TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Тричковски: Поразите од Австрија се мотивација. Бејтулаи: Навивачите треба да ни веруваат!

Спортманија - 11.06.2021

Фудбалерите најавуваат паметна игра и бараат фановите да имаат доверба во нив. Македонскиот напаѓач Иван Тричковски и дефанзивецот Егзон Бејтулаи беа на денешната прес-конференција и рекоа дека ќе ја оправдаат минутажата ако ја добијат довербата од ...

Бејтулаи: Треба подеднакво добро да напаѓаме и да се браниме

Слободен Печат - 11.06.2021

Репрезентацијата на Македонија на 13 јуни во Букурешт со почеток од 18.00 часот ќе го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата „Ц“ од Европското првенство. На денешниот брифинг со новинарите, одбранбениот играч на Шкендија Егзон ...

Бејтулаи: Играме добар фудбал, ќе ги изненадиме навивачите

Спортклуб - 11.06.2021

Македонскиот репрезентативен стопер, Егзон Бејтулаи, во пресрет на деби натпреварот за Македонија на ЕП против Австрија в недела, даде свој осврт околу очекувањата и можностите на нашата репрезентација на ова историско ЕУРО.

Бејтулаи: Играме добар фудбал, навивачите да ни веруваат, ќе ги изненадиме!

Sport 1 - 11.06.2021

Еден од стандардните репрезентативци на Македонија, Егзон Бејтулаи, пред неделниот натпревар со Австрија истакна дека е нетрпелив да го даде најдоброто за Македонија и на ова Европско првенство, исто како и пред четири години, кога настапи за ...

Бејтулаи: Чест ми е што по У21, ќе играм на голем собир и за А-тимот

Gol.mk - 11.06.2021

Репрезентацијата на Македонија ги одработува финалните подготовки пред првиот настап на Европското првенство в недела против Австрија . Стандардно како и досега, и денес се одржа брифинг со фудбалерите, а на него зборуваше Егзон Бејтулаи .

Тричковски: Продолжуваме таму каде што застанавме!

Телма - 11.06.2021

Дебито на „Еуро 2020“ и првиот натпревар против Aвстрија е исклучително важен, но дали ќе биде пресуден останува да се види, смета напаѓачот на Македонија Иван Тричковски. Во наредните два дена ќе се анализира Австрија и сe` што ќе биде договорено ...

Бејтулаи: Навивачите мора да имаат верба во нас, бидејќи можеме да ги изненадиме

SportMedia - 11.06.2021

Егзон Бејтулаи, дефанзивецот на македонската фудбалска репрезентација е среќен што е дел од тимот кој ќе ја претставува Македонија на ЕУРО 2020. Не крие дека чувствува притисок, особено дека ќе има задача да сопре многу добри напаѓачи, но ...

Бејтулаи: Ќе дадам се од себе за да и донесам добри резултати на Македонија

Дриблинг - 11.06.2021

Репрезетантивниот дефанзивец на Македонија, Егзон Бејтулаи е оптимист пред неделното соочување со Австрија во воведното коло од ЕУРО 2020. Тој беше дел од составот на Боби Милевски на ЕУРО 2017 за У21 а тоа искуство се надева дека ќе му помогне за ...

Иван Тричковски и Егзон Бејтулаи за очекувањата од натпреварот со Австрија

Порта - 11.06.2021

Репрезентацијата на Македонија на 13. јуни во Букурешт со почеток од 18:00 часот го игра првиот натпревар против Австрија во рамките на групата Ц од Европското првенство. На денешниот брифинг со новинарите, Иван Тричковски и Егзон Бејтулаи ги ...

Бејтулаи: Со доаѓањето на првенството ги освоиме срцата на навивачите, треба да продолжите да ни верувате

Екипа - 11.06.2021

Два дена ја делат Македонија до историскиот прв натпревар на Европското првенство на кој силите ќе си ги одмериме со репрезентацијата на Австрија. На денешниот брифинг говореше еден од стандардните репрезентативци, Егзон Бејтулаи кој ја побара ...

Бејтулаи: Напаѓачката игра н донесе на ЕП, нема зошто да ја менуваме

24Фудбал - 11.06.2021

Егзон Бејтулаи вели дека напаѓачката игра е карактеристична за Македонија и со таков приод треба да играме на сите натпревари на Европското првенство. Дефанзивниот фудбалер во македонската репрезентација, Егзон Бејтулаи и порачува на фановите да ...

Бејтулаи: Ќе играме напаѓачки и на ЕП, таа игра нè донесе тука

МКД - 11.06.2021

Егзон Бејтулаи вели дека напаѓачката игра е карактеристична за Македонија и со таков приод треба да играме на сите натпревари на Европското првенство. Дефанзивниот фудбалер во македонската репрезентација, Егзон Бејтулаи и порачува на фановите да ...

Бејтулаи: Оваа репрезентација направи историски успех

Sport M - 11.06.2021

Македонската репрезентација на 13.06 со почеток во 18:00 часот, ќе го одигра дебитантскиот напревар на Европските натпреварувања против Австрија, на стадионот „Национална Арена Букурешт“. На денешниот брифинг со новинарите, покрај Иван Тричковски и ...

Бејтулаи: Се надевам дека ќе ги израдуваме навивачите

Спортски - 11.06.2021

Репрезетантивниот дефанзивец на Македонија, Егзон Бејтулаи е оптимист пред првиот меч на ЕП против Австрија. Бејтулаи истакна дека е среќен што е дел од оваа репрезентација и се надева дека со резултатите на ЕП ќе ги израдуваат навивачите.

Бејтулаи: Имаме одличен тим, подготвени сме за ЕВРО 2020

Курир - 11.06.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец Егзон Бејтулаи денес ги сподели своите очекувањата за настапот на Европско првенство кое ќе биде дебитантско за „црвено-жолтите“. – Се чувствувам одлично што сум дел од оваа репрезентација која направи ...

Бејтулаи: Имаме одличен тим, подготвени сме за ЕВРО 2020

Опсервер - 11.06.2021

– Македонскиот фудбалски репрезентативец Егзон Бејтулаи денес ги сподели своите очекувањата за настапот на Европско првенство кое ќе биде дебитантско за „црвено-жолтите“. – Се чувствувам одлично што сум дел од оваа репрезентација која направи ...

Бејтулаи: Оваа репрезентација направи историски успех

Zoom - 11.06.2021

Македонската репрезентација на 13.06 со почеток во 18:00 часот, ќе го одигра дебитантскиот напревар на Европските натпреварувања против Австрија, на стадионот „Национална Арена Букурешт“. На денешниот брифинг со новинарите, покрај Иван Тричковски и ...

Македонскиот фудбалски репрезентативец Егзон Бејтулаи денес ги сподели своите очекувања за настапот на Европско ...

Бизнис Вести - 11.06.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец Егзон Бејтулаи денес ги сподели своите очекувања за настапот на Европско првенство кое ќе биде дебитантско за „црвено-жолтите“, информира МИА. – Се чувствувам одлично што сум дел од оваа репрезентација која ...

Бејтулаи: Имаме одличен тим, подготвени сме за ЕВРО 2020

Нетпрес - 11.06.2021

Македонскиот фудбалски репрезентативец Егзон Бејтулаи денес ги сподели своите очекувањата за настапот на Европско првенство кое ќе биде дебитантско за „црвено-жолтите“. „Се чувствувам одлично што сум дел од оваа репрезентација која направи историски ...