TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Дејвид Камерон: Моето срце ќе се скрши ако Велика Британија се распадне

Нова ТВ - 10.09.2014

Премиерот на Велика Британија, Дејвид Камерон на само 8 дена пред референдумот на којшто ќе се одлучи дали Шкотска ќе остане дел од Велика Британија се обидува да ги убеди гласачите да не гласаат за ...

Камерон: Ќе ми се раскине срцето ако Шкотланѓаните гласаат ЗА

Deutsche Welle - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска го посети шкотскиот главен град Единбург. Тој притоа изјави дека ќе биде тажен доколку Шкотланѓаните на референдумот за независност одлучат да го поделат ...

Камерон - шкотлаѓани не ми го кршете срцето

Р.С.Европа - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон денеска во Единбург, емотивно ги повика шкотските гласачи да не ја напуштаат Велика Британија. Камерон пред референдумот за независност на Шкотрска на18 септември ...

Кралството во паника: "Срцето ќе ми се скрши ако се одвоите!"

Точка - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон денес во Единбург рекол дека "ќе му се скрши срцето" доколку Шкотите на референдумот идната седмица изгласаат одвојување од Обединетото Кралство.

Пораката на Камерон до Шкотите: Очајнички сакаме да останете, не го растурајте семејството! (ВИДЕО)

МКД - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон ги предупредил денес Шкотите дека независноста би била „скок во непознато“, пренесува Франс прес . Осум дена пред референдумот за одвојување на Шкотска од ...

Камерон:"Не ми го крши срцето Шкотска, остани во Британија“

Канал5 - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон во Единбург изјави дека ќе му се “скрши срцето“ доколку шкотланѓаните на референдумот за независност изгласаат да се одвојат од Обединетото Кралство.

Британските политички лидери во Шкотска започнаа кампања за спас на Велика Британија

Press24 - 10.09.2014

Лидерите на трите главни британски политички партии, конзервативната, лабуристичката и либералдемократската, Дејвид Камерон, Ед Милибанд и Ник Клег, почнаа во Шкотска силна кампања за „спас на Велика ...

Камерон ги повика Шкотланѓаните да останат во Обединетото кралство

А1 On - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон ги повика Шкотланѓаните да не го напуштаат Обединетото кралство и да гласаат против независноста на Шкотска на референдумот кој ќе се одржи на 18 септември.

Камерон ги повика Шкотланѓаните да не го напуштаат Обединетото кралство

МРТ - 10.09.2014

Британскиот премиер Камерон ги повика Шкотланѓаните да не го напуштаат Обединетото кралство и да гласаат против независноста. Лидерите на најголемите политички партии лобираат во Шкотска за „не“ на ...

Камерон со предупредување до Шкотите: Независноста е скок во непознато

Макфакс - 10.09.2014

Британскиот премиер, Дејвид Камерон, во средата ги предупреди Шкотите дека независност би значела „скок во непознато“, пренесуваат британските медиуми.

Британската власт и опозиција во единство против независноста на Шкотска

Deutsche Welle - 09.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон и главниот опозициски лидер Ед Милибанд во последен момент прават заеднички обид за убедување на Шкотланѓаните да не гласаат за независност.

The Telegraph: Референдум во Шкотска му го ниша столот на Камерон

Локално - 09.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон се наоѓа во “сериозна неволја” со својата партија, бидејќи ja ризикува иднината на 307-годишнатa унија меѓу Англија и Шкотска, согласувајќи се на референдум за ...

Неизвесна целовитоста на Обединетото Кралство?

МРТ - 09.09.2014

По три века заедничко живеење на Шкотска и Велика Британија доведена е во прашање целовитоста на Обединетото Кралство. На 18 септември шкотланѓаните се изјаснуваат дали и натаму сакаат да бидат дел ...

Шкотланѓани не ми го кршете срцето!

