TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Пепе се извини, но не и на Алиоски

Вечер Прес - 24.11.2020

Францускиот интернационалец од редовите на лондонскиот премиерлигаш Арсенал, Николас Пепе, им се извини на соиграчите за непромислениот потег и исклучувањето кое го заработи по инцидентот со македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски на ...

Пепе им се извини на сите, но не и на Алиоски!

СуперСпорт - 24.11.2020

Ѕвездата на Арсенал, Николас Пепе направи инцидент со Езгјан Алиоски, кога го удри со глава во стилот на Зинедин Зидан, по што заработи директен црвен картон, а веднаш потоа се создаде бура на социјалните мрежи.

Пепе поради инцидентот со Алиоски им се извини на фановите

Спортклуб - 24.11.2020

Многу прашина подигна црвениот картон на Николас Пепе од тимот на Арсенал, во дуелот со Езѓан Алиоски од Лидс Јунајтед. Добар дел од аналитичарите на островот го искритикуваат македонскиот интернационалец дека одглумил совршено и дека судијата ...

Пепе за инцидентот со Алиоски: Го разочарав тимот и им се извинувам на фановите!

Слободен Печат - 24.11.2020

Изминатиот викенд Езџан Алиоски се најде во центарот на вниманието откако беше удрен со глава од играчот на Арсенал Николас Пепе, по што главниот судија му додели црвен картон на фудбалерот од Брегот на слоновата коска.

Пепе се извини за инцидентот со Алиоски

TopSport - 24.11.2020

Најскапото засилување во историјата на Арсенал, Никола Пепе, преку својот профил на „Инстаграм“, се извини за непромислениот потег на натпреварот со Лидс јунајтед. Пепе, предизвика инцидент, по еден дуел со македонскиот репрезентативец Езџјан ...

Пепе се кае за инцидентот, но не му се извини на Алиоски

SportMedia - 24.11.2020

Николас Пепе се огласи по инцидентот со Езгијан Алиоски на дуелот со Лидс. Францускиот фудбалер за неспортскиот потег, односно ударот со глава на македонскиот репрезентативец заработи исклучување.

Пепе се огласи за инцидентот со Алиоски, но не му се извини само на Македонецот (Фото)

Дерби - 24.11.2020

Николас Пепе заработи многу критики од фановите на Арсенал за својот непромислен потег на натпреварот против Лидс Јунајтед, кога на стартот на второто полувреме не можеше да го издржи констатниот притисок и перфектното бранење од Џани Алиоски, на ...

Се огласи и Пепе: Им се извинувам на сите…., но не и на Алиоски

Екипа - 24.11.2020

Французинот од редовите на Арсенал, Николас Пепе, им се извини на соиграчите за непромислениот потег и исклучувањето кое го заработи по инцидентот со македонскиот репрезентативец Езгијан Алиоски на натпреварот со Лидс.

Николас Пепе јавно се извини на фановите по инцидентот со Алиоски

Gol.mk - 24.11.2020

Николас Пепе направи глупост и во дуелот на Арсенал и Лидс кој заврши без голови (0-0) и со тргна со глава да го удри Езџан Алиоски . Македонскиот фудбалер мудро падна и изнуди црвен картон, па „топџиите“ мораа да се снајдат со десетмина до крајот.

Пепе се огласи: Се кае што го удрил Алиоски

Спортски - 24.11.2020

Француската ѕвезда на Арсенал Николас Пепе и нашиот Езгјан Алиоски се најдоа во центарот на вниманието откако Пепе заработи директен црвен картон по судирот кој го имаше со Алиоски. Пепе беше исклучен во 52. минута откако го удри Алиоски со глава.

Пепе со глупавиот удар врз Алиоски си ја искомплицира ситуацијата во Арсенал

24Фудбал - 24.11.2020

Легендата на Арсенал, Јан Рајт смета дека Николас Пепе може да биде во сериозна неволја кај тренерот Микел Артета поради црвениот картон кој го доби кога со глава го удри Алиоски. Николас Пепе е најскапото засилување во историјата на Арсенал, но ...

Пепе се кае што му удри глава на Алиоски, но не му се извини

Sport 1 - 24.11.2020

Француската ѕвезда на Арсенал, Николас Пепе, кој му удри глава на македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски завчера во пресметката на „топчиите“ со Лидс, се покаја за глупавиот потег и исклучувањето, но не му се извини на левиот бек.

