TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Челси на „Камп Ноу“ сака да се повтори 2012 година

Телма - 14.03.2018

Барселона и Челси низ годините одиграа неколку фантастично интересни и драматични дуели во нокаут-фазата од Лигата на шампиони. Вечерва на ревашнот на „Камп Ноу“ предноста ја имаат „каталонците“ поради ремито 1-1 од Лондон пред три недели.

Поразителен податок: Статистика на Алексис од мечот со Севиља е разочарување за сите навивачи на Јунајтед

Спортклуб - 14.03.2018

Манчестер Јунајтед е елиминиран од Севиља во Лигата на шампионите откако со вкупен резултат загуби со 2:1. Алексис дојде во текот на јануарскиот преоден рок и доби огромна плата во Јунајтед, но засега очекувањата не ги исполни ниту одблиску.

Алексис со три анти-рекорди по трансферот во Манчестер Јунајтед

Локално - 14.03.2018

Во зимскиот трансфер прозорец, раководството на Манчестер Јунајтед направи сѐ што можеше, за да може менаџерот на тимот, Жозе Мурињо, да ја добие својата трансфер цел во лицето на Алексис Санчез.

Барселона 12 години чека победа против Челзи

SportMedia - 14.03.2018

Барселона ја има фаворитската улога против Челзи, пред вечерашниот дуел на „Камп Ноу“, во реваншот од осминафиналето на Лигата на шампиони. Каталонскиот гигант има позитивни 1:1 од гостувањето во Лондон и сега на свој терен може да одигра и без ...

Барса не го победила Челзи со 11 фудбалери од далечната 1966 година

Gol.mk - 14.03.2018

Статистиката која најавува супер интересна вечер на „Камп Ноу“ вели дека Барселона не го победила Челзи без црвен картон од далечната 1966 година, кога на 25 мај славеше со убедливи 5-0 во тогашниот „Ферс Куп“.

Шпанците безмилосни: Мурињо е како остарена рок-ѕвезда за пензионери

Макфакс - 14.03.2018

Шпанските медиуми беа, нормално, воодушевени од успехот на Севилја, која првпат влезе во четврт-финалето на Лигата на шампионите со импресивна 2:1 победа над неинсирираниот Манчестер јунајтед и нивниот „остарен“ стратег Жозе Мурињо.

Рио и Сколс едногласни: Му посочија на Мурињо кој играч мора да го отстрани од стартната постава

Дерби - 14.03.2018

Рио Фердинанд и Пол Сколс имаа можност да го коментираат дуелот меѓу Манчестер Јунајтед и Севилја во студиото на „Би-Ти Спорт“, а воедно и шансата брутално да го оцрнат настапот на тимот на Жозе Мурињо кој вчера доживеа шокантна елиминација во ...

Фабрегас: Ќе сторам се вечерва да не му биде удобно на Меси на „Камп Ноу“

Екипа - 14.03.2018

Челси вечерва и гостува на Барселона во реванш натпревар од осминафиналето во Лигата на шампионите, а тоа ќе биде нов дуел на големите пријатели, Цеск Фабрегас и Лионел Меси. Во минатото играа заедно на „Камп Ноу“ во дресот на Барселона, но вечерва ...

Спектакл на „Камп ноу“ помеѓу Барселона и Челси, Баерн Минхен на прошетка во Турција

Sport 1 - 14.03.2018

Вистински спектакл не очекува во Каталонија, каде што треба да се соочат екипите на Барселона и Челси во реванш средбата од осминафиналето на Лигата на шампиони (ЛШ) додека во втората средба Баерн Минхен ќе има лесна мисија против Бешикташ.

Урнебесно видео: Реакциите на Гвардиола, Клоп, Азар и останатите по веста за елиминацијата на Јунајтед

Спортски - 14.03.2018

Вчера вечер Манчестер Јунајтед беше поразен и елиминиран од екипата на Севиља во Лигата на шампионите Овој пораз на „ѓаволите“ придонесе на социјалните мрежи да се појават разни видеа со кои се исмејува Мурињо и неговите избраници.

