TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Алиоски им „влезе“ на романските жандарми (ФОТО)

Sport 1 - 10.06.2021

Македонските фудбалери се подготвуваат за дебито на Еуро 2020, а репрезентативецот Езгјан Алиоски своето слободно време го користи да направи некоја лудорија во Букурешт, па и овој пат најде начин како да ги насмее навивачите.

Нова лудорија: Алиоски во улога на полицаец во Романија! 📸

СуперСпорт

Алиоски им „влезе“ на романските жандарми (ФОТО)

Курир

Алиоски: Дебитанти сме, но сакаме нешто повеќе на ова Европско!

Спортски - 10.06.2021

Како што се ближи дебито на Македонија против Австрија во недела така се повеќе се македонските фудбалери го привлекуваат вниманието. Сега за австриската новинска агенција АПА интервју имаше Езгјан Алиоски .

Алиоски: Настапот на Еуро е нешто посебно, но сакаме повеќе од само учество!

Sport 1

Алиоски: Знаеме се за Австрија… фаворити се, но можеме да ги изненадиме

Екипа

Биелса се заљубил во Елмас: „Дијамантот“ прва цел на Лидс по ЕВРО 2020

Екипа - 10.06.2021

Менаџерот на Лидс, Марсело Биелса не крие веќе дека силно е заљубен во најголемиот македонски фудбалски талент, Елиф Елмас Од Лидс се свесни дека цената на Елмас дополнително може да порасне по настапот на ЕВРО 2020, но Англичаните сакаат да се ...

Биелса се заљубил во Елмас – по ЕУРО го носи во Лидс!?

Sport 1

Биелса е импресиониран од Елмас и ќе направи нов обид да го доведе во Лидс

Дерби

Биелса е импресиониран од Елмас и ќе направи нов обид да го доведе во Лидс

Точка

Милионски трансфер на Елмас во Премиер лигата, Билеса го сака македонскиот „дијамант“

Дриблинг

Македонски тандем во Премиер лигата: Биелса излуден од Елмас

Спортклуб

„Лудакот“ не може без македонски фудбалери, Алиоски заминува, но Лидс ќе тргне по македонскиот дијамант

Sport M

SportMedia Нетпрес Денар Таратур Скопско Ехо Zoom Спортски