TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Мислеле дека е исчезната или убиена:Сораја се појави во јавноста прв пат по забраната за влез во Србија (фото)

Канал5 - 13.06.2018

Од тогаш и се губи секоја трага, полицијата се сомневала дека е во странство, додека нејзините пријатели тврдеа дека е исчезната. По повеќе од 10 дена молчење, Сораја конечно се огласила и тоа на социјалните мрежи.

Нејмар ја откачи Сораја

Репортер - 13.06.2018

Бразилскиот фудбалер Нејмар ги демантираше приказните дека бил во врска со Сораја Вучелим. Играчот на ПСЖ се огласи на социјалните мрежи дека доколку сите приказни со кои тој бил во врска, биле вистинити, тогаш би морал да живее во земја која му ...

(ФОТО) Сораја се огласи за првпат по исчезнувањето, откри каде се наоѓа

Скопје24 - 11.06.2018

Старлетата Сораја Вучелиќ деновиве е повторно актуелна во медиумите откако и беше забранет влез во Србија и беше депортирана во Црна Гора, а потоа исчезна. Речиси една недела никој не знаеше каде се наоѓа Сораја и што се случува со неа, но таа ...