TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ВИДЕО ПРЕМИЕРА | „Политиканти“ на „Слободен печат“, интервју со Арбен Таравари: Направени се неправди кон Македонија и ...

Слободен Печат - 10.05.2024

Арбен Таравари, доктор и градоначалник на Гостивар, лидер на Алијанса за Албанците кој пред избори остана без печатот на партијата, еден од четворицата лидери на Коалицијата Влен (Вреди) од албанскиот блок, коалиција која оствари завиден резултат со ...

Касами: Од понеделник почнуваат разговорите за формирање влада

Во Центар

Почнале првите контакти за состав на Влада – Вреди подготвува работни групи за преговори за Владата

ТВ21

По речиси цели две децении на власт, ДУИ конечно заминува во опозиција

Алфа

Убеден сум дека ВЛЕН ќе биде дел од идната влада, рече Таравари

Сакам да кажам

Советникот на Курти обезбеди место во македонското Собрание

Локално

(ВИДЕО) „Вреди“ слави и пред штабот во Тетово

360 степени

Макфакс +инфо А1 On Скопје инфо Фактор ТВ21 Во Центар MakPress

Меџити: Се очекува деновиве да почнат со работа работните групи од двете коалиции

24 Вести - 10.05.2024

По две децении владеење ДУИ заминува во опозиција, дали ВРЕДИ е новиот коалиционен партнер на Христијан Мицкоски? „Се очекува деновиве да почнат со работа работните групи од двете коалиции, приоритетите наши се борба против корупција, правна држава, ...

„ВРЕДИ“ славеше победа на тетовскиот плоштад - за ДУИ Европскиот фронт е втора сила во државата

Канал5

Незири: Мицкоски брзо ќе формира Влада со Вреди – Мехмети: Вреди треба да внимава на позицијата на Албанците

ТВ21

Времето на трикови бргу ќе помине

Рацин

Владата и Власта повторно заедно

Deutsche Welle

Касами: Од утре почнуваат преговорите за нова влада меѓу ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Вреди“

360 степени

Ахмети: Наш противник беше ВМРО-ДПМНЕ, но сепак освоивме 19 мандати

Фокус

Слободен Печат Локално Н.Македонија +инфо 24Инфо PressingTV Република +инфо

Ќе биде ли победата – пирова?

CivilMedia - 10.05.2024

Изгледа во земјата, не остана некој што не е националист, вклучувајќи ги и Албанците. Така е кога една националистичка партија со антиалбанска реторика и шовинистички изборен слоган „Македонија повторно твоја“ и претседател кој јавно, во повеќе ...

Ќе биде ли победата – пирова?

Нова ТВ

Ќе биде ли победата – пирова?

Frontline

Ќе биде ли победата – пирова?

Рацин

ФОТО: Доктор Арбен Таравари му го врати ефридолот на Артан Груби

ТВ21 - 09.05.2024

На прославата на ВРЕДИ (ВЛЕН) во Тетово, Арбен Таравари се појави со Ефридол пред толпата, и му го врати на Артан Груби. Оваа битка започна на 30 март кога Артан Груби порача дека има лек за смирување за албанската опозиција, и им го препорача токму ...

ТАРАВАРИ ИМ „ПРЕПИША“ ДВА ПАТИ НА ДЕН ЕФРИДОЛ НА ДУИ ПО ЈАДЕЊЕ: „Реков дека сум доктор“

Фактор

Таравари се фотографираше со ефридол и испрати порака до ДУИ

Локално

Таравари се појави со ефридол: Реков дека сум доктор и дека на крај ги давам лековите!

4NEWS

ФОТО+ВИДЕО: ВМРО-ДПМНЕ прославува со зурли и тапани пред Белата палата

Слободен Печат - 08.05.2024

По денешните изборни резултати на двојните избори, на кои ВМРО-ДПМНЕ издвои убедлива победа, пред седиштето на партијата се славеше со зурли и ...

