TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

(ФОТО) Карлеуша повторно се соблече: За ова парче зборуваат сите!

Мастило - 24.01.2021

Позната е по својот исклучително провокативен имиџ и навикнавме да ја гледаме рассоблечена, но Јелена Карлеуша овојпат навистина предизвика лавина коментари со нејзиниот изглед. На снимањето на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ се појави ...

Јелена Карлеуша и Тошко Тошиќ: Вистината за љубовната приказна полна бури и контроверзии

Хаштаг - 24.01.2021

Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се заколнаа на вечна љубов на 8 јуни 2008 година, а свадбата од бајките беше организирана по барање на бремената невеста. Кога пејачката Јелена Карлеуша се омажи за седум години помладиот фудбалер Душко Тошиќ, на 8 јуни ...

Фото: Карлеуша повторно ги истакна облините

Канал5 - 24.01.2021

Српската пејачка Јелена Карлеуша уште еднаш ги воодушеви фановите со својот секси изглед. Популарната Карли на едно снимање се појави во тесен змиски комплет кој ги истакна нејзините атрибути.

Прашањето што ги мачи сите: Дали Јелена Карлеуша носи долна облека на оваа снимка? (ВИДЕО)

Убавина и Здравје - 24.01.2021

Јелена Карлеуша на својот инстаграм-профил објави видеоснимка од фотосесијата на скалите од својата вила на Дедиње, на кои провокативно позира во светло-синиот фустан со длабок изрез на грбот.

Диетата на Лепа Брена: Поради еден лош коментар решила да намали 17 килограми

Скопје24 - 24.01.2021

Лепа Брена која денес на свои 60 години изгледа неверојатно, неодамна откри во минатото не изгледала така и дека за шест месеци намалила дури 17 килограми, и тоа само поради злобниот коментар на еден келнер, кој без трошка срам, кажал: „Мислев дека ...

Цеца отворено за нејзината “војна” со Карлеуша и престанувањето на нивна секаква комуникација

Во Центар - 24.01.2021

Светлана Цеца Ражнатовиќ и Јелена Карлеуша, двете најголеми балкански пејачки водат војна со години, а тие неколкупати се тужеа и завршуваа на суд. Сепак, има една песна која ги поврзува овие две славни пејачи.

(ВИДЕО) „Време е за промена“: Лепа Брена изненади со нов имиџ

iPortal - 24.01.2021

Лепа Брена ја смени фризурата, а нејзиниот нов имиџ ги воодушеви сите, па пејачката доби бројни комплименти за нејзиниот изглед. Таа се реши за драстична промена, па додаде розеви нијанси на својата коса.

Лепа Брена ослабела 17 килограми само со оваа едноставна диета

Убавина и Здравје - 24.01.2021

Нејзиното дневно мени изгледало вака Лепа Брена (60) неодамна откри дека за шест месеци симнала дури 17 килограми, и тоа само поради злобниот коментар на еден келнер, кој без трошка срам, кажал: Популарната пејачка не крие дека коментарот ја погодил ...

Јелена Карлеуша повторно ги „распамети“ сите: Прво како каубојка, а сега како жена-змија (ФОТО)

Убавина и Здравје - 24.01.2021

Ужива да провоцира Јелена Карлеуш а (42) продолжува да ги восхитува сите што сеприсутни на снимањето на емисиите на музичкиот натпревар „Гранд-ѕвезди“, во кој таа веќе неколку сезони е член на жирито.

Лепа Брена само за една работа во домот не плаќа помошнички – ја работи потполно сама

Скопје24 - 24.01.2021

Фолк ѕвездата Лепа Брена поради богатството кое го поседува речиси е невозможно да ја видите со крпа во раце, таа за овие домашни работи плаќа помошнички кои ја средуваат куќата во целост.

Лепа Брена: „Никогаш не бришам прашина и не мијам садови!“

Убавина и Здравје - 24.01.2021

Кој како ќе си ја нареди Лепа Брена призна дека единствената обврска во домаќинството ѝ е да ја извади облеката од гардероберот што веќе не ја носи, и да одлучи што ќе прави со неа – дали ќе ја донира или ќе ја фрли.

(ФОТО) Лепа Брена шокираше со новата боја на коса: Време е за промени

Женски магазин - 24.01.2021

Пејачката Лепа Брена е голема југословенска sвезда, која во текот на својата кариера, покрај својот енергичен глас и песни, го привлече и вниманието на јавноста со своите екстравагантни промени.

Има брдо пари и помошнички, но една работа во домот ја прави сама- кај Брена оваа навика ја всадиле нејзините родители

Курир - 24.01.2021

Со оглед на тоа дека таа живее „на висока нога“, малкумина можат да замислат дека Лепа Бена сама ги извршува домашните работи. Сепак, постојат одредени работи што пејачката не ги остава на помошниците. – Никогаш не бришам прашина или мијам садови.

Ослабе 17 килограми само со оваа едноставна диета: Лепа Брена изгледа повеќе од совршено само поради овој секојдневен ...

Пулс24 - 24.01.2021

Помина многу време откако пејачката Лепа Брена (60) водела борба со вишокот на килограми. Но таа се уште зборува отворено за тој проблем и како успеала да ја донесе својата линија до совршенство.

Кој не би сакал да биде Лепа Брена : „Никогаш не бришам прашина и не мијам садови!“

Во Центар - 24.01.2021

Лепа Брена призна дека единствената обврска во домаќинството ѝ е да ја извади облеката од гардероберот што веќе не ја носи, и да одлучи што ќе прави со неа – дали ќе ја донира или ќе ја фрли. Никогаш не бришам прашина и не мијам садови.

Лепа Брена: „Никогаш не бришам прашина и не мијам садови!“

Пулс24 - 24.01.2021

Лепа Брена призна дека единствената обврска во домаќинството ѝ е да ја извади облеката од гардероберот што веќе не ја носи, и да одлучи што ќе прави со неа – дали ќе ја донира или ќе ја фрли. Никогаш не бришам прашина и не мијам садови.

(ФОТО) Лепа Брена шокираше со новата розова боја на коса: Време е за промени

Хаштаг - 24.01.2021

Пејачката Лепа Брена сега ги изненади своите следбеници со видео што го објави на социјалната мрежа Инстаграм и се пофали со својата нова фризура. Брена, очигледно, користеше филтри за кратко да ја смени бојата на косата во розова.

Ослабе 17 килограми само со оваа едноставна диета: Лепа Брена изгледа повеќе од совршено само поради овој секојдневен ...

Курир - 23.01.2021

Помина многу време откако пејачката Лепа Брена (60) водела борба со вишокот на килограми. Но таа се уште зборува отворено за тој проблем и како успеала да ја донесе својата линија до совршенство.

Пријовиќ објави фотографија од нејзиниот татко- еве како изгледа мажот со кого Лепа Брена се посвати (ФОТО)

Курир - 23.01.2021

Пејачката Александра Пријовиќ веќе долго време е во центарот на вниманието откако е снаа на познатата пејачка Лепа Брена. Освен тоа таа секојдневно е во центарот на вниманието поради својот наследник од кого честопати споделува фотографии на ...