TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Притворено лице кое на социјалните мрежи се заканувало на обвинителка од ОЈО Прилеп

Телма - 08.12.2023

Прилепчанец во текот на ноември во повќе наврати преку социјалните мрежи и се заканувал на јавна обвинителка од прилепското Обвинителство, а закани по живот упатувал и на членови на нејзиното семејство.

Притворен прилепчанец кој и се заканувал на обвинителка и на нејзиното семејство

А1 On

А ЗОШТО ДОСЕГА БИЛ НА СЛОБОДА - прилепчанец демнел и се заканувал на јавна обвинителка, објавувал фотографии, а ја малтретирал и ќерката, одреден е притвор

Фактор

ОЈО ПРИЛЕП: Покрената постапка против лице кое на Фејсбук се заканувало дека ќе нападне обвинителка, кај која предизвикало страв

Денешен

Притвор за лице кое се заканувало и вознемирувало обвинител и неговото семејство

ТВ21

Јавно се заканувал кон обвинителка во Прилеп, па завршил во осумдневен притвор

24Инфо

Преку Фејсбук се заканувал на јавна обвинителка и на нејзината ќерка, добил притвор од осум дена

360 степени

МКД Сакам да кажам еМагазин ММС MakPress

Обвинителка од Прилеп со семејството била мета на демнење и закани по живот

Р.С.Европа - 08.12.2023

Обвинителка од Основното јавно обвинителство (ОЈО) Прилеп заедно со нејзиното семејство била мета на закани и демнење на интернет поради што е поведена постапка против едно лице за три кривични дела.

ОЈО: Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство, поведена постапка

Zoom

ОЈО: Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство, поведена постапка

Сител

ОЈО Прилеп: Закани, демнење и вознемирување кон обвинителка и нејзината ќерка,поведена постапка

Либертас

ОЈО: Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство, поведена постапка

Н.Македонија

ОЈО: Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство, поведена постапка

Бриф

ОЈО Прилеп: Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство

Локално

Нова ТВ Република Канал5

Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство, поведена постапка

4NEWS - 08.12.2023

Основното јавно обвинителство Прилеп поведе постапка против едно лице за кое постои основано сомнение дека сторило кривични дела – Полово вознемирување од член 190-а, Загрозување на сигурноста од член 144 став 5 и Демнење од член 144-а став 1 од ...

Се заканувал и полово вознемирувал обвинителка од Прилеп, доби притвор

Слободен Печат

Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство, поведена постапка

Скопје1

Лице од Прилеп со закани кон јавна обвинителка и нејзината ќерка

Курир

Осуденик вознемирувал и демнел обвинителка, па заврши во притвор

Фокус

Закани кон обвинителка од Прилеп, притвор за едно лице

Независен

Закани, демнење и вознемирување кон обвинител и неговото семејство, поведена постапка

Вечер Прес

Телма Centar Вести плус

Во притвор заврши маж кој во живо на „Фејсбук“ и’ се заканувал на јавна обвинителка од Прилеп

Макфакс - 08.12.2023

Судот определи 8-дневен притвор за маж кој преку социјалните мрежи упатувал закани кон обвинителка и нејзиното семејство. Од Обвинителството поведоа постапка против лицето кое се сомничи за делата Полово вознемирување, Загрозување на сигурноста и ...

Во притвор заврши маж кој во живо на „Фејсбук“ и’ се заканувал на јавна обвинителка од Прилеп

Опсервер

ПРЕКУ ФЕЈСБУК СЕ ЗАКАНУВАЛ НА ЈАВНА ОБВИНИТЕЛКА ОД ПРИЛЕП На заканувачот му е определен 8-дневен притвор

+инфо

Во притвор заврши маж кој во живо на „Фејсбук“ и’ се заканувал на јавна обвинителка од Прилеп

Press24

Во притвор заврши маж кој во живо на „Фејсбук“ ѝ се заканувал на јавна обвинителка

Скопје инфо

Притвор за прилепчанец кој ѝ се заканувал на јавна обвинителка

Кајгана