TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Серија А со нов претседател: Банкар од Сицилија ја превзема оваа влијателна позиција

Дерби - 20.03.2018

Откако поранешниот претседател на италијанската Серија А, Маурицио Берета си замина од функцијата, минатата година во месец март, оваа важна функција во ,,калчото” беше испразнета, односно имаше в.д претседател, во името на претседателот на ...

Серија А доби банкар за претседател

Канал5 - 20.03.2018

Банкарот Гаетано Микиче е нов претседател на Италијанската фудбалска лига – Серија А. Тој ја доби поддршката од сите 20 тимови и доаѓа на местото на Маурицио Берета, кој се пензионираше пред речиси една година.

Банкар е новиот шеф на Серија А

Стандард - 20.03.2018

Банкарот Гаетано Микиче беше избран за претседател на Серија А. Тој ја доби поддршката од сите 20 тимови во Калчото и го замени Маурицио Берета, кој се пензионираше пред речиси една година.

Серија А од денеска во рацете на банкар од Сицилија

Спортски - 20.03.2018

Италијанската Серија А беше без “кормилар” повеќе од година дена, откако Маурицио Берета замина од функцијата претседател во март 2017. година. После 12 месеци неуспешни обиди за избор на нов претседател на најелитното италијанско фудбалско ...

Банкар од Сицилија е избран за нов претседател на Серија А

Екипа - 19.03.2018

Италијанците го избраа Гаетано Мичике, бизнисмен од Сицилија, за нов претседател на италијанското првенство, Серија А. Највисоко рангираниот шампионат во оваа земја цела една година функционираше без претседател, откако функцијата ја напушти ...

Серија А со нов претседател: Банкар од Сицилија ја презема оваа влијателна позиција

Точка - 20.03.2018

Откако поранешниот претседател на италијанската Серија А, Маурицио Берета си замина од функцијата, минатата година во месец март, оваа важна функција во „калчото” беше испразнета, односно имаше в.д претседател, во името на претседателот на ...

Банкар на чело на Серија А

Независен - 20.03.2018

Банкарот Гаетано Микиче е нов претседател на италијанската фудбалска лига – Серија А. Тој ја доби поддршката од сите 20 клубови и доаѓа на местото на Маурицио Берета кој се пензионираше пред речиси една година.

Банкар од Сицилија е избран за нов претседател на Серија А

Банкарство.мк - 20.03.2018

Италијанците го избраа Гаетано Мичике, бизнисмен од Сицилија, за нов претседател на италијанското првенство, Серија А. Највисоко рангираниот шампионат во оваа земја цела една година функционираше без претседател, откако функцијата ја напушти ...