TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Северна Кореја: Ким прогласи „блескава победа“ над коронавирусот

Deutsche Welle - 11.08.2022

Три месеци по првата потврда на пандемија на коронавирус во земјата, Северна Кореја објави дека вирусот е победен, а за неговото избувнување ја обвини Јужна Кореја. Севернокорејскиот властродржец Ким Јонг Ун свечено прогласи победа во борбата против ...

Ким Џонг-ун прогласи победа над короната

Денар - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во средата прогласи „очигледна победа“ во борбата против Ковид-19 откако и самиот се разболел, откри неговата сестра, обвинувајќи го Сеул за ширење на епидемијата во нејзината земја.

Сестрата на Ким Џонг-ун: Јужна Кореја ја предизвика епидемијата на Ковид-19 во Северна Кореја

Макфакс - 11.08.2022

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, која е влијателна личност во таа земја, го обвини Сеул дека ја предизвикал епидемијата на ковид во Северна Кореја и се закани со „одмазда“, објавија државните медиуми.

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

А1 On - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Сестрата на Ким Јонг Ун се закани на Сеул за предизвикување на епидемија

Кумановски м. - 11.08.2022

Откако севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата на неговата земја против коронавирусот, неговата сестра Ким Јо Јонг откри дека тој исто така страдал од вирусот и вети „смртоносна одмазда“ против Јужна Кореја, која ја обвини за ...

Ким Џонг Ун прогласи победа над коронавирусот

Кумановски м. - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во средата прогласи победа над коронавирусот и нареди укинување на најстрогите епидемиолошки мерки воведени во мај, пишува Ројтерс. Земјата не објави колку случаи на инфекција идентификувале, но не пријавиле ниту ...

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

Опсервер - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

Независен - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

24Инфо - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот

Курир - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

Сител - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Сестрата на Ким Џонг Ун: Јужна Кореја ја предизвика епидемијата со ковид во Северна Кореја

Точка - 11.08.2022

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, која е влијателна личност во таа земја, го обвини Сеул дека ја предизвикал епидемијата на ковид во Северна Кореја и се закани со „одмазда“, објавија државните медиуми.

Северна Кореја прогласи крај на пандемијата, но лидерот Ким го тресе грозница

Слободен Печат - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Сестрата на Ким Јонг Ун: Јужна Кореја ја предизвика епидемијата на ковид во Северна Кореја

Локално - 11.08.2022

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Јонг Ун, која е влијателна личност во таа земја, го обвини Сеул дека ја предизвикал епидемијата на ковид во Северна Кореја и се закани со „одмазда“, објавија државните медиуми.

КИМ ЏОНГ УН ПРОГЛАСИ ПОБЕДА НАД КОРОНАВИРУСОТ Сите мерки се укинати, но будно се следи состојбата на границите

+инфо - 11.08.2022

Меѓународно изолираната нација првпат официјално ги потврди инфекциите со коронавирус во средината на мај и дека се соочува со епидемиска вонредна состојба. Оттогаш се зборуваше за „случаи со треска“.

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот

Фокус - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

24 Вести - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против корона

Скопје1 - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун денеска прогласи победа во борбата против коронавирусот. Во извештајот на државната агенција КЦНА се наведува дека Ким наредил укинување на максималните антиепидемиолошки мерки, пренесува Ројтерс.

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и ја обвини Јужна Кореја за избувнувањето

360 степени - 11.08.2022

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким, Ким Јо-чан, рече дека избувнувањето на вирусот е предизвикано од пропагандни летоци контаминирани со ковид против Северна Кореја, а дистрибуирани од Јужна Кореја, предупредувајќи дека како одговор „ќе бидат ...

Северна Кореја го победи и коронавирусот, за чие избувнување бил виновен Сеул

Телма - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Ким Јонг-ун и со висока температура ја водел Северна Кореја до „победа над коронавирусот“

Н.Македонија - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун прогласи победа во борбата против коронавирусот, три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

MakPress - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

Канал5 - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

Frontline - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Сестрата на Ким: Јужна Кореја ја предизвика епидемијата со ковид во Северна Кореја

Press24 - 11.08.2022

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, која е влијателна личност во таа земја, го обвини Сеул дека ја предизвикал епидемијата на ковид во Северна Кореја и се закани со „одмазда“, објавија државните медиуми.

Сестрата на Ким Џонг Ун: Јужна Кореја ја предизвика епидемијата со ковид во Северна Кореја

Centar - 11.08.2022

Сестрата на севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун, која е влијателна личност во таа земја, го обвини Сеул дека ја предизвикал епидемијата на ковид во Северна Кореја и се закани со „одмазда“, објавија државните медиуми.

Северна Кореја прогласи победа над коронавирусот и го обвини Сеул за избувнувањето

ТВ21 - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун прогласи победа во борбата против коронавирусот три месеци откако соопштија за првиот случај на заболено лице. Во извештајот на државната агенција КЦНА, се наведува дека Ким наредил укинување на вонредните мерки ...

Ким Џонг-ун прогласи победа над короната

Република - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун во средата прогласи „очигледна победа“ во борбата против Ковид-19 откако и самиот се разболел, откри неговата сестра, обвинувајќи го Сеул за ширење на епидемијата во нејзината земја.

Ким Џонг Ун прогласи победа над короната

Кајгана - 11.08.2022

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун во средата прогласи „очигледна победа“ во борбата против COVID-19 откако и самиот се разболел, откри неговата сестра, обвинувајќи го Сеул за ширење на епидемијата во нејзината земја.