TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Села: На 12 април да ја вратиме надежта кај младите!

Фокус - 20.10.2019

Алијанса за Албанците била подготвена и за други датуми за одржување на предвремените парламентарни избори, но добро е што се пронашло заеднички јазик, порача лидерот на АА, Зијадин Села. „Заеднички став на сите партии е дека немаме друга опција.

Села: Добро што дојде нашата потпретседателка, инаку ќе бевме машки клуб кај Пендаровски

AKO - 20.10.2019

,,Ние го подобривме имиџот на овој состанок кадешто бевме заедно со потпретседателката на партијата, инаку ќе бевме машки клуб кај претседателот“-изјави лидерот на Алијанса за Албанците, Зијадин Села по лидерската средба кај Претседателот .

Села: 12 април е датум за промени и за враќање на демократијата

МКД - 20.10.2019

Сите се согласивме на 12 април да се одржат предвремени парламентарни избори. Граѓаните сакаат промени. Граѓаните сакаат да се врати демократијата. Треба да ја вратиме надежта кај младите кои бегаат од државата немајќи услови за живот, за ...

(Видео) Села: Изборите не треба да го попречуваат пописот

Макфакс - 20.10.2019

Според лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, изборите не треба да бидат врзани со пописот кој треба да се одржи на пролет. Села рече дека за неговата партија 12 април идната година е датум што е прифатлив за одржувањето на предвремените ...

Села: 12 април е добар датум за избори

Локално - 20.10.2019

Ние малку и имиџот на овој состанок го подобривме, затоа што беше и потпретседателката на партијата, инаку ќе беше клуб на мажи, прокоментира лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села за присутните на средбата.

Села: Лидерската без нашата потпретседателка ќе изгледаше како машки клуб

CivilMedia - 20.10.2019

Лидерот на Алијансата на Албанците, Зијадин Села својата изјава по лидерската средба ја започна со критика кон организацијата на средбата. „Најпрво да кажем дека го прочистивме имиџот на оваа средба.

Села: Граѓаните сакаат да се врати демократијата

Република - 20.10.2019

Лидерот на Алијанса на Албанаците, Зијадин Села по лидерската средба рече дека сите се согласиле на 12 април да се одржат предвремени парламентарни избори. – изјави Зијадин Села, претседателот на Алијансата за Албанците по вечерашната лидерска ...

Села: Бевме спремни за избори и на друг датум, но и на 12 април е добро

iPortal - 20.10.2019

Ние малку и имиџот на овој состанок го подобривме, затоа што беше и потпретседателката на партијата, инаку ќе беше клуб на мажи, прокоментира лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села за присутните на средбата.

Села: 12 април е датум за промени и за враќање на демократијата

Курир - 20.10.2019

Сите се согласивме на 12 април да се одржат предвремени парламентарни избори. Граѓаните сакаат промени. Граѓаните сакаат да се врати демократијата. Треба да ја вратиме надежта кај младите кои бегаат од државата немајќи услови за живот, за ...

(ВИДЕО) Села: Изборите не го попречуваат пописот, уште подобро ако се одржи тогаш

А1 On - 20.10.2019

Според лидерот на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, изборите не треба да бидат врзани со пописот кој треба да се одржи на пролет. Села рече дека за неговата партија 12 април идната година е датум што е прифатлив за одржувањето на предвремените ...

Села: На 12 април да ја вратиме надежта кај младите!

24Инфо - 20.10.2019

Алијанса за Албанците била подготвена и за други датуми за одржување на предвремените парламентарни избори, но добро е што се пронашло заеднички јазик, порача лидерот на АА, Зијадин Села. -Заеднички став на сите партии е дека немаме друга опција.

ДУИ е за попис после избори, според Алијанса изборите не го спречуваат пописот

Нетпрес - 20.10.2019

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, по денешната лидерска средба порача дека ова бил најконструктивен состанок до сега и со останатите шефови на партиите се разговарало на најдобар можен начин, без загрозување на европскиот пат.