Вечер Прес - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон во Единбург, емотивно ги повика шкотските гласачи да не ја напуштаат Велика Британија. -Јас би имал скршено срце ако ова семејство на народите дека не остане ...

Британските политички лидери во кампања за спас на Велика Британија

А1 On - 10.09.2014

Лидерите на трите главни британски политички партии, конзервативната, лабуристичката и либералдемократската, Дејвид Камерон, Ед Милибанд и Ник Клег, почнаа во Шкотска силна кампања за „спас на Велика ...

Камерон ги повика Шкотланѓаните да останат во Обединетото кралство

24 Вести - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон ги повика Шкотланѓаните да не го напуштаат Обединетото кралство и да гласаат против независноста на Шкотска на референдумот кој ќе се одржи на 18 септември.

(ВИДЕО) Апел на Камерон до Шкотите: Ние очајно сакаме да останете, не сакаме нашето семејство на народи да се подели

Локално - 10.09.2014

Британскиот премиер Камерон ги повика Шкотланѓаните да не го напуштаат Обединетото кралство и да гласаат против независноста. Лидерите на најголемите политички партии лобираат во Шкотска за „не“ на ...

Камерон со предупредување до Шкотите: Независноста е скок во непознато

Тера - 10.09.2014

Британскиот премиер, Дејвид Камерон, во средата ги предупреди Шкотите дека независност би значела „скок во непознато", пренесуваат британските медиуми.

Камерон ја сака Шкотска во Велика Британија

Вечер Прес - 09.09.2014

Британските политичари се вознемирени од резултатите на анкетите на јавното мислење, кои покажуваат дека заговарачите и противниците на шкотската независност се рамо до рамо во однос на поддршката ...

Камерон ги повика Шкотланѓаните да останат во Обединетото кралство

+инфо - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон ги повика Шкотланѓаните да не го напуштаат Обединетото кралство и да гласаат против независноста на Шкотска на референдумот кој ќе се одржи на 18 септември.

Британските политички лидери во кампања за спас на Велика Британија

24 Вести - 10.09.2014

Лидерите на трите главни британски политички партии, конзервативната, лабуристичката и либерал-демократската, Дејвид Камерон, Ед Милибанд и Ник Клег, почнаа во Шкотска силна кампања за „спас на ...

Камерон ја повикува Шкотска да остане во Обединетото кралство

Телеграф - 10.09.2014

Тој го потенцира заедничкото историско минато на Шкотска и другите делови на Обединетото кралство, ги истакна социјалните достигнувања на државата, пред се здравствениот систем, кој гарантира ...

Здружени политички лидери во кампања за спас на Велика Британија

+инфо - 10.09.2014

Лидерите на трите главни британски политички партии, конзервативната, лабуристичката и либералдемократската, Дејвид Камерон, Ед Милибанд и Ник Клег, почнаа во Шкотска силна кампања за „спас на Велика ...

Камерон ги повика Шкотланѓаните да останат во Обединетото кралство

Алсат-М - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон ги повика Шкотланѓаните да не го напуштаат Обединетото кралство и да гласаат против независноста на Шкотска на референдумот кој ќе се одржи на 18 септември.

Камерон ги повика Шкотланѓаните да останат во Обединетото кралство

Алфа - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон ги повика Шкотланѓаните да не го напуштаат Обединетото кралство и да гласаат против независноста на Шкотска на референдумот кој ќе се одржи на 18 септември.

Британскиот премиер очајно сака Шкотска да остане во Обединетото Кралство

Press24 - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон ги повика Шкотланѓаните да не го напуштаат Обединетото кралство и да гласаат против независноста на Шкотска на референдумот кој ќе се одржи на 18 септември.

Камерон ги повика Шкотланѓаните да останат во Обединетото кралство

Либертас - 10.09.2014

Британскиот премиер Дејвид Камерон ги повика Шкотланѓаните да не го напуштаат Обединетото кралство и да гласаат против независноста на Шкотска на референдумот кој ќе се одржи на 18 септември.