

Сакале да изнесат 20 ќеси со марихуана преку границата кај Стар Дојран

еМагазин - 22.07.2019

На 22.07.2019 на граничниот премин Стар Дојран приведени се Е.М. и Е.Х., двајцата од с. Долна Бањица, Гостивар поради обид да пренесат марихуана преку граничниот премин, информира МВР. Е.М.

Приведени две лица при обид да пренесат марихуана во Грција

MakPress - 22.07.2019

Полицијата на граничниот премин Стар Дојран уапси две лица кои со товарно возило марка „Ман“ се обиделе да пренесат марихуана од земјава во Грција. Како што соопшти МВР, возачот на камионот Е.М. и неговиот сопатник Е.Х.