Фановите на Јунајтед ќе го казнат Мурињо!

ЗаЗабава - 14.03.2018

Фановите на англискиот клуб се разочарани од стилот и начинот на игра кој беше прикажан на „Олд Трафорд“поради што Манчестер Јунајтед доживеа и елиминација во Лигата на шампионите уште во ...

Алексис Санчез е популарна дива која се докажува како голема загуба на пари

Оff.net - 14.03.2018

Откако му се приклучи на Манчестер Јунајтед исчезна, особено на настапот против Севиља во понижувачкиот пораз од ЛШ, типичен за играч кој го изгубил патот. Повеќе се разгледува неговото позирање со кучето на Инстаграм, отколку нивото на кое ...

Кој те ставил тебе за аналитичар: Цел свет се смее со прогнозата на Сколс

Спортклуб - 14.03.2018

Поранешниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс е главна тема за тролање од синоќа откако покажа дека е катастрофален аналитичар и прогнозер. На полувремето од дуелот меѓу Манчестер Јунајтед и Севиља, тој прогнозираше дека неговиот некогашен ...

Алба: Челзи ќе се обиде да игра со Барселона, како и на првиот натпревар

Канал5 - 14.03.2018

Одбранбениот фудбалер на Барселона, Жорди Алба во пресрет на вечерашниот реванш осминафинален дуел од Лигата на шампионите со Челзи, изјави дека англискиот првак ќе игра слично како на „Стемфорд Бриџ“.

Лукаку ја разјасни својата бурна изјава по крајот на мечот со Севилја (Фото)

Дерби - 14.03.2018

Ромелу Лукаку беше видно разочаран по крајот на вчерашниот меч на „Олд Трафорд“ на кој Манчестер Јунајтед доживеа елиминација од Севилја, но при обраќањето во живо за „Би-Ти Спорт“, Белгиецот беше доста невнимателен при давањето изјава и стави ...

Барселона е фаворит, но Челси има подобар меѓусебен биланс...

Н.Македонија - 14.03.2018

Барселона е фаворит, но Челси има подобар меѓусебен биланс Барселона е поблиску од Челси до 11-от последователен пласман во четврт-финалето на фудбалската Лига на шампионите (ЛШ), најмногу поради ремито и голот на гости (1-1) на првиот осминафинален ...

За да се спаси себеси Мурињо го понижи Манчестер јунајтед

МКД - 14.03.2018

На прес конференцијата по елиминацијата од Севиља, Жозе Мурињо ги разочара фановите со неговата изјава. Манчестер јунајтед доживеа шокантна елиминација од Лигата на шампионите откако на свој терен загуби од Севиља со 2-1.

Мурињо: Ливерпул има ЛШ, но нема ФА Куп - елиминацијата не е крај на светот!

Gol.mk - 14.03.2018

Синоќа, Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед ги разочараа своите многубројни фанови ширум светот, откако неочекувано беа елиминиран уште во првата елиминациона фаза на Лигата на шампионите. „Црвените ѓаволи“ повеќе од заслужено го загубија двомечот од ...

Мурињо откри што има Јунајтед, а нема Ливерпул

СуперСпорт - 14.03.2018

Не им се допадна играта на Манчестер на навивачите, а ниту фактот дека се елиминирани од ЛШ. Не им се допаднаа ниту одлуките на Мурињо, но изјавата на Португалецот по мечот дава повод за дополнителна нервоза.

Сколс добива огромен сеир за својот потценувачки тип на полувремето на „Олд Трафорд“ (Видео)

Дерби - 14.03.2018

Пол Сколс и Рио Фердинанд беа нависитна критички настроени по крајот на мечот меѓу Манчестер Јунајтед и Севилја во Лигата на шампионите, особено поради тоа што и двете легенди на клубот претходно со своите коментари делуваа како луѓе кои се убедени ...

