TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Одлична вест за фановите на Милан

24Фудбал - 09.11.2018

На денешниот тренинг на Росонерите се појави и фудбалерот чиј настап против италијанскиот првак беше под знак прашалник, тој тренираше со екипата предводена од Гатузо и веројатно ќе биде во комбинација за дербито.

Алегри прави радикални промени за мечот со Милан

Спортски - 09.11.2018

Јувентус го забележа првиот пораз во сезоната, откако загубија од Манчестер Јунајтед на домашен терен во Лигата на шампиони. Тренерот Алегри веќе ги пронашол причините за падот на формата, а италијанските медиуми тврдат дека ќе направи промени за ...

Алегри се разлути по епизодата Јунајтед: Рдикални промени во Јувентус пред дербито со Милан

СуперСпорт - 09.11.2018

Јувентус го забележа првиот пораз во сезоната во Лигата на шампионите, Манчестер Јунајтед славеше во Торини по голем пресврт со 2:1. Масимилијано Алегри веќе принајде причина за падот во играта, а италијанските медиуми тврдат дека тоа ќе го ...

Конечно добра вест за Гатузо: Игуаин спремен за Јувентус!

Спортски - 09.11.2018

„Росонерите“ се соочуваат со големи проблеми пред еден од најтешките натпревари во сезоната. Милан во недела го пречекува Јувентус, а Гатузо се уште не знае како ќе изгледа неговиот тим поради големи кадровски проблеми.

Добра вест за Милан – Игуаин се враќа против Јуве

Екипа - 09.11.2018

Гонзало Игуаин ќе може да настапи на првото дерби во дресот на Милан против Јувентус, откако Аргентинецот ги надмина проблемите со повредата што ја заработи минатиот викенд против Удинезе.

Гатузо пред дуелот со Јувентус: Нема да седиме и да плачеме!

СуперСпорт - 09.11.2018

Тренерот на Милан, Џенаро Гатузо, очекува Матео Мусакио да се врати на време за дуелот против Јувентус и покрај тоа што мораше со носила да биде изнесен од теренот против Реал Бетис. Одбранбениот фудбалер се повреди откако се судри со глава со Френк ...

Гатузо за ситуацијата со повредите: Нема да седиме и плачеме

Спортски - 09.11.2018

Mилан е во големи проблеми пред дербито против Јувентус, а во овој момент на листата повредени на клубот од „Сан Сиро“ има дури десет фудбалери (тука). Стоперот Мусакио се повреди во вчерашниот натпревар после судирот со Франк Кеси на осум минути ...

Алегри има одлична идеја: Еден од најголемите таленти пристигнува во Јувентус?!

Sport 1 - 09.11.2018

Јувентус доминира и сезонава во италијанската Серија А, но нивна желба сезонава е освојување на трофејот во Лигата на шампиони, а поради тоа тренерот Масимилијано Алегри планира да ангажира талентиран фудбалер.

Гатузо во тешки проблеми: Нема кој да му игра против Јувентус

Спортклуб - 09.11.2018

Ремито со Бетис синоќе можеби не е најлошото што можеше да му се случи на Милан. Она што загрижува е што остана уште без тројца фудбалери поради повреди. Ова доаѓа во најлош можен период, пред дербито со Јувентус кое се игра од 20:30 часот.

„Болница“ во Милан: Гатузо против Јувентус без – десет фудбалери!

Спортски - 09.11.2018

„Росонерите“ се соочуваат со проблеми пред еден од најтешките натпревари во сезоната. Големи проблеми за Џенаро Гатузо. Ремито со Бетис вчера и не е тоа што најмногу ги загрижува навивачите, повеќе загрижуваат повредите тројца играчи пред ...

Полека бе Кеси од твоја е тој

Оff.net - 09.11.2018

По поразот на домашен терен од Бетис, фудбалерите на Милан извадија 1:1 на реваншот во Шпанија, меч по кој Гатузо изгледа ќе треба да мава заушки. Погледне како Кеси му влезе несмасно на Мусакио, а што е најтрагично овој лежеше ко покосен и мораше ...