TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп и Бајден: Дедовци се борат за гласовите на младите избирачи

Deutsche Welle - 27.02.2024

Горка вистина е дека на претстојните претседателски избори во САД веројатно ќе се соочат двајца старци – Џозеф Бајден и Доналд Трамп. Каква улога играат нивните години и дали можат да ги придобијат младите гласачи? Ако сѐ остане како што тргнало, ...

Трамп не може да се сети на името на својата сопруга, вели Бајден

Локално - 27.02.2024

Џозеф Бајден се обиде да и покаже на американската јавност дека е ментално подготвен да биде претседател на САД, критикувајќи го главниот противник Доналд Трамп. Појавувајќи се во шоуто на Сет Мејерс на NBC, Бајден рече дека Трамп ја нарекува ...

Бајден и Трамп ќе ја посетат границата со Мексико во ист ден

Глас на Америка - 26.02.2024

Џо Бајден и Доналд Трамп ќе ја посетат границата меѓу САД и Мексико во ист ден оваа недела, нагласувајќи ја илегалната имиграција како едно од најважните прашања за општите избори во ноември.

Кавги преку СМС-пораки и добар секс како клуч за долг брак: Откриени „пикантерии“ од спалната соба на Џо Бајден и ...

Точка - 26.02.2024

Американците се навикнаа на ваков тип текстови кога Бил Клинтон беше претседател, но сега е откриено и што приватно сака и прави актуелниот лидер на најмоќната сила во светот. Кејти Роџерс, дописничка на „Њујорк тајмс“ од Белата куќа, оваа недела ќе ...

Бајден во четврток ќе ја посети американско-мексиканската граница

Локално - 26.02.2024

Претседателот на САД, Џо Бајден ќе ја посети американско-мексиканската граница во Тексас в четврток, објави Белата куќа, во најновиот обид на демократот да ја врати контролата врз зголемената илегална имиграција пред изборите во ноември.

Тајната на долгиот брак на Џо и Џил Бајден е добар секс, стои во нова книга за првата дама на сад

Сакам да кажам - 26.02.2024

Џо Бајден на шега им рекол на своите соработници дека клучот на долг и среќен брак е добар секс, стои во нова книга за првата дама Џил Бајден која фрла светлина врз нивниот 47-годишен брак.

Ова е вилата на синот на претседателот Џо Бајден и Џил: Луксуз на сите страни

Фактор - 26.02.2024

Вториот син на претседателот на Соединетите држави, Џо Бајден и неговата прва сопруга, Нилија Хантер Бајден, Хантер Бајден, не само што ја смени кариерата, туку и местото на живеење… Хантер Бајден, кој неодамна одлучи да стане уметник, се пресели во ...

Тајната на долгиот брак на Џо Бајден и неговата сопруга, велат, е добрата акција во кревет

Макфакс - 26.02.2024

Американскиот претседател Џо Бајден на шега им порача на своите колеги дека клучот за долг и среќен брак е добриот секс, за што, меѓу другото, се зборува и во новата книга за американските први дами.

„ДЕДОВЦИ СЕ БОРАТ ЗА ГЛАСОВИТЕ НА МЛАДИТЕ“: 78 годишниот Трамп, против 81 годишниот Бајден

Фактор - 26.02.2024

Ако се оди според планираното, трката за претседател на САД во 2024 година ќе биде повторување на 2020 година: Џозеф Бајден против Доналд Трамп. Тоа значи дека на 5 ноември 2024 година, гласачите ќе имаат избор меѓу 78-годишник (Трамп) и 81-годишник ...

Тајната на долгиот брак на Џо Бајден и неговата сопруга, велат, е добрата акција во кревет

Опсервер - 26.02.2024

Американскиот претседател Џо Бајден на шега им порача на своите колеги дека клучот за долг и среќен брак е добриот секс, за што, меѓу другото, се зборува и во новата книга за американските први дами.

Тајната на долгиот брак на Џо Бајден и неговата сопруга, велат, е добрата акција во кревет

MTM - 26.02.2024

Американскиот претседател Џо Бајден на шега им порача на своите колеги дека клучот за долг и среќен брак е добриот секс, за што, меѓу другото, се зборува и во новата книга за американските први дами.

Нова книга за првите дами на САД: Добриот секс е тајната за долгиот и среќен брак на Џо и Џил Бајден

Слободен Печат - 26.02.2024

Американскиот претседател Џо Бајден на шега им порачал на своите колеги дека клучот за долг и среќен брак е добриот секс, за што, меѓу другото, се зборува и во новата книга за американските први дами, пишува „Ројтерс“ .

Бајден во четврток ќе ја посети американско-мексиканската граница

Курир - 26.02.2024

Трамп, исто така, в четврток ќе ја посети границата со Тексас, јавуваат американските медиуми. Претседателот на САД, Џо Бајден ќе ја посети американско-мексиканската граница во Тексас в четврток, објави Белата куќа, во најновиот обид на демократот ...

„Добриот секс“ е тајната на долгиот брак на Џо Бајден – нова книга за првите дами

Нетпрес - 26.02.2024

Американскиот претседател Џо Бајден на шега им порача на своите колеги дека клучот за долг и среќен брак е „добриот секс“, за што, меѓу другото, се зборува и во новата книга за американските први дами.

„Добриот секс“ е тајната на долгиот брак на Џо Бајден – нова книга за првите дами

365 - 26.02.2024

Американскиот претседател Џо Бајден на шега им порача на своите колеги дека клучот за долг и среќен брак е „добриот секс“, за што, меѓу другото, се зборува и во новата книга за американските први дами.

Бајден в четврток ќе ја посети американско-мексиканската граница

MakPress - 27.02.2024

Претседателот на САД, Џо Бајден ќе ја посети американско-мексиканската граница во Тексас в четврток, објави Белата куќа, во најновиот обид на демократот да ја врати контролата врз зголемената илегална имиграција пред изборите во ноември.

„Добриот секс“ е тајната на долгиот брак на Џо Бајден – нова книга за првите дами

Пулс24 - 27.02.2024

Американскиот претседател Џо Бајден на шега им порача на своите колеги дека клучот за долг и среќен брак е „добриот секс“, за што, меѓу другото, се зборува и во новата книга за американските први дами.

Бајден за врската со Џил која трае речиси 47 години: Клучот за долг и среќен брак е „добриот секс“!

Вечер Прес - 27.02.2024

Американскиот претседател Џо Бајден на шега им порача на своите колеги дека клучот за долг и среќен брак е „добриот секс“, за што, меѓу другото, се зборува и во новата книга за американските први дами.