TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Затвореници копале тунел за бегство од Идризово, полицијата ги откри

Фактор - 21.03.2023

ЗАТВОРЕНИЦИ КОПАЛЕ ТУНЕЛ ЗА ДА ИЗБЕГААТ Министерството за внатрешни работи, Биро за јавна безбедност, Оддел за сузбивање на организиран и сериозен криминал во координација со Агенцијата за национална безбедност спречило организирано бегство од ...

Затвореници во Идризово копале тунел за бегство

Алсат-М

Обид за филмско бегство од „Идризово“ преку подземен тунел долг 60 метри

24 Вести

Ископан тунел за бегство во најголемиот затвор во државава, Ковачевски го смени директорот Тахири

МКД

(Видео) Во „Идризово“ ископан тунел за филмско бегство во којшто имало потпорни греди и светло

Телма

КАКО НА ФИЛМ: Затвореници во Идризово си копале тунел за бегство, разрешен директорот

ТВ21

Откриен ископан тунел во затворот „Идризово“

360 степени

Скопје инфо Вести плус 4NEWS Република PressingTV Сител Либертас Независен

Можна вмешаност на затворски службеници во планот за бегство од Идризово

Фокус - 21.03.2023

Се истражува дали затворски службеници биле вклучени во планот за организирано бегство низ тунел кој го копале затвореници од КПУ Идризово. Како што објави „Фокус“ претходно тунелот почнувал од место кое затворениците го користеле за шетање, поради ...

Затворениците од Идризово биле следени во чекор два месеци пред да се открие тунелот

Фокус

(видео)Тунелот во затворот Идризово го откриле градежни работници, затворениците четири-пет месеци планирале бегство

Телма

Во Затворот „Идризово“ откриен тунел за бегство

OhridNews

Во Затворот „Идризово“ откриен тунел за бегство

Бриф

Во затворот Идризово откриен тунел за бегство

Курир

Во затворот Идризово откриен тунел за бегство

Lider

Нетпрес Gostivarpress.mk Р.С.Европа Кајгана Н.Македонија 365 Макфакс Press24

Во Идризово откриен тунел за бегство на затвореници со високи казни

Канал5 - 21.03.2023

Како на филм, во Идризово откриен е тунел за бегство на затвореници со високи казни... Почетокот на тунелот бил од шеталиштето на затворениот дел на затворот, а водел до надвор од затворот... Пред затворот е Михајло Видимлиски.

Ковачевски за тунелот во затворот „Идризово“: Преземено е сè што треба

Макфакс

Откриен тунел во „Идризово“, затвореници со високи казни се подготвувале за бегство

Слободен Печат

Затвореници се подготвувале за бегство, откриен тунел во „Идризово“

Фокус

Откриен тунел во „Идризово“, затвореници со високи казни подготвувале бегство

Макфакс

СПРЕМАЛЕ ФИЛМСКО БЕГСТВО ОД ИДРИЗОВО Затвореници ископале тунел долг 60 метри

+инфо

ОТКРИЕН ТУНЕЛ ЗА БЕГСТВО ОД ИДРИЗОВО: Почетокот бил од шеталиштето на затворениот дел, а водел до надвор од затворот

Денешен

еМагазин Н.Македонија Скопје24 Точка Press24 Фактор Centar Курир

Доживотни осуденици преку подземен тунел планирале бегство од „Идризово“ (ВИДЕО)

МКД - 21.03.2023

Неколкумина затвореници кои биле осудени до крајот на животот да се затворени зад решетки во затворот во Идризово ископале тунел за да излезат на слобода. Планот им го попрачиле лица кои на полицијата и кажале дека се подготвува бегство од ...