Видео: Го видовте ли аматерското додавање од Погба?

Спортски - 14.03.2018

Манчестер Јунајтед вчера се прикажа во бледо издание против Севиља и заврши со елиминација од најелитното европско натпреварување. Пол Погба не беше стартер, го одигра последните половина час на натпреварот и не направи апсоултно ништо.

Јане му подари на Погба дресови на Вардар и македонија откако го гледаше на „Олд Трафорд“

Сакам да кажам - 14.03.2018

Јане Велковски, кој боледува од спинална мускулна атрофија (СМА), синоќа ја запозна ѕвездата на Манчестер јунајтед, Пол Погба. Јане вчера на „Олд Трафорд“, од ВИП-ложата на Погба, го гледаше осминафиналниот натпревар од Лигата на шампионите помеѓу ...

Мурињо откри што им кажал на играчите во соблекувална - ги попарил!

Sport 1 - 14.03.2018

Ќе се зборува уште некое време за елиминацијата на Манчестер јунајтед и особено за неочекуваниот однос на Жозе Мурињо по неа. На прес-конференцијата по мечот со Севилја, Португалецот изјави дека не е ништо ново Манчестер да испадне од некое ...

Мурињо со потег за почит по елиминацијата од Севиља

Стандард - 14.03.2018

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо направи потег достоен за почит по поразот во 1/8-финалето во Лигата на Шампионите. По последниот сигнал на судијата на натпреварот од „Олд Трафорд“, Специјалниот се појавил во соблекувалната на Шпанците ...

Мурињо: Не правете драма околу испаѓањето од ЛШ, за Јунајтед тоа не е ништо ново

Кајгана - 14.03.2018

Како што прави многу често, така и вчера, Мурињо проба да го тргне од разговорот неуспехот во Лигата на шампионите на Манчестер Јунајтед, кој испадна во осминафиналето од шпанскиот тим Севиља.

Челси на „Ноу Камп“, Баварците на излет во Истанбул

TopSport - 14.03.2018

Барселона и Челси вечерва на „Ноу камп“ ќе го одиграа осмина-финалниот реванш во Лигата на шампионите. Барселона е поблиску до пласман меѓу најдобрите осум во Европа, бидејќи во Лондон одигра 1:1.

ВИДЕО: Погба го исполни ветувањето - еве како се запознаа Јане и Пол!

Gol.mk - 14.03.2018

Синоќа, големата желба на нашиот мал херој Јане Велковски се исполна и лично се запозна со својот идол Пол Погба , а покрај тоа го следеше и Манчестер Јунајтед од ложата на „Олд Трафорд“. 9-годишниот Јане, кој од веќе неколку месеци е дел од ...

По новата изјава на Мурињо навивачите на Јунајтед сигурно ќе бидат гневни

Спортски - 14.03.2018

Манчестер Јунајтед вчера беше поразен од Севиља и доживеа елиминација од најелитното европско натпреварување. Секако по натпреварот сите ја очекуваа изјавата на Португалецот, Мурињо на конференцијата порача дека е поразите се составен дел од ...

Лукаку: Некои наши играчи се криеја на теренот

SportMedia - 14.03.2018

Голгетерот на Манчестер Јунајтед, Ромелу Лукаку беше разочаран од неуспехот на неговиот тим во двомечот против Севилја и елиминацијата во осиминафиналето од Лигата на шампиони. Англискиот тим загуби со 1:2 на свој терен, а Лукаку го даде голот за ...

На Мурињо му одбројуваат: Фановите на Јунајтед се организираат пред натпреварот против Брајтон (Фото)

Дерби - 14.03.2018

Манчестер Јунајтед доживеа непријатна елиминација во Лигата на шампионите уште во осминафиналето, а фановите на англискиот клуб се најразочарани од стилот и начинот на игра кој беше прикажан на „Олд Трафорд“.

