TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Приведени тројца во кои било пукано во „Палас“оти се заканувале на полицајци, а МВР не знае кој пукал во нив

24Инфо - 03.12.2019

СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје против четири лица за кривично дело – Загрозување на сигурноста од чл.144 ст.3 од Кривичниот законик, во врска со настанот случен на 30.11.2019 година околу 11 часот ...

Отворена постапка против четири лица во врска со инцидентот во „Александар Палас“

Алсат-М - 03.12.2019

СВР Скопје денеска поднесе кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје против четири лица за кривично дело – Загрозување на сигурноста од чл.144 ст.3 од Кривичниот законик, во врска со настанот случен на 30.11.2019 година околу 11 часот ...