TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денеска ждрепка за осминафиналето од Лига Европа, еве кои екипи останаа во игра за трофејот

24Фудбал - 26.02.2021

Синоќа заврши првата елиминациона рунда од Лига Европа, 16 екипи продолжуваат понатаму, а денеска ќе ги дознаат противниците за осминафиналето. Денеска од 13 часот во Нион ќе биде извршена ждрепката за следната рунда во Лига Европа.

Ждрепка ЛЕ: Англија најбројна, честа на Македонија ја бранат Адеми и Ристовски

Gol.mk - 26.02.2021

Аријан Адеми и Стефан Ристовски се единствените македонски фудбалери во осминафиналето на Лига Европа. Со елиминацијата на Наполи и Елмас, Динамо Загреб е единствениот клуб кој и натаму е во игра во второто по ранг европско натпреварување за ...

Динамо повторно го совлада Краснодар, Лестер шокиран од Славија, Роџерс никако да обезбеди осминафинале (ВИДЕО)

24Фудбал - 25.02.2021

Адеми и Ристовски помогнаа Динамо повторно да го совлада Краснодар и со вкупни 4-2 да го продолжи настапот во Лига Европа, Брендан Роџерс никако да обезбеди осминафинале, вечерва Лестер дома беше шокиран од Славија Прага.

Ристовски и Адеми во осминафинале, Славија Прага го шокираше Лестер (Видео)

Дерби - 25.02.2021

Додека Црвена Звезда немаше среќа и не доби награда за својот јуначки настап на „Сан Сиро“ (1:1), Динамо Загреб ја продолжува својата традиција како клуб од регионот кој оди најдалеку во Европа, откако вечерва го завери пласманот во осминафиналето ...

ВИДЕО: Динамо на Ристовски и Адеми „гази“ во Европа, крај за Лестер!

Gol.mk - 25.02.2021

Македонија ќе има свои претставници во осминафиналето на Лига Европа, откако денес Динамо Загреб на Стефан Ристовски и Аријан Адеми го победи Краснодар (1-0) и убедливо се пласира во следната фаза од натпреварувањето.

Динамо завери осминафинале, Славија го „изгоре“ Лестер, Јанг Бојс го исфрли Леверкузен

SportMedia - 25.02.2021

Динамо Загреб за кого играат двајца наши репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски се пласираа во осминафиналето на Лига Европа откако и славеа и на вториот дуел со руски Краснодар. Пред седум дена беше 3:2, сега 1:0 со голот на Оршиќ за ...

ЛЕ: Адеми и Ристовски во осминафиналето, Ц. Звезда до реми во Милано но не успеа да ги елиминира „миланезите“

Екипа - 25.02.2021

Македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски ќе играат во осминафиналето на Лига Европа откако славеа и на реванш-пресметката против Краснодар, овој пат со 1-0 на „Максимир“.

Двајца Македонци во осминафинале: Ристовски и Адеми го заверија пласманот со Динамо (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.02.2021

Двајца македонски репрезентативци ќе играат во осминафиналето во Лига Европа, откако вечерва Аријан Адеми и Стефан Ристовски со Динамо со победа од 1-0 го заверија пласманот во следната фаза во второто по ранг натпреварување против руски Краснодар и ...

ВИДЕО: Ристовски и Адеми со Динамо Загреб во осминафинале, шок елиминација на Баер Леверкузен

Дриблинг - 25.02.2021

Динамо Загреб обезбеди пласман во осминафиналето во Лига Европа откако по втор пат го совлада Краснодар во 1/16 финалето од Лига Европа овојпат со 1:0 и со вкупни 4:2 се најде во следната рунда.

Ристовски и Адеми го исфрлија Краснодар, Динамо ја продолжува европската бајка

Sport M - 25.02.2021

Хрватскиот тим Динамо Загреб за кој играат нашите репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски се пласираше во осминафиналето на ЛЕ откако и на домашен терен со 1:0 славеа против Краснодар. Стрелец на единствениот гол беше Орисиќ во 31-та минута.

Динамо „везе“ против Краснодар, Ѕвезда добро се држи на „Сан Сиро“

Спортманија - 25.02.2021

Белграѓани се единствените гости кои дадоа гол во првото полувреме на мечевите од 21 часот. Динамо Загреб за кој во почетниот состав се Стефан Ристовски и Аријан Адеми, води со 1-0 против руски Краснодар, и се наоѓа блиску до пласман во ...

Ристовски и Адеми на пат кон осминафинале: Динамо поведе против Краснодар (ВИДЕО)

Sport 1 - 25.02.2021

Македонскиот репрезентативен двоец Аријан Адеми-Стефан Ристовски со Динамо Загреб се на пат кон осминафиналето, откако после пола час игра на „Максимир“, хрватскиот првак поведе против руски Краснодар со 1-0 со гол на Милсав Оршиќ.

Динамо со шалови ги накити сите споменици во Загреб! (ФОТО)

SportMedia - 25.02.2021

Вечерва и сите великани од историјата, кои имаат споменици во Загреб, ќе навиваат за Динамо, секако и за македонските репрезентативци Аријан Адеми и Стефан Ристовски. Да потсетиме дека вечерва на “Максимир“ се игра реванш мечот од 1/16 финалето во ...

Адеми и Ристовски во осминафинале, Славија го елиминираше Лестер (ВИДЕО)

МКД - 25.02.2021

Адеми и Ристовски помогнаа Динамо повторно да го совлада Краснодар и со вкупни 4-2 да го продолжи настапот во Лига Европа, Брендан Роџерс никако да обезбеди осминафинале, вечерва Лестер дома беше шокиран од Славија Прага.

Адеми: Овој Динамо може многу далеку, сѐ уште не сме ги исполниле очекувањата!

Sport 1 - 24.02.2021

Македонскиот репрезентативец Аријан Адеми, капитенот на хрватскиот првак Динамо Загреб, заедно со соиграчот од националниот тим Стефан Ристовски, утре против Краснодар ќе се борат за заверка на осминафиналето во Лига Европа во Загреб, откако во ...