Пепе се огласи по инцидентот со Алиоски и црвениот картон

24Фудбал - 23.11.2020

Николас Пепе се огласи на социјалните мрежи по синоќешниот инцидент по кој со глава го удри Езгјан Алиоски и доби црвен картон, фудбалерот од БСК испрати извинување до фановите, согирачите, тренерот и сите во Арсенал.

Артета за инцидентот на Алиоски: Пепе мора да се извини, ќе разговарам со него!

СуперСпорт - 23.11.2020

Англиската јавност крена бунт на социјалните мрежи затоа што Езгјан Алиоски изнуди црвен картон за Николас Пепе, но факт е дека противничкиот фудбалер претера и со глава во стилот на Зинедин Зидан го удри македонскиот фудбалер.

Полицијата ќе ги лови заканувачите кон Алиоски

SportMedia - 23.11.2020

Англиската полиција во соработка со фудбалскиот клуб Лидс ќе се обиде да им влезе во трага на оние кои преку социјалните мрежи му се закануваат на Македонскиот интернационалец Езџјан Алиоски по повод инцидентот на вчерашниот дуел од Премиер лигата ...

Алиоски добивал закани на Фејсбук, полицијата започна истрага

+инфо - 23.11.2020

Денеска, Лидс Јунајтед откри дека Алиоски добивал заканувачки пораки на социјалните мрежи, поради што ја алармирале полицијата. Навредливи пораки добивал и фудбалерот на Арсенал, Пепе. Нашиот фудбалски репрезентативец Езџан Алиоски е тема на денот ...

Алиоски со импресивна статистика на натпреварот со Арсенал

Точка - 23.11.2020

Македонскиот репрезентативец, Езгјан Алиоски го одигра најдобриот натпревар во Премиер лигата во дресот на Лидс Јунајтед на вчерашната средба против Арсенал. Популарниот Џани беше во центарот на вниманието и поради инцидентот кој се случи со Николас ...

Англиската полиција ги истражува заканите кон Езѓан Алиоски откако беше удрен од играч на Арсенал

Сакам да кажам - 23.11.2020

Лидс и Арсенал ги осудија заканите и расистичките навреди што македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски и Французинот Никола Пепе ги добија преку социјалните мрежи откако двајцата играчи се судрија на вчерашниот натпревар од англиската Премиерлига.

Полицијата ги истражува заканите кон Алиоски и Пепе (видео)

OhridNews - 23.11.2020

Езџан Алиоски е тема на денот во англиската јавност. Македонскиот репрезентативец одигра речиси совршен натпревар за Лидс против Арсенал и успеа да изнуди црвен картон за Никола Пепе. Неговиот клуб, откри дека Алиоски добивал заканувачки пораки на ...

Артета за ситуацијата со Пепе и Алиоски: Ќе разговарам со Пепе, мора да се извини

Спортски - 23.11.2020

Дел од англиската јавност не го оправдува тоа што нашиот Езгјан Алиоски вчера изнуди црвен картон за Николас Пепе, сепак вината тренерот на Арсенал, Микел Артета ја бара во својот играч. Артета порача дека Пепе не смеел да падне на такво ниво и така ...

И Артета го коментираше инцидентот меѓу Алиоски и Пепе: Тоа е недозволиво, ќе разговарам со него

Екипа - 23.11.2020

Иако дел од англиската фудбалска јавност не го оправда потегот на Езгијан Алиоски, кој изнуди црвен картон за фудбалерот на Арсенал, Николас Пепе, на вчерашниот натпревар на Лидс, сепак менаџерот на „топчиите“ Микел Артета не го оправда потегот на ...

Полицијата ги истражува заканите кон Алиоски и Пепе

TopSport - 23.11.2020

Езџјан Алиоски е тема на денот во англиската јавност. Македонскиот репрезентативец одигра речиси совршен натпревар за Лидс јунајтед против Арсенал и успеа да изнуди црвен картон за Никола Пепе.

Лидс бара казни за сите кои го навредувале Алиоски

Спортски - 23.11.2020

Македонскиот фудбалер Езгјан Алиоски се најде во центарот на вниманието после вчерашниот инцидент со Николас Пепе од Арсенал. Како што е веќе познато, Пепе заработи црвен картон после еден дуел со нашиот Џани .

