TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Сејдини барал бришење на селекторот од химната за Евро2020! (ВИДЕО)

Sport 1 - 08.04.2021

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ), Муамед Сејдини кој пред неполн месец беше реизбран за прв човек на македонскиот фудбал скандалозно побарал да се избрише селекторот Игор Ангеловски од химната која е снимена за ...

ВИДЕО: Претседателот на ФФМ барал да се тргне селекторот Ангеловски од навивачката химна

Слободен Печат - 08.04.2021

Фудбалската федерација на Македонија денеска ја презентира дел од навивачката химна во пресрет на настапот на фудбалерите на Европското првенство. Но, како што пишува „360 степени“, еден стих од песната не му се допаднал на претседателот на ФФМ, ...

(ВИДЕО) Скандал: Претседателот на ФФМ барал да се тргне селекторот Мрме од химната за Европско

360 степени - 08.04.2021

Репрезентативците Горан Пандев и Илија Несторовски, во изјави за „360 степени“, велат дека се изненадени од ваквото барање на ФФМ, кое го сметаат за срамно и некоректно За да го превенираат објавувањето на сторијата на „360 степени“, од ФФМ пред ...

Несторовски и Пандев: Побарано беше делот со „Мрме“ да го нема во химната

Спортски - 08.04.2021

Продолжува во јавниот конфликт помеѓу Фудбалската федерација на Македонија и репрезентативците. Денес во изјава за „360. степени“ , Горан Пандев и Илија Несторовски зборуваат дека од ФФМ побарале во текстот на химната да не се споменува „Мрме“.

Скандалозно: Шефот на ФФМ, Сејдини, барал од навивачката химна да се избрише селекторот Ангеловски

Expres - 08.04.2021

Скандал пред настанот организиран Фудбалската федерација на Македонија на кој била презентирана навивачката химна во пресрет на настапот на фудбалерите на Европското првенство. Скандалот се случи откако, како што пишува „360 степени“, еден стих од ...