TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Во Гази Баба уапсен скопјанец, полицијата му пронашла марихуана

Курир - 18.09.2023

На 17.09.2023 во 13.00 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ѓ.(28) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Уапсен скопјанец од Кисела Вода, поседувал марихуана

Курир - 18.09.2023

На 17.09.2023 во 17.20 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода И.К.(42) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Гостиварец уапсен во Мала Речица за поседување на кокаин

Курир - 18.09.2023

Полициски службеници на СВР Тетово ноќеска (18.09.2023) околу 3 часот и 35 минути, на улица „Љуботенска“ во тетовска Мала Речица, го лишиле од слобода 28-годишниот Н.С. од Гостивар, затоа што кај него бил пронајден и одземен кокаин.

Приведени две лица, кај едно од нив најдена марихуана

Курир - 18.09.2023

На 17.09.2023 во 22:00 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш ги лишиле од слобода И.Д. (23) и Т.С. (19), и двајцата од село Конче, општина Конче, бидејќи при преглед кај нив, кај И.Д. била пронајдена марихуана. И.Д.

Приведени две лица, кај едно од нив најдена марихуана

Lider - 18.09.2023

На 17.09.2023 во 22:00 часот во Радовиш, полициски службеници од Полициската станица Радовиш ги лишиле од слобода И.Д. (23) и Т.С. (19), и двајцата од село Конче, општина Конче, бидејќи при преглед кај нив, кај И.Д. била пронајдена марихуана. И.Д.

Во Гази Баба уапсен скопјанец, полицијата му пронашла марихуана

Република - 18.09.2023

На 17.09.2023 во 13.00 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ѓ.(28) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Во Гази Баба уапсен скопјанец, полицијата му пронашла марихуана

Lider - 18.09.2023

На 17.09.2023 во 13.00 часот на подрачјето на Гази Баба, полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје го лишиле од слобода Д.Ѓ.(28) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

Гостиварец уапсен во Мала Речица за поседување на кокаин, двајца скопјани за марихуана

Нетпрес - 18.09.2023

Полициски службеници на СВР Тетово ноќеска околу 3 часот и 35 минути, на улица „Љуботенска“ во тетовска Мала Речица, го лишиле од слобода 28-годишниот Н.С. од Гостивар, затоа што кај него бил пронајден и одземен кокаин. .

Уапсен скопјанец од Кисела Вода, поседувал марихуана

Пулс24 - 18.09.2023

На 17.09.2023 во 17.20 часот на подрачјето на Кисела Вода, полициски службеници од Полициската станица Кисела Вода го лишиле од слобода И.К.(42) од Скопје, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.