TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Роби Вилијамс е позитивен на коронавирус и е „заглавен“ на Карибите

Слободен Печат - 20.01.2021

Пејачот Роби Вилијамс е позитивен на коронавирусот и е во карантин на Карибите, откако со својата сопруга Ајда и нивните четири деца заминале на одмор во Сент Бартс. Кон крајот на декември, Вилијамс со неговото семејство заминале на патување за ...

Роби Вилијамс е позитивен на коронавирус

Репортер - 20.01.2021

Светскиот пејач Роби Вилијамс е позитивен на ковид 19, пишуваат британските медиуми. Пејачот во моментов се наоѓа во карантин, пишува „Дејли Мејл“. Тој ќе остане во карантин во следните две недели.

Роби Вилијамс е позитивен на Ковид-19

24 Вести - 20.01.2021

Светски познатиот поп-пејач Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се заразил со коронавирусот, објави „Дејли мејл“. Пејачот на крајот на минатата година отиде на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца, па сега одлучија и да ...

Роби Вилијамс позитивен на коронавирус: „Роби е многу болен“

Локално - 20.01.2021

Пејачот Роби Вилијамс е позитивен на коронавирус и е во карантин на Карибите со своето семејство. Тие отпатуваа на новогодишниот одмор на крајот на декември, а пејачот се чувствувал лошо по пристигнувањето на Карибите.

Се чувствува лошо: Роби Вилијамс позитивен на корона

Вистина.мк - 20.01.2021

Пејачот Роби Вилијамс е позитивен на коронавирус и заедно со семејството се во карантин на Карибите. Тие кон крајот на декември заминале на одмор, а по доаѓање на Карабите пејачот се чувствувал лошо. „Роби прилично е лошо“ изјави извор за „Тhe Sun“.

Роби Вилијамс во карантин – позитивен на Ковид-19

Независен - 20.01.2021

САД – Светски познатиот поп-пејач Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се заразил со коронавирусот, објави „Дејли мејл“. Пејачот на крајот на минатата година отиде на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца, па сега одлучија ...

Роби Вилијамс во карантин – позитивен на Ковид-19

Опсервер - 20.01.2021

– Светски познатиот поп-пејач Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се заразил со коронавирусот, објави „Дејли мејл“. Пејачот на крајот на минатата година отиде на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца, па сега одлучија и да ...

Роби Вилијамс во карантин – позитивен на Ковид-19

А1 On - 20.01.2021

Светски познатиот поп-пејач Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се заразил со коронавирусот, објави „Дејли мејл“. Пејачот на крајот на минатата година отиде на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца, па сега одлучија и да ...

Роби Вилијамс во карантин на остров откако се заразил со корона

+инфо - 20.01.2021

Светски познатиот поп-пејач Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се заразил со коронавирусот, објави „Дејли мејл“. Пејачот на крајот на минатата година отиде на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и со нивните четири деца, па сега одлучија и ...

Славниот пејач заразен со коронавирус- откако фановите дознаа каде заминал со семејството во ек на пандемија го осудија ...

Курир - 20.01.2021

Светски познатиот поп-пејач Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се заразил со коронавирусот, објави „Дејли мејл“. Пејачот на крајот на минатата година отиде на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца, па сега одлучија и да ...

Роби Вилијамс во карантин – позитивен на Ковид-19

iPortal - 20.01.2021

Светски познатиот поп-пејач Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се заразил со коронавирусот, објави „Дејли мејл“. Пејачот на крајот на минатата година отиде на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца, па сега одлучија и да ...

Роби Вилијамс позитивен на Ковид-19

Frontline - 20.01.2021

Светски познатиот поп-пејач Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се заразил со коронавирусот, објави „Дејли мејл“. Пејачот на крајот на минатата година отиде на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца, па сега одлучија и да ...

Роби Вилијамс во карантин – позитивен на Ковид-19

Либертас - 20.01.2021

– Светски познатиот поп-пејач Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се заразил со коронавирусот, објави „Дејли мејл“. Пејачот на крајот на минатата година отиде на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца, па сега одлучија и да ...

Роби Вилијамс во карантин – позитивен на Ковид-19

MakPress - 20.01.2021

Светски познатиот поп-пејач Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се заразил со коронавирусот, објави „Дејли мејл“. Пејачот на крајот на минатата година отиде на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца, па сега одлучија и да ...

Роби Вилијамс во карантин – позитивен на Ковид-19

OhridNews - 20.01.2021

Светски познатиот поп-пејач Роби Вилијамс (46) е во карантин откако се заразил со коронавирусот, објави „Дејли мејл“. Пејачот на крајот на минатата година отиде на Карибите со неговата сопруга Ајда Филд и нивните четири деца, па сега одлучија и да ...

Се чувствува лошо: Роби Вилијамс позитивен на корона, се заразил на Карабите

Убавина и Здравје - 20.01.2021

Пејачот Роби Вилијамс е позитивен на коронавирус и заедно со семејството се во карантин на Карибите. Тие кон крајот на декември заминале на одмор, а по доаѓање на Карабите пејачот се чувствувал лошо. Тој е сместен во вила и не смее да оди на плажа.