Алиоски - херој на Лидс и мета на критики на Островот

Кајгана - 23.11.2020

Македонскиот репрезентативец е главна тема во Англија откако синоќа изнуди црвен картон за напаѓачот на Арсенал и тоа со прилично добра глума иако ниту потегот на Пепе не беше ништо подобар.

Закани кон Алиоски и Пепе, Лидс и Арсенал се приклучија во истрагата

Спортманија - 23.11.2020

По вчерашниот инцидент кој се случи на „Еланд роуд“. Лидс и Арсенал се приклучија на полициската истрага околу заканите кон Езѓан Алиоски, македонскиот репрезентативец, и напаѓачот на Топчиите, Николас Пепе.

Лидс почнал преговори за нов договор со Алиоски: Џани е играч со - голема страст!

24 Вести - 23.11.2020

нглиски Лидс започнал преговори за нов договор со македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски, чија актуелна соработка истекува на крајот на оваа сезона, објави Фил Хај, новинар на весникот „Атлетик“, а менаџерот Марсело Биелса го испофали левиот ...

Артета за Пепе: На ова ниво тоа е неприфатливо

Опсервер - 23.11.2020

Дуелот на Езџјан Алиоски и Пепе, по кој играчот на Арсенал доби црвен картон е тема на денот во англиската фудбалска јавност. Најскапиот фудбалер во историјата на Арсенал, во 52.минута, мораше да го напушти теренот во Лидс.

Артета за Пепе: На ова ниво тоа е неприфатливо

MTM - 23.11.2020

Дуелот на Езџјан Алиоски и Пепе, по кој играчот на Арсенал доби црвен картон е тема на денот во англиската фудбалска јавност. Најскапиот фудбалер во историјата на Арсенал, во 52.минута, мораше да го напушти теренот во Лидс.

Полицијата ги истражува заканите кон Алиоски и Пепе

Макфакс - 23.11.2020

Езџјан Алиоски е тема на денот во англиската јавност. Македонскиот репрезентативец одигра речиси совршен натпревар за Лидс јунајтед против Арсенал и успеа да изнуди црвен картон за Никола Пепе.

Полицијата ги истражува заканите кон Алиоски и Пепе

Опсервер - 23.11.2020

Езџјан Алиоски е тема на денот во англиската јавност. Македонскиот репрезентативец одигра речиси совршен натпревар за Лидс јунајтед против Арсенал и успеа да изнуди црвен картон за Никола Пепе.

Полицијата ги истражува заканите кон Алиоски и Пепе

Точка - 23.11.2020

Езџан Алиоски е тема на денот во англиската јавност. Македонскиот репрезентативец одигра речиси совршен натпревар за Лидс јунајтед против Арсенал и успеа да изнуди црвен картон за Никола Пепе.

Полициска истрага по заканите упатени кон Алиоски!

Во Центар - 23.11.2020

Навивачите на Арсенал се гневни на македонскиот репрезентативец поради изнудениот црвен картон по инцидентот со Пепе. Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски беше во центарот на вниманието на натпреварот помеѓу Лидс и Арсенал кој заврши без ...

Пепе се огласи по инцидентот со Алиоски и црвениот картон

МКД - 23.11.2020

Николас Пепе се огласи на социјалните мрежи по синоќешниот инцидент по кој со глава го удри Езгјан Алиоски и доби црвен картон, фудбалерот од БСК испрати извинување до фановите, согирачите, тренерот и сите во Арсенал.

Полицијата во Англија ги истражува заканите кон Алиоски и Пепе

Република - 24.11.2020

Езџан Алиоски е тема на денот во англиската јавност. Македонскиот репрезентативец одигра речиси совршен натпревар за Лидс против Арсенал и успеа да изнуди црвен картон за Никола Пепе. Неговиот клуб, откри дека Алиоски добивал заканувачки пораки на ...

Пепе се огласи за инцидентот со Алиоски, но не му се извини само на Македонецот

Точка - 24.11.2020

Николас Пепе заработи многу критики од фановите на Арсенал за својот непромислен потег на натпреварот против Лидс Јунајтед, кога на стартот на второто полувреме не можеше да го издржи констатниот притисок и перфектното бранење од Џани Алиоски, на ...

Пепе се извини за инцидентот со Алиоски

PressingTV - 24.11.2020

Најскапото засилување во историјата на Арсенал, Никола Пепе, преку својот профил на „Инстаграм“, се извини за непромислениот потег на натпреварот со Лидс јунајтед. Пепе, предизвика инцидент, по еден дуел со македонскиот репрезентативец Езџјан ...

