TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Анѓушев: Изградабата на гасоводот со Грција е од огромно значење

Телма - 14.11.2019

Вицепремиерот Кочо Анѓушев кој е во делегацијата што ја предводи премиерот Заев на бизнис форумот во Солун, рече дека на средбата со грчкиот премиер ќе го постави прашањето за градење на гасоводот со Грција, заради поголема конкурентност и развој на ...

Вицепремиерот Анѓушев на самит во Солун

Канал5 - 14.11.2019

Вицепремиерот Анѓушев од самитот во Солун: Остануваме посветени на евро-атлантските интеграции во насока на стабилност и побрз економски раст на земјата Заменик претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев, учествуваше на ...

Анѓушев: Со Владата се договорив за само еден мандат

Фактор - 14.11.2019

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓуев во емисијата „Економски магазин“ на Алсат ТВ синоќа рече дека со Владата однапред се договорил да работи само еден мандат а потоа да продолжи како стопанственик.

Анѓушев по најавите за заминување од владата: Во ред е да работите ако тоа биде признаено како добро

Телма - 13.11.2019

А во пресрет на предвремените парламентарни избори Вицепремиерот Кочо Анѓушев кој најави дека заминува од Владата и нема да прифати втор мандат ако СДСМ победи – затоа што неговите компании бележат намалени добивки.

НАТО индустриски ден: Економски придобивки за македонските компании од членството во Алијансата

Сител - 13.11.2019

Како да се користат придобивките од зачленувањето на нашата држава во НАТО во делот на економијата, кои се процесите и начините македонските компании да учествуваат во јавните тендери за потребите на Алијансата и што нашата економија може да понуди, ...

Членството во НАТО нуди можност за пристап до нови пазари за македонските компании

Сител - 13.11.2019

Македонските компании да ја искористат можноста и да станат дел од ланецот за снабдување со производи и услуги за потребите на НАТО трупите. Според надлежните, членството во Алијансата не значи само стабилност, туку и шанса за економски развој, ...

Анѓушев: Зедов обврска еден мандат, мислам дека тоа го направив соодветно!

Фокус - 13.11.2019

Вицепремиерот за економски прашања, Кочо Анѓушев смета дека добро работел во мандатот кој го имал во изминатиот период. „Јас зедов обврска еден мандат, колку што можам и мислам дека тоа го направив тоа соодветно.

Анѓушев: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам

Сител - 13.11.2019

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Анѓушев: Вистината за профитот на моите компании ќе се види догодина

Р.С.Европа - 13.11.2019

По пишувањата во медиумите дека профитот на компаниите на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев е во раст, а не како што тврдеше тој во телевизиското интервју во загуба, денеска реагираше дека тоа се стари податоци односно од 2018 година, ...

Анѓушев: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам

24 Вести - 13.11.2019

Земав обврска еден мандат да помогнам колку што можам. Мислам дека тоа го направив на начин на кој ценев дека е најсоодветен, меѓутоа се створи јаз од она што се створи како перцепција во влијанието и евентуалниот конфликт на интереси, вели ...

Членството на Македонија во НАТО - шанса за побрз економски развој

Сител - 13.11.2019

Заменик на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев и вицепремиерката и министерка за одбрана м-р Радмила Шекеринска се обратија на НАТО индустрискиот ден, настан на кој две НАТО агенции ...

Анѓушев и Шекеринска: Членството во НАТО е можност за македонските компании да произведуваат за Алијансата

Макфакс - 13.11.2019

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска се обратија на НАТО индустрискиот ден, настан на кој две НАТО агенции задолжени за реализација на јавните набавки за потребите на ...

Презентација на можностите за системот на јавни набавки на НАТО

Канал5 - 13.11.2019

Вицепремиерот задолжен за економски прашања Кочо Анѓушев и вицепремиерката и министерка за одбрана Радмила Шекеринска со обратија на настанот „НАТО индустриски ден – презентација на можностите за системот на јавни набавки на НАТО“.

Анѓушев потврди дека си заминува од Владата

360 степени - 13.11.2019

Вицепремиерот Кочо Анѓушев уште еднаш потенцира дека неговиот мандат во Владата се приближува кон крајот. Откако најави дека тој нема да биде член на новиот Кабинет кој ќе го предводи технички премиер, Анѓушев денеска како аргумент за неговото ...

Бегаат ли од Заев неговите најблиски соработници?

Нетпрес - 13.11.2019

Најблиските и први соработници, како што самиот премиер Зоран Заев ги нарече се чини први почнаа да го напуштаат во пресрет на предвремените парламентарни избори. Најавата на вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев дека по изборите си ...

