TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Фото: Селена Гомез ја покажа лузната од операцијата

Канал5 - 25.09.2020

Се сеќавам дека ми беше многу тешко да ја покажувам својата лузна која настана по трансплантација на бубрег, истакна ѕвездата. Американската актерка и пејачка Селена Гомез (28) на Инстаграм објави фотографија во едноделен костим за капење и ја ...

СЕЛЕНА ГОМЕЗ ЗА ПРВПАТ ГИ ПОКАЖА ЛУЗНИТЕ ПО ТРАНСПЛАНТАЦИЈА НА БУБРЕГОТ, проговори за тешкиот период (ФОТО)

Локално - 25.09.2020

Актерката и пејачка Селена Гомез објави фотографија на Инстаграм во едноделен костим за капење, на која се виде лузната од операцијата за трансплантација на бубрег. Селена се сликаше во дворот на својата куќа, а со оваа фотографија напиша неколку ...

Инстаграм лаже: 10 фотографии кои го откриваат вистинскиот изглед на Селена Гомез

Хаштаг - 25.09.2020

10 фотографии од Селена Гомез кои докажуваат дека ѕвездата не изгледа воопшто исто на фотографиите што ги постира на социјалните мрежи, со тоа како изгледа во реалноста. Забележливо е дека најчесто и се уредени вилицата, вратот, но и самата шминка.

Селена Гомез првпат ја покажа раната после трансплантацијата на бубрег: Пејачката собрала сили да зборува за тешкиот ...

Точка - 25.09.2020

Актерката и пејача Селена Гомез на Инстаграм објавила фотографија во едноделен костим за капење, на која ѝ се гледа раната од трансплантацијата на бубрегот. Селена се фотографирала во дворот на нејзиниот дом, а покрај оваа фотографија напишала ...

Селена Гомез ја покажа лузната по операцијата (ФОТО)

Слободен Печат - 25.09.2020

Селена Гомез ја покажа лузната на внатрешниот дел на бутот, која ѝ останала по трансплантацијата на бубрег пред три години. 28-годишната поп-ѕвезда добила бубрег од нејзината пријателка Франсиа Раиса откако претрпела компликации од автоимуната ...

Селена Гомез ја покажа лузната од трансплантацијата на бубрегот: Сите тела се убави!

+инфо - 25.09.2020

Пејачката и актерка Селена Гомез објави фотографија на Инстаграм, на која позира во син костим за капење. Но, поентата на фотографијата е тоа што пејачката стави акцент на лузната од операцијата што ѝ го спаси животот.

(ФОТО) НЕМА СРАМ КОГА Е ЗДРАВЈЕТО ВО ПРАШАЊЕ: Селена Гомез позирала во костум за капење и ја покажала лузната од ...

Екран - 25.09.2020

СЕЛЕНА Гомез решила со својот пример за да ги охрабри другите да го сакаат своето тело. “Откако ми го пресадија бубрегот, се сеќавам дека на почетокот беше тешко да се покаже лузната. Не сакав да се гледа на фотографиите, затоа носев облека што ја ...

Селена Гомез гордо ја покажа лузната од трансплантацијата на бубрегот: „Сите тела се убави“

Црнобело - 25.09.2020

Пред три години, Селена имаше операција за трансплантација на бубрег, но долго време ѝ било страв да ја покаже лузната. Сега, таа вели дека конечно го прифатила нејзиното тело такво какво што е.

ФОТО: Селена Гомез ја покажа лузната од операцијата што ѝ го спаси животот

Курир - 25.09.2020

Пејачката Селена Гомез со слика од себе на Инстаграм, ја покажа лузната од операцијата што ѝ го спаси животот, а нејзините обожаватели ѝ пружија безрезервна поддршка. „Кога ми направија трансплантација на бубрег, се сеќавам дека на почетокот ми беше ...

Селена Гомез со порака: Сите тела се убави

Опсервер - 24.09.2020

Селена Гомез сподели фотографија во спортски костим за капење и испрати силна порака за своите 193 милиони следачи на Инстаграм. „Кога направив трансплантација на бубрег, се сеќавам дека ми беше многу тешко да ја покажам лузната.

Селена Гомез ја покажа лузната од операцијата што ѝ го спаси животот

Либертас - 25.09.2020

Пејачката Селена Гомез со слика од себе на Инстаграм, ја покажа лузната од операцијата што ѝ го спаси животот, а нејзините обожаватели ѝ пружија безрезервна поддршка. „Кога ми направија трансплантација на бубрег, се сеќавам дека на почетокот ми беше ...

Селена Гомез ја покажа лузната од операцијата што ѝ го спаси животот

А1 On - 25.09.2020

Пејачката Селена Гомез со слика од себе на Инстаграм, ја покажа лузната од операцијата што ѝ го спаси животот, а нејзините обожаватели ѝ пружија безрезервна поддршка. „Кога ми направија трансплантација на бубрег, се сеќавам дека на почетокот ми беше ...

Селена Гомез ја покажа лузната од операцијата што ѝ го спаси животот

MakPress - 25.09.2020

Пејачката Селена Гомез со слика од себе на Инстаграм, ја покажа лузната од операцијата што ѝ го спаси животот, а нејзините обожаватели ѝ пружија безрезервна поддршка. „Кога ми направија трансплантација на бубрег, се сеќавам дека на почетокот ми беше ...

(ФОТО) Селена Гомез ја покажа лузната од операцијата што ѝ го спаси животот

iPortal - 25.09.2020

Пејачката Селена Гомез со слика од себе на Инстаграм, ја покажа лузната од операцијата што ѝ го спаси животот, а нејзините обожаватели ѝ пружија безрезервна поддршка. „Кога ми направија трансплантација на бубрег, се сеќавам дека на почетокот ми беше ...

Селена Гомез првпат ја покажа раната после трансплантацијата на бубрег: Пејачката собрала сили да зборува за тешкиот ...

Пулс24 - 25.09.2020

Актерката и пејача Селена Гомез на Инстаграм објавила фотографија во едноделен костим за капење, на која ѝ се гледа раната од трансплантацијата на бубрегот. Селена се фотографирала во дворот на нејзиниот дом, а покрај оваа фотографија напишала ...

Селена Гомез со порака: Сите тела се убави

Макфакс - 24.09.2020

Селена Гомез сподели фотографија во спортски костим за капење и испрати силна порака за своите 193 милиони следачи на Инстаграм. „Кога направив трансплантација на бубрег, се сеќавам дека ми беше многу тешко да ја покажам лузната.