TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Делата на Пучини и Росини вечерва ќе бидат изведени во МОБ

Макфакс - 23.05.2018

Вечерва со почеток во 20 часот во МОБ продолжува гала-оперскиот концерт посветен на безвременските композитори Џакомо Пучини по повод 160 години од неговото раѓање и Џоакино Росини по повод 150-годишнината од неговата смрт.

Puccini & Rossini – Гала оперски концерт

Divian Arts - 22.05.2018

46. МАЈСКИ ОПЕРСКИ ВЕЧЕРИ Puccini & Rossini 23.5.2018 / 20.00 продолжува со Гала оперски концерт посветен на безвременските композитори Џакомо Пучини, по повод 160 години од неговото раѓање и Џоакино Росини, по повод 150 години од неговата смрт.

Вечерва „Змејот од Босна“, а утре гала оперски концерт посветен на Пучини и Росини на МОВ

Република - 22.05.2018

Утревечер (23.5) продолжуваме со Гала оперски концерт посветен на безвременските композитори Џакомо Пучини, по повод 160 години од неговото раѓање и Џоакино Росини, по повод 150 години од неговата смрт.

На Мајски оперски вечери: Гала концерт “Пучини & Росини“

Вечер - 22.05.2018

“Пучини & Росини“ е гала оперскиот концерт што утревечер (23 мај) со почеток од 20 часот ќе се одржи во Македонската опера и балет, а во рамки на 46. Мајски оперски вечери. На концертот, чиј диригент ќе биде Рафаеле Масколо од Италија, ќе се изведат ...

Вечерва гала-оперски концерт „Пучини и Росини“

+инфо - 23.05.2018

Македонската опера и балет вечерва од 20 часот во рамки на Мајските оперски вечери организира гала-оперски концерт посветен на композиторите Џакомо Пучини, по повод 160 години од неговото раѓање, и Џоакино Росини, за 150 години од неговата смрт.

Делата на Пучини и Росини вечерва ќе бидат изведени во МОБ

А1 On - 23.05.2018

Вечерва со почеток во 20 часот во МОБ продолжува гала-оперскиот концерт посветен на безвременските композитори Џакомо Пучини по повод 160 години од неговото раѓање и Џоакино Росини по повод 150-годишнината од неговата смрт.

Оперски гала-концерт во чест на Пучини и на Росини

Н.Македонија - 23.05.2018

Вечерва на сцената на МОБ ќе се одржи оперски гала-концерт посветен на безвременските композитори Џакомо Пучини, по повод 160 години од неговото раѓање и Џоакино Росини, по повод 150 години од неговата смрт.

Гала-оперски концерт „Пучини и Росини“

Стандард - 23.05.2018

Македонската опера и балет вечер од 20 часот во рамки на Мајските оперски вечери организира гала-оперски концерт посветен на композиторите Џакомо Пучини, по повод 160 години од неговото раѓање, и Џоакино Росини, за 150 години од неговата смрт.

Гала-оперски концерт „Пучини и Росини“

МКД - 23.05.2018

Македонската опера и балет вечер од 20 часот во рамки на Мајските оперски вечери организира гала-оперски концерт посветен на композиторите Џакомо Пучини, по повод 160 години од неговото раѓање, и Џоакино Росини, за 150 години од неговата смрт.