TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Бомба експлодираше близу парламентот во Анкара, повредени двајца полицајци

Сакам да кажам - 01.10.2023

Експлозијата близу турскиот парламент во Анкара беше терористички напад во кој беа повредени двајца полицајци, соопшти министерот за внатрешни работи Али Јерликаја. Двајца напаѓачи пристигнале со комерцијално возило околу 9.30 часот по локално време ...

Бомбашки напад во Анкара пред Дирекцијата за безбедност (ВИДЕО)

МКД

(ФОТО) Експлозија во центарот на Анкара – се разнесе бомбаш самоубиец, повредени двајца полицајци

360 степени

Терористички напад или обид за атентат на Ердоган во близина на МВР и парламентот во Анкара

Канал5

Терористички напад во Анкара – се разнесе бомбаш самоубиец

Фокус

ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО АНКАРА, ЕДНО ЛИЦЕ СЕ РАЗНЕСЕ, ДРУГИОТ Е НЕУТРАЛИЗИРАН: Има повредени полицајци, цела Турција се крена на нозе

Фактор

(ВИДЕО) Бомбашки напад во Анкара, загина терорист, но има повредени

А1 On

Кајгана Expres Скопје1 Независен Мета Слободен Печат Вечер Прес

ВИДЕО: Ова е моментот кога бомбашот упаднал во зградата на Полицијата во Анкара

4NEWS - 01.10.2023

Турскиот министер за внатрешни работи Али Јерликаја изјави дека полицајците кои беа ранети во нападот во Анкара не се во животна опасност. Ројтерс објави видео од локалните камери на кое се гледа моментот кога бомбаш-самоубиец влегол во Генералниот ...

ВИДЕО: Терористички напад во Анкара, бомбаш-самоубиец активирал бомба во близина на турското МВР!

4NEWS

Бомбаш самоубиец детонирал бомба во Анкара, повредени се двајца полицајци

Р.С.Европа

(ФОТО) Бомбаш самоубиец се разнесе пред турското МВР во Анкара, вториот напаѓач е ликвидиран од полицијата

Телма

Експлозии и пукотници во Анкара: Еден од бомбашите се разнел пред зградата на МВР (ВИДЕО)

Канал5

(ВИДЕО) Терористички напад пред турското МВР во Анкара

CivilMedia

Двајца полицајци повредени кога бомбаш самоубиец активирал експлозив во Анкара

Локално

Во Центар Frontline ТВ21 ТВ21

Ова е моментот на експлозијата во Анкара: Едниот напаѓач пукал, другиот ја активирал бомбата (ВИДЕО)

Во Центар - 01.10.2023

Двајца полицајци се повредени во бомбашки напад во Анкара, кога терористи активирале експлозив пред турското Министерство за внатрешни работи. На една од снимките од надзорните камери се гледа моментот на експлозијата.

Терористички напад во Анкара, еден од напаѓачите се разнел – има повредени

Нетпрес

(Видео) Терористички напад во Турција: Разорна експлозија одекна во Анкара

Скопје1

Бомбаш самоубиец се разнесе пред зградата на полицијата во Анкара

Бизнис Вести - 01.10.2023

– Во Анкара денеска се случи терористички напад кога бомбаш самоубиец активирал експлозивна направа во близина на зградата на полицијата, пренесоа турските медиуми. Турскиот министер за внатрешни работи, Али Јерликаја, изјави дека „еден терорист се ...

Бомбаш самоубиец се разнесе пред зградата на полицијата во Анкара

Република

ВИДЕО: Бомбаш самоубиец се разнесе пред зградата на полицијата во Анкара

Либертас

Бомбаш самоубиец се разнесе пред зградата на полицијата во Анкара

Бриф

Бомбаш самоубиец се разнесе пред зградата на полицијата во Анкара

Курир

Бомбаш самоубиец се разнесе пред зградата на полицијата во Анкара

Н.Македонија

(ВИДЕО) ТЕРОРИСТИЧКИ НАПАД ВО АНКАРА, СЕ РАЗНЕСЕ БОМБАШ САМОУБИЕЦ Повредени се полицајци

+инфо

Сител 24Инфо 24 Вести Lider OhridNews Тера Zoom