Сите му се смеат: Севилја е беден тим, нема да постигне гол! (ВИДЕО)

Sport 1 - 14.03.2018

Легендата на Манчестер јунајтед, Пол Сколс, беше еден од аналитичарите за време на натпреварот Манчестер јунајтед - Севилја, синоќа во Лигата на шампионите, меѓутоа не се прослави како некој експерт.

Лукаку по мечот со Севиља даде една изјава која потоа мораше да ја дообјаснува

24Фудбал - 14.03.2018

Белгиецот тврди дека не му било идеја да критикува свои соиграчи. Ромелу Лукаку беше посебно разочаран од елиминацијата на Манчестер јунајтед во осминафиналето од Лигата на шампионите. По мечот, белгискиот напаѓач даде една изјава која потоа мораше ...

НАЈАВА: Челзи гостува на „Ноу Камп“ – на Барса и оди против Англичани, но и „сините“ имаат на што да се надеваат

Спортски - 14.03.2018

Вечерва во Лигата на шампионите се игра големото дерби, Челзи и Антонио Конте и гостуваат на Барселона на „Ноу Камп“ откако на првата средба во Лондон одиграа 1:1. Челзи ќе се чувствуваше многу посигурен во своето гостување во Шпанија, доколку го ...

Може ли Челзи да ја повтори историјата и да ја стави Барса на колена?

Стандард - 14.03.2018

Вечерва претстои е еден од најинтересните судири во 1/8-финалната фаза од Лигата на шампионите. Барселона се среќава со Челзи во реванш натпревар на својот „Камп Ноу“. Првата средба во Лондон заврши со резултат 1:1, кој дава мала предност на ...

Конте: Барселона има предност, мора да бидеме совршени

Стандард - 14.03.2018

Менаџерот на Челзи, Антонио Конте е свесен дека за неговиот тим ќе биде тешко да стигне до крајниот успех во 1/8-финалето против Барселона. Првата средба во Лондон заврши со резултат 1:1, кој дава предност на каталонците.

Мурињо ги налути сите: Поразите во ЛШ не се ништо ново за Јунајтед

Екипа - 14.03.2018

Негативната тактика и преголемата дефанзива како да не беа доволна причина за Жозе Мурињо да ги разочара фановите и членовите на управата на Манчестер јунајтед, па Португалецот додаде „сол на раната“ со својата изјава по мечот, дека поразите во ЛШ ...

Сонот на Јане се оствари, се запозна со Пол Погба

Оff.net - 14.03.2018

Долго најавуваната средба меѓу Јане Велковски од Скопје и ѕвездата на Манчестер Јунајтед конечно се оствари. Погба го пречека малиот јунак и заедно со семејството го смести во ВИП ложата на Олд ...

Катастрофална вечер – Санчез постави негативен рекорд во Лигата на шампионите

Спортски - 14.03.2018

Манчестер Јунајтед во вчерашниот натпревар доживеа пораз во Лигата на шампионите од тимот на Севиља (1:2), а со самото тоа и елиминација од најелитното европско натпреварување. Секако, по натпреварот голем дел од фудбалерите на „ѓаволите“ беа на ...

Лукаку се налути по елиминацијата од Севилја и го впери прстот кон соиграчите! (Видео)

Дерби - 14.03.2018

Ромелу Лукаку го постигна почесниот гол за Манчестер Јунајтед во осминафиналната елиминација од Севилја во Лигата на шампионите, а сосема очекувано, тоа премалку му значеше на корпулентниот Белгиец кој беше видно разочаран по поразот на „Олд ...

Мурињо: За клубот ова не е ништо ново, двапати сум го отстранувал Јунајтед во оваа фаза

Локално - 14.03.2018

Шокантната елиминација на Манчестер Јунајтед од Лигата на шампионите, која дојде по пораз на домашен терен со 1:2 од Севиља, ги изненади непријатно навивачите на тимот, кои беа сигурни дека нивниот тим ќе продолжи напред.

