TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО: Скандал на Евро 2020, со падобран слета на теренот во Минхен

Слободен Печат - 15.06.2021

Пред почетокот на дерби пресметката на Евро 2020 помеѓу Германија и Франција, се случи првиот скандал на континенталниот собир. Еден човек ја искористи можноста со падобран на слета на теренот на сттадионот во Минхем за да ја поддржи борбата против ...

Натрапник со параглајдер слета на „Алијанц“ пред дуелот Германија-Франција (Видео)

Дерби - 15.06.2021

Параглајдер со активист на „Гринпис“ слета на теренот на „Алијанц“ во Минхен, непосредно пред почетокот на дербито меѓу Германија и Франција од Европското фудбалско првенство. Натрапникот користел специфичен параглајдер со мотор, со кој успеал да ...

Падобранец го прекина мечот меѓу Германија и Франција (ВИДЕО)

Sport 1 - 15.06.2021

На почетокот на натпреварот меѓу Франција и Германија се случи нешто неочекувано откако падобранец слета на стадионот и го прекина дербито за момент. Падобранецот слета на теренот, по што обезбедувањето реагираше веднаш и го изнесе надвор од ...

ВИДЕО: Избегната трагедија на вечерашниот натпревар Германија и Франција

Sport M - 15.06.2021

Натпреварот помеѓу Франција и Германија беше прекинат на самиот почеток бидејќи дојде на стадионот неочекуван гостин. Еден навивач со падобран влета на теренот и го привлече вниманието на јавноста.

Изненадувачки прекин во Минхен: Активист со падобран слета на „Алијанц Арена“ (ВИДЕО)

Gol.mk - 15.06.2021

Почетокот на мечот меѓу Франција и Германија доби неочекуван прекин. Еден навивач со падобран влета на теренот и го привлече вниманието на јавноста. Човекот кој слета на тревникот на „Алијанц Арена“ имаше порака против нафтеното загадување на ...

За малку трагедија на ЕП – Падобранец ќе се „забиеше“ на трибините (видео)

SportMedia - 15.06.2021

Активист на Грин пис со падобран слета на стадионот „Алијанц арена“ во Минхен пред почетокот на дербито меѓу Франција и Германија. Падобранецот имаше неконтролиран лет кој можеше да заврши трагично.

Инцидент во Минхен, за влакно избегната трагедија (Видео)

Спортманија - 15.06.2021

Активистот на Грин пис кој со падобран слета на стадионот, за малку ќе предизвикаше одложување на мечот Германија - Франција. Непосредно пред почетокот на мечот помеѓу Франција и Германија, се случи инцидент на стадионот во Минхен, откако еден ...

(ВИДЕО) Болно атерирање: Падобранец го одложи почетокот на мечот меѓу Франција и Германија

Спортклуб - 15.06.2021

Дербито на првото коло од Европското првенство меѓу Франција и Германија задоцни со почетокот поради еден интересен момент што се случи пред првиот свиреж на главниот судија. Се уште неименуван маж со падобран се спушти на Алијанц арената со цел да ...

„Натрапник“ на натпреварот Франција-Германија: Не се памети ваков пад досега (ВИДЕО)

Локално - 15.06.2021

Неверојатна сцена пред почетокот на натпреварот помеѓу Франција и Германија, откако „натрапник“ со падобран слета на теренот! Сите чекаа крај на првата рунда на Европското за да го видат дербито помеѓу Германија и Франција, а натпреварот за малку ќе ...

(ВИДЕО) Со параглајдер влета на мечот Франција-Германија, интервенирала лекарската екипа!

Lider - 15.06.2021

Активист на „Гринпис“ со параглајдер слета на теренот на „Алијанц“ во Минхен, пред почетокот на дербито меѓу Германија и Франција од Европското фудбалско првенство. Тој користел специфичен параглајдер со мотор, со кој успеал да слета на теренот, но ...

За влакно избегната трагедија на ЕП: Параглајдерист го прекина мечот (ВИДЕО)

Курир - 15.06.2021

Активист на „Гринпис“ со параглајдер слета на теренот на Алијанц во Минхен, пред почетокот на дербито меѓу Германија и Франција од Европското фудбалско првенство. Тој користел специфичен параглајдер со мотор, со кој успеал да слета на теренот, но не ...