TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Шаламанов: Мобилизацијата во Русија е директна закана за националната безбедност на Бугарија

Либертас - 22.09.2022

Поранешниот министер за одбрана на Бугарија и поранешен пратеник од „Демократска Бугарија”, Велизар Шаламанов изјави за НОВА дека она што се случува во Русија и делумната воена мобилизација најавена од претседателот Владимир Путин е директна закана ...

Стојанов: Делумната мобилизација во Русија е ризик за националната безбедност на Бугарија

365 - 21.09.2022

Софија, 21 септември 2022 (МИА) – Министерот за одбрана во преодната влада на Бугарија, Димитар Стојанов, вели дека постои ризик за националната безбедност на неговата земја, но нема директна закана, јави дописникот на МИА од Софија.

Мобилизацијата во Русија е директна закана за бугарската национална безбедност, вели ексминистерот Шаламанов

Слободен Печат - 22.09.2022

Поранешниот министер за одбрана на Бугарија и поранешен пратеник од „Демократска Бугарија”, Велизар Шаламанов изјави за НОВА дека она што се случува во Русија и делумната воена мобилизација најавена од претседателот Владимир Путин е директна закана ...

Шаламанов: Мобилизацијата во Русија е директна закана за националната безбедност на Бугарија

MakPress - 23.09.2022

Поранешниот министер за одбрана на Бугарија и поранешен пратеник од „Демократска Бугарија”, Велизар Шаламанов изјави за НОВА дека она што се случува во Русија и делумната воена мобилизација најавена од претседателот Владимир Путин е директна закана ...