TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Подготвен е на компромис: Карлсон откри што му рекол Путин во нефомрален разговор по интервјуто

Канал5 - 12.02.2024

Новинарот Такер Карлсон тврди дека рускиот претседател Владимир Путин е подготвен на компромис за Украина. Минатата недела Карлсон беше во центарот на вниманието на светските медиуми откако го интервјуираше Путин.

Такер Карлсон: Путин е подготвен на компромис за Украина

Макфакс

ПУТИН САКА ДА ИЗЛЕЗЕ ОД ВОЈНАТА Карлсон откри што му кажал рускиот претседател во неформален разговор по интервјуто

+инфо

Карлстон: Путин е подготвен на компромис за Украина

Фокус

ТАКЕР ГО ИЗДАДЕ: Путин сака компромис со Украина?

Фактор

Такер Карлсон: Путин е подготвен на компромис за Украина

Кајгана

,,Путин сака да излезе од војната” – Карлсон тврди дека по интервјуто имал неформален разговор со рускиот претседател

Во Центар

Пулс24 Денешен

Путин: Има начини како НАТО достоинствено да го прифати поразот во Украина

Антропол - 12.02.2024

Такер Карлсон: Дали сте подготвени да му кажете, на пример, на НАТО: честитки, победивте, да ја задржиме ситуацијата како што е сега. Владимир Путин: Знаете, ова е тема на преговори што никој не сака да ги води со нас, или, поточно, сака, но не знае ...

ПОСЛЕ ПУТИН НА РЕД Е ВУЧИЌ Американскиот новинар Такер Карлсон ќе ја посети Србија

+инфо

12 лаги на Владимир Путин разоткриени со само една објава: Погледнете што се излажа во интервјуто со Такер Карлсон

Во Центар

Такер Карлсон можеби ќе прави дует од Путин и Трамп

Фактор

ШТО САКАШЕ ДА ПОСТИГНЕ ПУТИН СО ИНТЕРВЈУТО СО КАРЛСОН: Зошто го одбра токму него за да му даде интервју?

Фактор

Поранешен американски разузнавач: Ако Карлсон за Хилари Клинтон е „корисен идиот“, таа е само идиот

МКД

ПЕСКОВ: ЗАПАДОТ НЕ ГО РАЗБИРА ИСТОРИСКИОТ ДЕЛ ОД ИНТЕРВЈУТО - Портпаролот на Кремљ откри зошто Путин секогаш доцни

Фактор

Точка Скопје1 Локално Вечер Прес Во Центар Фактор Вечер Прес Пулс24

Путин го „полуде“ светот: „Ова е незапамтено“

Вечер Прес - 12.02.2024

Интервјуто на рускиот претседател Владимир Путин со американскиот новинар Такер Карлсон има околу една милијарда прегледи. Ова во програмата „Вечер со Владимир Соловјов“ на телевизискиот канал „Русија 1“ го изјави Маргарита Симонјан, главен уредник ...

СЕКОЈ ОСМИ ЧОВЕК НА ПЛАНЕТАТА ГО ГЛЕДАШЕ ПУТИН?! Уредничката на „Русија Денес“ тврди дека интервјуто со Карлсон било историско

+инфо

Клинтонови имаат причина да се плашат? Интервјуто со Путин покрена многу прашања

Во Центар - 11.02.2024

Семејството Клинтон има причина да се плаши од интервјуто што американскиот новинар Такер Карлсон го направи со рускиот претседател Владимир Путин. Ова за Спутник го изјави аналитичарот од Волстрит, Чарлс Ортел Поранешната државна секретарка Хилари ...

Клинтонови имаат причина да се плашат? Интервјуто со Путин покрена многу прашања

Пулс24