TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Николоски: Јас лани кажав ако нема реформи, Македонија во јуни оваа година нема да добие датум за почеток на преговори

Курир - 18.06.2019

Алeксандар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, е гостин во емисијата Топ Тема на Телма. Каде главна тема е недобивањето датум за почеток на преговори за влез на Македонија во ЕУ, одлука која денес ја соопшти еврокомесарот за проширување ...

Николоски: На Владата во март и беше кажано дека нивото на реформи е ниско и нема да има датум

MakPress - 18.06.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Алeксандар Николоски, во емисијата Топ Тема на Телма Телевизија дебатираше на тема европскиот статус на Република Македонија во моментов како и во однос на актуелната ситуација односно недобивањето на датум за ...

Николовски: Се се сведува на една реченица, владата е неспособна и не испорачува

Press24 - 18.06.2019

Алeксандар Николоски, потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, е гостин во емисијата Топ Тема на Телма. Каде главна тема е недобивањето датум за почеток на преговори за влез на Македонија во ЕУ, одлука која денес ја соопшти еврокомесарот за проширување ...

Николоски: Поради СДСМ Македонија е доведена во ситуација да европските држави не сакаат да започнат преговори за ...

Курир - 18.06.2019

Во денешната емисија „Топ Тема“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски кој посочи дека да се беше во ред во Македонија, да имаше спроведено реформи оваа Влада ќе добиеше датум уште лани.

Николоски: ЕУ сака да ни порача во една реченица Владата е неспособна и не испорачува

Курир - 18.06.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, г. Александар Николоски вечерва гостуваше на „Топ Тема“ при што појасни дека ќе имаме одредници во октомври од страна на ЕУ. Јасен е речникот и на ЕУ каде што се вели дека ќе се донесе одлука, а не дека ќе се донесе ...

Николоски вечерва гостин во Топ Тема

Курир - 18.06.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски вечерва ќе гостува во емисијата Топ Тема на Телма телевизија. Денешниот самит на ЕУ во Луксебург ќе биде во фокусот на ...

Николоски ќе гостува во емисијата Топ Тема на Телма телевизија

MakPress - 18.06.2019

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски вечерва ќе гостува во емисијата Топ Тема на телевизија Телма во која ќе ја анализира политичката ситуација во Република Македонија по недобивањето на датум за преговори со Европската Унија.