TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притвор за старец од Битола кој полово нападнал дете

Фактор - 05.08.2021

Основниот суд Битола му определи притвор во траење од 30 дена на 72 годишен битолчанец кој сакал да силува малолетно девојче. Во моментов ОЈО Битола спроведува истражна постапка против лицето за полов напад врз дете кое не наполнило 14 години.

Месец дена притвор на старец за полов напад на девојче

Н.Македонија

Постар битолчанец извршил сексуален напад врз девојче кое нема наполнето 14 години

Локално - 05.08.2021

Маж од Битола на возраст од 72 години е осомничен дека сторил полов напад врз дете кое не наполнило 14 години, соопшти полицијата. На 1 август, во неговиот дом во Битола, осомничениот извршил други полови дејствија врз девојче родено 2011 година.

72-годишен битолчанец извршил полов напад врз десетгодишно девојче

Press24

72-годишен битолчанец извршил полов напад врз десетгодишно девојче

Точка

72-годишен битолчанец извршил полов напад врз десетгодишно девојче

Centar

Mонструм во Битола: 72-годишен маж полово нападнал 10-годишно девојче

Курир - 05.08.2021

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против лице на возраст од 72 години, осомничено дека сторило кривично дело – Полов напад врз дете кое не наполнило 14 години согласно член 188 став 1 од Кривичниот ...

Mонструм во Битола: 72-годишен маж полово нападнал 10-годишно девојче

Република

MОНСТРУМ ОД БИТОЛА Притвор за 72-годишен маж кој полово нападнал 10-годишно девојче

+инфо