ФОТО: Неверојатната статистика на Алиоски против Арсенал

Дриблинг - 23.11.2020

Сите пофалби кои Биелска ги упати кон Алиоски по дуелот на Лидс и Арсенал се оправдани а воедно и докажани со статистиката која укажува на заложбата на македонскиот репрезентативец против „Топџиите“.

Полициска истрага по заканите упатени кон Алиоски

Слободен Печат - 23.11.2020

Навивачите на Арсенал се гневни на македонскиот репрезентативец поради изнудениот црвен картон по инцидентот со Пепе. Македонскиот репрезентативец Езѓан Алиоски беше во центарот на вниманието на натпреварот помеѓу Лидс и Арсенал кој заврши без ...

Блескавата партија на Алиоски засенета од заканите и навредите со кои се соочува

Н.Македонија - 23.11.2020

Одличниот настап на Езџан Алиоски во дресот на Лидс против Арсенал е засенет од критиките, но и навредите со кои неправедно се соочува македонскиот репрезентативец по дуелот со противничкиот играч Никола Пепе во текот на вчерашниот меч од англиската ...

Полицијата ќе го „штити“ Алиоски од навреди и закани на социјалните мрежи!

Sport 1 - 23.11.2020

Македонскиот фудбалски репрезентативец, Езџан Алиоски, и денеска е во центарот на вниманието на англиската јавност, откако стана мета на гневните фанови на Арсенал, кои го сметаат одговорен за исклучувањето на Николас Пепе на синоќешниот дуел против ...

Алиоски го „насамари“ Пепе, ама со Арсенал одигра и скоро - перфектно! (ФОТО)

Sport 1 - 23.11.2020

Македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски вчера се најде во фокус на вниманието откако го „насамари“ Николас Пепе, скапоплатената ѕвезда на Арсенал за да добие исклучување, по кое навивачите на „топчиите“ фрлаат дрва и камења по левиот бек, ...

Играчот на Арсенал тргна да го тепа нашиот Алиоски, Џака скокна да ги смирува (ВИДЕО)

+инфо - 23.11.2020

Додека играчите се поздравуваа, бекот на Арсенал, Тирни, тргна физички да се пресмета со Македонецот, по што мораше да интервенира Гранит Џака и да ја смири целата ситуација. Македонскиот репрезентативец и играч на премиерлигашот Лидс, Езгјан ...

Навивачите на Арсенал бесни на Џака зашто го бранел нашиот Алиоски (ФОТО)

Sport 1 - 23.11.2020

Мешаницата на крајот од вчерашната средба помеѓу Лидс и Арсенал (0-0), во која Киран Тирни тргна да се пресметува со нашиот Езџан Алиоски, по што тој беше заштитен од противничкиот фудбалер Гранит Џака, предизвика револт кај навивачите на ...

Лидс почнал преговори за нов договор со Алиоски: Џани е играч со - голема страст!

Sport 1 - 23.11.2020

Англиски Лидс започнал преговори за нов договор со македонскиот репрезентативец Езџјан Алиоски, чија актуелна соработка истекува на крајот на оваа сезона, објави Фил Хај, новинар на весникот „Атлетик“, а менаџерот Марсело Биелса го испофали левиот ...

Артета за Пепе: На ова ниво тоа е неприфатливо

Макфакс - 23.11.2020

Дуелот на Езџјан Алиоски и Пепе, по кој играчот на Арсенал доби црвен картон е тема на денот во англиската фудбалска јавност. Најскапиот фудбалер во историјата на Арсенал, во 52.минута, мораше да го напушти теренот во Лидс.

„Топчијата“ Тирни сакаше да го тепа нашиот Алиоски по ремито со Лидс (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2020

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езгјан Алиоски беше во центарот на вниманието на вечерашниот дуел на неговиот Лидс против Арсенал (0-0), откако прво беше удрен од Пепе, кој за тоа доби црвен картон, за потоа да го повреди Сака, а на крајот да ...

Алиоски изнуди црвен картон: Пепе го удри во стил на Зидан (ВИДЕО)

Sport 1 - 22.11.2020

Македонскиот репрезентативец Азџјан Алиоски вечерва изнуди црвен картон на пресметката на неговиот Лидс со Арсенал, откако Николас Пепе без топка го удри и го патосира на земја. Пепе, скапото засилување на „топчиите“ во стил на Зинедин Зидан од ...