Дали бизнисот е причина за заминувањето на Анѓушев?

Алфа - 13.11.2019

Лани на Вицепремиерот Кочо Анѓушев бизнисот му терал одлично , ама годинава му опаднал профитот за 50% , па затоа ќе се повлечел од политика. Откако медиумите објавија податоци од централниот регистар кои не се совпраѓаа со изјавата на Анѓушев , ...

НАТО индустриски ден: Економски придобивки за македонските компании од членството во Алијансата

Слободен Печат - 13.11.2019

Прво за да се охрабруваат странските и домашни инвеститори да продолжат со инвестирање, важно е да има владеење на правото, но и да знаат оти тоа го прават во стабилна држава и дека нивните инвестиции ќе бидат заштитени.

НАТО индустриски ден: Економски придобивки за македонските компании од членството во Алијансата

А1 On - 13.11.2019

Како да се користат придобивките од зачленувањето на нашата држава во НАТО во делот на економијата, кои се процесите и начините македонските компании да учествуваат во јавните тендери за потребите на Алијансата и што нашата економија може да понуди, ...

НАТО индустриски ден: Економски придобивки за македонските компании од членството во Алијансата

Локално - 13.11.2019

Како да се користат придобивките од зачленувањето на нашата држава во НАТО во делот на економијата, кои се процесите и начините македонските компании да учествуваат во јавните тендери за потребите на Алијансата и што нашата економија може да понуди, ...

Компаниите да се подготват, влезот во НАТО им отвoра пат до 5 милијарди евра

+инфо - 13.11.2019

Се работи за значителен буџет, што се мери во милијарди евра односно во НАТО Агенциите за сервиси и набавки и за комуникации и информатика, вкупно пет милијарди евра, кои се на располагање на нашите компании рамноправно учествуваат како и сите други ...

Економски придобивки за македонските компании од членството во Алијансата

Либертас - 13.11.2019

Како да се користат придобивките од зачленувањето на нашата држава во НАТО во делот на економијата, кои се процесите и начините македонските компании да учествуваат во јавните тендери за потребите на Алијансата и што нашата економија може да понуди, ...

Економски придобивки за македонските компании од членството во Алијансата

iPortal - 13.11.2019

Користење на придобивките од зачленувањето на нашата држава во НАТО во делот на економијата, процесите и начините македонските компании да учествуваат во јавните тендери за потребите на Алијансата и што нашата економија може да понуди.

Како да се учествува на јавните тендери на Алијансата

МКД - 13.11.2019

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓушев и министерката за одбрана Радмила Шекеринска пред претставници на македонски компании го презентираа системот за јавни набавки на НАТО, како и придобивките од зачленувањето во НАТО во делот на ...

НАТО индустриски ден: Економски придобивки за македонските компании од членството во Алијансата

CivilMedia - 13.11.2019

Како да се користат придобивките од зачленувањето на нашата држава во НАТО во делот на економијата, кои се процесите и начините македонските компании да учествуваат во јавните тендери за потребите на Алијансата и што нашата економија може да понуди, ...

Анѓушев и Шекеринска: Членството во НАТО е можност за македонските компании да произведуваат за Алијансата

Точка - 13.11.2019

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска се обратија на НАТО индустрискиот ден, настан на кој две НАТО агенции задолжени за реализација на јавните набавки за потребите на ...

Анѓушев и Шекеринска: Членството во НАТО е можност за македонските компании да произведуваат за Алијансата

Centar - 13.11.2019

Вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев и вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска се обратија на НАТО индустрискиот ден, настан на кој две НАТО агенции задолжени за реализација на јавните набавки за потребите на ...

Анѓушев и Шекеринска на НАТО индустрискиот ден

Скопје1 - 13.11.2019

Заменик на претседателот на Владата на Република Северна Македонија задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев и вицепремиерката и министерка за одбрана м-р Радмила Шекеринска се обратија на НАТО индустрискиот ден, настан на кој две НАТО агенции ...

Анѓушев: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам

А1 On - 13.11.2019

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Анѓушев: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам

Канал5 - 13.11.2019

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Анѓушев: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам

Локално - 13.11.2019

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Анѓушев: Вистината за профитите на моите компании ќе биде видлива во февруари

еМагазин - 13.11.2019

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Анѓушев дефинитивно ја напушта политиката: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам

+инфо - 13.11.2019

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Анѓушев ја откри причината за повлекување од Владата

Курир - 13.11.2019

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Анѓушев: Помогнав еден мандат колку што можев на најсоодветен начин

Слободен Печат - 13.11.2019

Вицепремиерот посочи дека причината за окажувањето од мандатот не е само ограничувањето за неговите компании, туку и неговото отсуство од компаниите поради што се бележат лоши резултати во работењето.