Очекувано: Сколс и Фердинанд не штедат критики по елиминацијата на Јунајтед

Стандард - 14.03.2018

Сосема очекувано критиките кон Жозе Мурињо и Манчестер Јунајтед не задоцнија, а веднаш по поразот од Севиља поранешните играчи на тимот Пол Сколс и Рио Фердинанд ги нападнаа Португалецот и тимот во студиото на “BT Sport”.

Лукаку ги обвини соиграчите за неуспехот на Јунајтед

Стандард - 14.03.2018

Тензиите во Манчестер Јунајтед го достигна врвот поради елиминацијата од Севиља во 1/8-финалето во Лигата на шампиони. Голгетерот на „црвените ѓаволи“ Ромелу Лукаку обвини дел од своите соиграчи за синоќешниот пораз од Шпанците со 1:2 на „Олд ...

Жозе: Елиминација? Ништо ново за овој клуб

Стандард - 14.03.2018

Жозе Мурињо зборуваше сосема неочекувано откако Манчестер Јунајтед не успеа да се пласира во четвртфиналето на Лигата на шампионите по поразот од 1:2 од Севиља. „Црвените ѓаволи“ беа сериозен фаворит по ремито 0:0 во првиот натпревар на шпанската ...

Навивачите на Јунајтед бесни: Оди си Мурињо!

Спортклуб - 14.03.2018

Откако Манчестер Јунајтед по поразот од Севиља на реванш мечот од 1/8 финалето од Лигата на шампионите, испадна од ова натпреварување, се зголеми гневот кај фановите на клубот врз тренерот Жозе Мурињо. „Мурињо би требало да добие отказ веднаш.

Јане го запозна Пол Погба и од неговата ВИП ложа го следеше дуелот на „Олд Трафорд“

SportMedia - 14.03.2018

На малиот херој Јане Велковски, му се оствари желбата да се запознае со ѕвездата на Манчестер Јунајтед и беше гостин лично на Погба, за дуелот на „црвените ѓаволи" против Севилја, во Лигата на шампионите.

Навивачите на Јунајтед бараат Мурињо да поднесе оставка

Спортски - 14.03.2018

Манчестер Јунајтед синоќа испадна од Лига на шампиони откако изгуби на Олд Трафорд од Севиља, а навивачите на овој клуб бараат Жозе Мурињо да поднесе оставка. Јунајтед синоќа делуваше немоќно на Олд Трафорд против Севиља, кој сигурно не е тим кој би ...

Рио ги загуби нервите и смисли засрамувачки прекар за ѕвездите на Јунајтед

Дерби - 14.03.2018

Жозе Мурињо се обиде да ја смири тензијата и да порача дека елиминацијата на Манчестер Јунајтед во осминафиналето во Лигата на шампионите не е вистинска катастрофа, но со тоа не се сложува комплетната англиска јавност, а особено не двете легенди на ...

120 милионското засилување на Јунајтед...

Точка - 14.03.2018

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед синоќа беа елиминирани од Севиља во осмина-финалето од Лигата на шампионите, а според многумина, со прикажаната игра „Црвените Ѓаволи“ не заслужија ништо подобро.

Сколс: Алексис Санчез не треба да биде стартер

Макфакс - 14.03.2018

Легендарните фудбалери на Манчестер Јунајтед, Пол Сколс и Рио Фердинанд, синоќа не го криеле разочарувањето од елиминацијата на „црвените ѓаволи“ во осмина-финалето, во Лигата на шампиони.

Мурињо после елиминацијата од Севиља: Тоа не е нешто ново за овој клуб

Точка - 14.03.2018

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед синоќа на големо изненадување на сите беа елиминирани од Лигата на шампионите од екипата на Севиља. Шпанскиот тим ги шокираше „Црвените Ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ со победата од 1:2, а навивачите и англиските медиуми ...