TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Позирала во бикини, паднала во бездна и починала од студ. Загина планинарка на Тајван

Алсат-М - 23.01.2019

Планинарката Гиги Ву (36), чија пасија било да се искачува на планините и да позира во бикини, загина откако паднала во клисура и смрзнала. Гиги, чиј прекар бил „бикини-талкач“, во саботата заминала во националниот парк Јушан, на Тајван, каде што ...

Загина популарната бикини – планинарка

Канал5 - 22.01.2019

Познатата бикини – планинарка Џиџи Ву (36) од Тајван загина во бездна , каде пропаднала и се смрзнала. Бикини- планинарката пропаднала во длабока бездна на Тајван , но спасувачите не успеале навреме да ја спасат од смрзнување.

Загина Џиџи Ву, најпознатата тајванска бикини-туристка

Макфакс - 22.01.2019

Џиџи Ву, најпознатата тајванска интернет-ѕвезда позната по пешачење по планините, е пронајдена мртва кога паднала во клисура длабока 30 метри, објавија државните медиуми на островот. 36-годишната Ву паднала од тајванската планина Јупен во саботата, ...

Колку далеку се оди за слава на Фејсбук: Трагедијата на тајванската „бикини планинарка“

Црнобело - 22.01.2019

Џиџи Ву, која се обидуваше да му го привлече вниманието на светот по секоја цена, паднала во клисура во тајвански национален парк и премрзнала до смрт. Џиџи Ву (36) од Тајланд е се прослави како вљубеничка во планини која освојуваше врвови облечена ...

Бизарна смрт: Џиџи се прослави со искачување по планини во бикини, а умре од смрзнатини ФОТО

Слободен Печат - 22.01.2019

Спасувачките екипи ја пронашле 28 часа подоцна, но таа не давала знаци на живот. Џиџи Ву (36), која била позната под името „планинарка во бикини“, загинала додека се обидувала да се качи на планината Јушан.

Нема повеќе Џиџи Ву: Инстаграм ѕвездата почина во трагична незгода

Вистина.мк - 22.01.2019

Инстаграм ѕвездата Џиџи Ву која се прослави со голите фотографии од планина е пронајдена мртва во национален парк во Тајван. Џиџи на социјалните мрежи објави фотографии како позира во бикини на врвовите на планина, а потоа сама тргнала во едноделена ...

Џиџи се прославила со искачување на планини во минијатурно бикини, но тоа ја чинело живот: Ова е нејзината последна ...

Точка - 21.01.2019

Ву имала голем број на фанови на Инстаграм и Фејсбук, каде објавувала фотографии од своите авантури. Жената од Тајван позната по тоа што се искачувала на планини носејќи само бикини, била пронајдена мртва во национален парк.

Загина планинарката во бикини

+инфо - 22.01.2019

Триесет и шестгодишната Џиџи Ву, позната под името „планинарка во бикини“, загинала додека се обидувала да се качи на планината Јушан. Таа стана славна на Интернет качувајќи се по планини во бикини, а цело време објавуваше фотографии на социјалните ...

Авантурата ја чинеше живот: Славната девојка од Инстаграм премрзна до смрт

Курир - 22.01.2019

Ву имала голем број на фанови на Инстаграм и Фејсбук, каде објавувала фотографии од своите авантури. Жената од Тајван позната по тоа што се искачувала на планини носејќи само бикини, била пронајдена мртва во национален парк.

Бизарна несреќа: Бикини планинарката падна и загина

Press24 - 23.01.2019

Триесет и шестгодишната Џиџи Ву, позната под името „планинарка во бикини“, загинала додека се обидувала да се качи на планината Јушан. Таа стана славна на Интернет качувајќи се по планини во бикини, а цело време објавуваше фотографии на социјалните ...