ФОТО+ВИДЕО | Со тапани, зурли, факели и развеани знамиња се слави победата на ВМРО-ДПМНЕ

Слободен Печат

🎥 ЕЧАТ ЗУРЛИ И ТАПАНИ, ЧАИР Е НА НОЗЕ! Симпатизерите на Вреди слават победа

+инфо - 08.05.2024

Лидерот на Демократско движење, Изет Меџити, кој е дел од здружената албанска опозиција Вреди, на прес-конференција истакна дека Вреди од денеска е новиот сериозен политички фактор кој достоинствено ќе ги застапува Албанците во Македонија.

„Како Бујар Османи ќе го оправда бојкотот и примитивното однесување на денот на изборите“, реакција на Изет Меџити

ММС

ВИДЕО: Пред Вреди се слави со зурли, тапани и оро

Н.Македонија

(ВИДЕО) Со огномет и тапани „Вреди“ слави победа пред „Скендербег“

360 степени - 08.05.2024

Претходно, пред штабот беа поставени двојни заштитни барикади, кои беа срушени од присутните поддржувачи, кои ги прескокнуваа со цел да им се придружат на останатите кои стоеја веднаш до седиштето на коалицијата Со огномет, зурли и тапани ...

Со огномет и знамиња „Вреди“ слави победа пред „Скендербег“

Алсат-М

Со огномет и тапани „Вреди“ слави победа пред „Скендербег“

Република

Коалицијата „Вреди“ слави во Тетово

Сител - 08.05.2024

Здружената албанска коалиција „Вреди“ вечерва слави во изборниот штаб на коалицијата во Тетово. Присутни се тројцата лидери Арбен Таравари од Алијанса за Албанците, Африм Гаши од Алтернатива и Изет Меџити од Демократското движење.

Коалицијата „Вреди“ слави во Тетово

А1 On

Коалицијата „Вреди“ слави во Тетово

Zoom

Коалицијата „Вреди“ слави во Тетово

Канал5

„Вреди“ слави во Тетово

MakPress

Коалицијата „Вреди“ слави во Тетово

Press24

Коалицијата „Вреди“ слави во Тетово

Либертас

МКД 24Инфо Бриф Фокус

Реков дека сум доктор и дека на крајот ги давам лековите: Таравари ѝ препиша терапија на ДУИ

Макфакс - 09.05.2024

Откако на првичните изборни резултати освоија 13 мандати, коалицијата „Вреди“ славеше а Арбен Таравари на Фејсбук испрати порака до ДУИ. „Реков дека сум доктор и дека на крај ги давам лековите! 2 пати на ден после леб Помина! Промената завршена!, им ...

Таравари им „препиша“ лекови на ДУИ по два пати на ден

Либертас

Реков дека сум доктор и дека на крај ги давам лековите: Таравари и препиша терапија на ДУИ

Опсервер

Реков дека сум доктор и дека на крај ги давам лековите: Таравари и препиша терапија на ДУИ

MTM

Реков дека сум доктор и дека на крај ги давам лековите: Таравари ѝ препиша терапија на ДУИ

Скопје инфо

Реков дека сум доктор и дека на крај ги давам лековите: Таравари и препиша терапија на ДУИ

Точка

Реков дека сум доктор и дека на крај ги давам лековите: Таравари и препиша терапија на ДУИ

Centar

Република

Таравари им „препиша“ лекови на ДУИ по два пати на ден после јадење

Фокус - 08.05.2024

Откако освоија 13 мандати, славеа и најавија дека од утре ќе почнат преговорите со ВМРО-ДПМНЕ за состав на влада, Арбен Таравари на Фејсбук испрати порака до ДУИ. -Реков дека сум доктор и дека на крај ги давам лековите! 2 пати на ден после леб ...

Таравари им препиша терапија на ДУИ: 2 пати на ден после леб!

Република