Анѓушев: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам

24Инфо - 13.11.2019

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Мандатот како вицепремиер му ги ограничувал компаниите, вели Анѓушев

Expres - 13.11.2019

„Земав обврска еден мандат да помогнам колку што можам. Мислам дека тоа го направив на начин на кој ценев дека е најсоодветен, меѓутоа се створи јаз од она што се створи како перцепција во влијанието и евентуалниот конфликт на интереси, а од друга ...

Анѓушев: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам

Вечер Прес - 13.11.2019

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Анѓушев: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам

Press24 - 13.11.2019

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Анѓушев: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам

Либертас - 13.11.2019

– Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Анѓушев: Презедов обврска еден мандат да помогнам колку што можам

Бриф - 13.11.2019

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Македонските компании ќе имаат бенефит од членството во НАТО

MakPress - 13.11.2019

Како да се користат придобивките од зачленувањето на нашата држава во НАТО во делот на економијата, кои се процесите и начините македонските компании да учествуваат во јавните тендери за потребите на Алијансата и што нашата економија може да понуди, ...

Анѓушев: Профитот на моите компании кој кружеше по медиумите е за 2018, јас зборував за 2019

MakPress - 13.11.2019

Она што медиумите го објавија како добивка по најавата дека ќе се повлечам од функцијата за да се посветам на моите компании на кои им опаѓа капиталот се однесува за 2018 година која е книговодствено прикажана во февруари годинава.

Анѓушев: Со Владата се договорив за само еден мандат

Република - 14.11.2019

Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓуев во емисијата „Економски магазин“ на Алсат ТВ синоќа рече дека со Владата однапред се договорил да работи само еден мандат, а потоа да продолжи како стопанственик.

Анѓушев: Се договорив со Владата само за еден мандат

Магазин - 14.11.2019

Во вчерашното гостување во емисијата „Економски магазин“ на Алсат ТВ, Вицепремиерот за економски прашања Кочо Анѓуев изјави дека со Владата однапред се договорил да работи само еден мандат, а потоа да продолжи како стопанственик.

Анѓушев однапред договорил само еден мандат со Заев

Слободен Печат - 14.11.2019

Анѓушев му се заблагодари на премиерот Зоран Заев за укажаната шанса да биде вицепремиер за економски прашања на предлог од стопанските комори. Во емисијата „Економски магазин“ на Алсат ТВ вицепремиерот задолжен за економски прашања, Кочо Анѓушев, ...

Анѓушев од самитот во Солун: Зајакнувањето на политичката соработка, носи и економски бенефити за регионот

+инфо - 14.11.2019

Владата на С. Македонија останува посветена на реформите поврзани со датумот за отворањето на преговори со Европската Унија, и покрај неодамнешната одлука на ЕУ, како и на членството во НАТО, пред се за обезбедување на владеењето на правото, ...

Анѓушев: За економски раст – остануваме посветени на членството во ЕУ и НАТО

Локално - 14.11.2019

Владата останува посветена на реформите поврзани со датумот за отворањето на преговори за членство со Европската Унија и покрај неодамнешната одлука на ЕУ, како и на членството во НАТО, пред се за обезбедување на владеењето на правото, стабилноста и ...

Анѓушев: Остануваме посветени на евроатлантските интеграции во насока на стабилност и побрз економски раст

Сител - 14.11.2019

Владата останува посветена на реформите поврзани со датумот за отворањето на преговори за членство со Европската Унија и покрај неодамнешната одлука на ЕУ, како и на членството во НАТО, пред се за обезбедување на владеењето на правото, стабилноста и ...

Анѓушев: Остануваме посветени на евроатлантските интеграции во насока на стабилност и побрз економски раст

А1 On - 14.11.2019

Владата останува посветена на реформите поврзани со датумот за отворањето на преговори за членство со Европската Унија и покрај неодамнешната одлука на ЕУ, како и на членството во НАТО, пред се за обезбедување на владеењето на правото, стабилноста и ...

Анѓушев: Остануваме посветени на евроатлантските интеграции во насока на стабилност и побрз економски раст

24Инфо - 14.11.2019

Владата останува посветена на реформите поврзани со датумот за отворањето на преговори за членство со Европската Унија и покрај неодамнешната одлука на ЕУ, како и на членството во НАТО, пред се за обезбедување на владеењето на правото, стабилноста и ...