Експресно променет директорот на затвор Идризово, по откривањето на тунелот за бегство

Фактор

Откриен тунел за бегство во затворот Идризово – сменет е директорот

ММС

ОБЈАВЕНО Е ВИДЕО: Спречено организирано бегство од затворот Идризово, откриен тунел

Centar

Спречено организирано бегство од затворот Идризово, откриен тунел

24 Вести

ГАЛЕРИЈА+ВИДЕО: Спречено организирано бегство од затворот Идризово, откриен тунел

Либертас

(ВИДЕО+ФОТО) Спречено организирано бегство од затворот Идризово, откриен тунел

Порта

А1 On Независен Бриф Фокус Gostivarpress.mk Скопје инфо 360 степени Курир

Разрешен директорот на „Идризово“ и именуван нов; Ковачевски: Станува збор за професионалец

Макфакс - 21.03.2023

Директорот на затворот „Идризово“, Шпенд Тахири е разрешен, а на негово место е назначено лице за кое премиерот Димитар Ковачевски рече: „тој е врвен професионалец“. Станува збор за Зоран Јовановски, кој имал завршено повеќе обуки во странство, кажа ...

Разрешен директорот на затворот „Идризово“, Шпенд Тахири – на негово место именуван генерал-мајор Зоран Јовановски

360 степени

Разрешен директорот на затворот Идризово

ТВ21

Владата го разреши досегашниот директор на затворот „Идризово“

Локално

Разрешен директорот на КПУ Идризово – еве кој ќе застане на негово место!

4NEWS

Ковачевски го разреши директорот на КПУ Идризово,поставен е нов.

Либертас

Разрешен директорот на „Идризово“, Зоран Јовановски ќе го замени Тахири

Н.Македонија

Курир Точка Фокус Скопје24

Управата за извршување на санкциите излезе со нови детали за тунелот кој беше откриен во Идризово

Centar - 21.03.2023

Управата за извршување на санкциите во координација со КПД Идризово и со безбедносните органи, а врз основа на прибрани информации за безбедносната состојба во КПД Идризово, кои информации индицираа основано сомнение дека од страна на осудени лица ...

Од Управата за извршување санкции со детали за тунелот од 50 метри под „Идризово“ (ВИДЕО)

Локално

Управа за извршување на санкции: Пронајден е подземен недовршен тунел од околу 50-тина метри на потегот од објектите кои се рушат

Фактор

Управа за извршување санкции: Два месеци траеја активностите за спречување на можното организирано бегство од „Идризово“

360 степени

Управата за извршување на санкциите излезе со нови детали за тунелот кој беше откриен во Идризово

4NEWS

Управа за извршување санкции: Два месеци траеја активностите за спречување на можното организирано бегство од „Идризово“

Либертас

Управата за извршување на санкциите излезе со нови детали за тунелот кој беше откриен во Идризово

ТВ21

А1 On еМагазин Н.Македонија Press24 Република MakPress

Разрешен директорот на затворот Идризово, ќе го наследи генерал мајор Зоран Јовановски

А1 On - 21.03.2023

Владата на денешната седница по предлог на премиерот Димитар Ковачевски го именуваше Зоран Јовановски за нов директор на затворот Идризово. -Донесовме одлука за нов в.д. директор на КПУ Идризово.

Зоран Јовановски именуван за в.д. директор на затворот „Идризово“

Бизнис Вести

ВЛАДАТА ГО РАЗРЕШИ ДИРЕКТОРОТ НА ИДРИЗОВО Генерал-мајор Зоран Јовановски е именуван за нов управител на Казнено-поправниот дом

+инфо

Зоран Јовановски именуван за в.д. директор на затворот „Идризово“

Независен

Досегашниот директор на затворот „Идризово“ Шпенд Тахири доби отказ, Зоран Јовановски е именуван за в.д. директор

Република

Зоран Јовановски именуван за в.д. директор на затворот „Идризово“

MakPress

Зоран Јовановски е нов директор на „Идризовo“: По откривањето на тунелот, сменет е Шпенд Тахири

еМагазин

Слободен Печат Скопје инфо Либертас ММС Опсервер Вечер Прес