TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Овој фустан мажите сакаат да го гледаат на жените

ЗаЗабава - 13.01.2018

Не, не се работи за тесни и кратки фустани кои премногу откриваат. Според неодамнешните истражувања, мажите откриле дека обожаваат фустани кои имале одлично враќање на модата во 2017 година.

(ФОТО) Топ 5. модели на панталони за 2018: Практични, за секоја пригода!

Екран - 13.01.2018

Апсолутни хитови на сезоната Панталоните се парче во гардеробата кој е одлично за сите пригоди. Во нив, повеќето жени се чувствуваат комотни, удобно и прекрасно во својата кожа. Ако изберете добри панталони, можете да ги носите во разни пригоди – од ...

(ГАЛЕРИЈА) ТОП СЕ ОВАА СЕЗОНА: Модно парче во кое секогаш изгледаме шик!

Женски магазин - 13.01.2018

Кожните панталони повторно се враќаат на модната сцена како совршен зимски класик кој добро изгледа и во дневни и во вечерни комбинации… На неколкуте неизбежни класици како капут, чизми и шалови, оваа сезона го додаваме и ова парче, кое ќе ни ...

Како ги комбинираме кожените панталони оваа сезона

Fashionel - 13.01.2018

Кожените панталони се интересен избор доколку сакате да постигнете впечатлив стајлинг во различни пригоди. Ги носат и жени што преферираат романтичен или елегантен изглед и жени со алтернативен имиџ.

Подобрете го вашиот стајлинг со прекршување на некои правила

Боза - 13.01.2018

Настанува впечатлива промена во светот на модата! Сите оние кои ја потикнуваат индивидуалноста и кршењето на модните правила, се посреќни од било кога. Ако сакате да носите плисирана сукња во металик боја и кошула на линии, носете! Само напред! ...