TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Не паркирајте по тротоари и на сред улица! Засилени контроли на паркирање низ Гостивар

Gostivarpress.mk - 12.02.2019

Сообраќајната полиција ги засилува контролите на паркирање возила по гостиварските улици, со цел да се обезбеди нормално и непречено одвивање на сообраќајот. Досегашното искуство покажува дека значителен дел од возачите во Гостивар не ги почитуваат ...

Гостивар: Удрил со кола во жена на Беличица и побегнал

Gostivarpress.mk - 12.02.2019

Непознато лице управувајќи патничко моторно возило, вчера на улица Беличица, околу 8 часот и 50 минути удрил во 34-годишната гостиварка Ш.Н. ( пешак ) и веднаш го напуштило местото на настанот, соопштуваат од полицијата.

Гостиварец се повредил влегувајќи во објект во изградба

Gostivarpress.mk - 11.02.2019

49-годишен гостиварец се здобил со скршеница на десен скочен зглоб од ногата, влегувајќи во станбена зграда во изградба во која работел. Според информациите од полицијата, Е.Н. стапнал на дрвена штица, која наеднаш му се превртела и му нанесла ...

Работник тешко повреден итно донесен на скопските Клиники

Press24 - 11.02.2019

Околу 08.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во болницата во Гостивар со повреди бил донесен 49-годишниот Е.Н. од Гостивар. Според пријавеното, Е.Н. се здобил со тешки телесни повреди во објект во изградба во кој работел.

Гостиварец со нож го ранил соседот

Слободен Печат - 11.02.2019

Според полицијата, вчера околу 18 часот бил донесен 35-годишниот М.Ф,. кој имал убодна рана во левата надлактица. Него со нож го ранил 41-годишниот Б.С. негов познаник и соселанец. Двајцата се скарале откако нивни малолетни роднини претходно се ...

Гостиварец се повредил на работно место

ТВ21 - 11.02.2019

Во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, вчера ( 10 февруари) околу 8 часот и 30 минути, донесен е 49-годишниот гостиварец Е. Н, кој влегувајќи во објект ( станбена зграда ) во изградба, во која работел, според пријавеното, стапнал на дрвена ...

Инцидент во гостиварско Падалиште, со нож повредил соселанец

ТВ21 - 11.02.2019

Вчера ( 10 февруари ) околу 18 часот, во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен 35-годишниот Ф. М. од селото Падалиште, со убодна рана во левата надлактица, a која со нож му ја нанесол 41-годишниот соселанец Б. С.

Гостивар дава пример како се сака кошарката

Gostivarpress.mk - 11.02.2019

КК Гостивар вчера претрпе пораз од МЗТ Скопје, но докажа дека со право го носи епитетот градот на кошарката. Кој беше виде, кој не беше ќе има прилика во следното коло. Браво ...

Тежок грабеж на куќа во с.Врапчиште, гостиварско

Опсервер - 11.02.2019

На 09.02.2019 година во времето од 19,30 до 20,10 часот во с.Врапчиште-Гостивар, пријавено е дека во куќа сопственост на Ш.С. (56), непознат сторител со употреба на физичка сила насилно ја отворил влезната врата и одзел пари.

Во Гостивар физички нападнато момче, во Врапчиште кражба на пари во куќа

Gostivarpress.mk - 10.02.2019

Во дневниот билтен на МВР за гостиварскиот регион регистрирани се пријави за физички напад и за кражба. Рано утрово, во 5.20 часот во Полициската станица Гостивар 23 годишниот гостиварец Р.Ф.

Тешко повреден градежник во Гостивар

24Инфо - 11.02.2019

Градежник од Гостивар бил тешко повреден на работното место, информираше МВР. Според полицијата, вчера околу 8.30 часот било пријавено дека во болницата во Гостивар со повреди бил донесен Е.Н.(49) од Гостивар. Според пријавеното, Е.Н.

Гостиварец се повредил на работно место

4NEWS - 11.02.2019

Во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“, вчера ( 10 февруари) околу 8 часот и 30 минути, донесен е 49-годишниот гостиварец Е. Н, кој влегувајќи во објект ( станбена зграда ) во изградба, во која работел, според пријавеното, стапнал на дрвена ...

Инцидент во гостиварско Падалиште, со нож повредил соселанец

4NEWS - 11.02.2019

Вчера ( 10 февруари ) околу 18 часот, во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен 35-годишниот Ф. М. од селото Падалиште, со убодна рана во левата надлактица, a која со нож му ја нанесол 41-годишниот соселанец Б. С.

Повреден работник во Гостивар

Макфакс - 11.02.2019

Вчера околу 8.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во болницата во Гостивар со повреди бил донесен 49-годишниот Е.Н.од Гостивар. Според пријавеното, Е.Н. се здобил со тешки телесни повреди во објект во изградба во кој работел.

Инцидент во гостиварско: Маж ранет со нож

Press24 - 11.02.2019

Инцидент се случил во гостиварско кога маж би повреден со нож и тоа од соселанец. Околу 18 часот вчера во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен 35-годишниот Ф.М. од селото Падалиште, со убодна рана во левата надлактица, a која со нож ...

Повреден работник во Гостивар

Centar - 11.02.2019

Вчера околу 8.30 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во болницата во Гостивар со повреди бил донесен 49-годишниот Е.Н.од Гостивар. Според пријавеното, Е.Н. се здобил со тешки телесни повреди во објект во изградба во кој работел.

Маж прободен со нож од соселанец во гостиварско

Република - 11.02.2019

Инцидент се случил во гостиварско кога маж би повреден со нож и тоа од соселанец. Околу 18 часот вчера во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен 35-годишниот Ф.М. од селото Падалиште, со убодна рана во левата надлактица, a која со нож ...

Тешко повреден работник во Гостивар

Опсервер - 13.02.2019

На 11.02.2019 година околу 14.50 часот во Полициската станица Гостивар било пријавено дека во село Топлица, општина Врапчиште, Н.Ј.(59) од село Долна Баница, управувајќи работна машина се здобил со тешки телесни повреди. Н.Ј.

Маж прободен со нож

МКД - 11.02.2019

Инцидент се случил во гостиварско кога маж би повреден со нож и тоа од соселанец. Околу 18 часот вчера во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен 35-годишниот Ф.М. од селото Падалиште, со убодна рана во левата надлактица, a која со нож ...

35 годишник со убодна рана од нож донесен во гостиварската болница

Gostivarpress.mk - 11.02.2019

Жител на селото Падалиште бил повреден со нож од свој соселанец, по претходна вербална расправија. Полицијата соопшти дека вчера (10 февруари) околу 18 часот, во гостиварската општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен 35-годишниот Ф. М.