TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Умерен земјотрес регистриран во јужниот дел на Калифорнија

1tv - 12.07.2019

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јужниот дел на американската сојузна држава Калофорнија. Американската Агенција за геолошки истражувања (УСГС) соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на ...

Два земјотреса за неколку минути во Вашингтон

Сител - 12.07.2019

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер денеска ја погоди областа Три езера во сојузната држава Вашингтон, соопшти Американскиот геолошки институт. Странските агенции пренесуваат дека неколку минути по овој земјотрес следел уште еден од 3,5 ...

Во Вашингтон регистрирани два земјотреса за само неколку минути

Макфакс - 12.07.2019

Американскиот геолошки институт објави дека земјотрес од 4,6 степени по Рихтер ја погодил областа Три езера во сојузната држава Вашингтон. Агенцијата АП објави дека само по неколку минути од овој земјотрес, уште еден послаб, со интензитет од 3,5 ...

Албански земјотрес стресе мала македонска општина

Фактор - 11.07.2019

Албански земјотрес денеска го стресе Вевчани. Епицентарот на земјотресот е на 13 км од Вевчани, а потресот бил со јачина од 2.7 степени. Земјотресот е регистриран на длабочина од 2 ...

КАЛИФОРНИЈА ПОВТОРНО СЕ ТРЕСЕШЕ: Регистриран нов земјотрес

Слободен Печат - 12.07.2019

Земјотресот бил почувствуван и во околината на Лос Анџелес. Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јужниот дел на американската сојузна држава Калофорнија.

Два земјотреса за неколку минути го здрмаа Вашингтон

+инфо - 12.07.2019

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер денеска ја погоди областа Три езера во сојузната држава Вашингтон, соопшти Американскиот геолошки институт. Странските агенции пренесуваат дека неколку минути по овој земјотрес следел уште еден од 3,5 ...

Во Вашингтон регистрирани два земјотреса за само неколку минути

24Инфо - 12.07.2019

Американскиот геолошки институт објави дека земјотрес од 4,6 степени по Рихтер ја погодил областа Три езера во сојузната држава Вашингтон. Агенцијата АП објави дека само по неколку минути од овој земјотрес, уште еден послаб, со интензитет од 3,5 ...

Калифорнија и натаму се тресе, регистриран нов земјотрес

ТВ21 - 12.07.2019

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јужниот дел на американската сојузна држава Калофорнија. Американската Агенција за геолошки истражувања (УСГС) соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на ...

За неколку минути два земјотреса го потресоа Вашингтон

Слободен Печат - 12.07.2019

Едниот бил во областа Три езера, додека другиот во близина на градот Монро. Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер денеска ја погоди областа Три езера во сојузната држава Вашингтон, соопшти Американскиот геолошки институт.

Умерен земјотрес регистриран во јужниот дел на Калифорнија

А1 On - 12.07.2019

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јужниот дел на американската сојузна држава Калофорнија. Американската Агенција за геолошки истражувања (УСГС) соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на ...

Два земјотреса за неколку минути во Вашингтон

Бриф - 12.07.2019

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер денеска ја погоди областа Три езера во сојузната држава Вашингтон, соопшти Американскиот геолошки институт. Странските агенции пренесуваат дека неколку минути по овој земјотрес следел уште еден од 3,5 ...

Умерен земјотрес регистриран во јужниот дел на Калифорнија

Локално - 12.07.2019

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јужниот дел на американската сојузна држава Калофорнија. Американската Агенција за геолошки истражувања (УСГС) соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на ...

Вашингтон: Два силни земјотреси за неколку минути кај Три езера

Денешен - 12.07.2019

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер денеска ја погоди областа Три езера во сојузната држава Вашингтон, соопшти Американскиот геолошки институт. Странските агенции пренесуваат дека неколку минути по овој земјотрес следел уште еден од 3,5 ...

Умерен земјотрес регистриран во јужниот дел на Калифорнија

24Инфо - 12.07.2019

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јужниот дел на американската сојузна држава Калофорнија. Американската Агенција за геолошки истражувања (УСГС) соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на ...

ВИДЕО: Два земјотреса за неколку минути во Вашингтон

А1 On - 12.07.2019

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер денеска ја погоди областа Три езера во сојузната држава Вашингтон, соопшти Американскиот геолошки институт. Странските агенции пренесуваат дека неколку минути по овој земјотрес следел уште еден од 3,5 ...

Калифорнија се тресе

+инфо - 12.07.2019

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јужниот дел на американската сојузна држава Калофорнија. Американската Агенција за геолошки истражувања (УСГС) соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на ...

Два земјотреса за неколку минути во Вашингтон

MakPress - 12.07.2019

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер денеска ја погоди областа Три езера во сојузната држава Вашингтон, соопшти Американскиот геолошки институт. Странските агенции пренесуваат дека неколку минути по овој земјотрес следел уште еден од 3,5 ...

Умерен земјотрес регистриран во јужниот дел на Калифорнија

Либертас - 12.07.2019

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јужниот дел на американската сојузна држава Калофорнија. Американската Агенција за геолошки истражувања (УСГС) соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на ...

Два земјотреса за неколку минути во Вашингтон

MTM - 12.07.2019

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер денеска ја погоди областа Три езера во сојузната држава Вашингтон, соопшти Американскиот геолошки институт. Странските агенции пренесуваат дека неколку минути по овој земјотрес следел уште еден од 3,5 ...

Умерен земјотрес регистриран во јужниот дел на Калифорнија

Опсервер - 12.07.2019

Земјотрес со интензитет од 4,9 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во јужниот дел на американската сојузна држава Калофорнија. Американската Агенција за геолошки истражувања (УСГС) соопшти дека епицентарот на земјотресот бил на ...

Два земјотреса за неколку минути во Вашингтон

Опсервер - 12.07.2019

Земјотрес со јачина од 4,6 степени според Рихтер денеска ја погоди областа Три езера во сојузната држава Вашингтон, соопшти Американскиот геолошки институт. Странските агенции пренесуваат дека неколку минути по овој земјотрес следел уште еден од 3,5 ...