TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спасовски и Димовски поради скандалот со Онишченко да си поднесат оставки веднаш, вели ВМР-ДПМНЕ

Скопје1 - 24.11.2022

Владата на СДС и Димитар Ковачевски дала македонско државјанство и буквално го вдомила Александар Онишченко, украински политичар обвинет за перење пари кој е на црната листа на нашиот стратешки партнер САД поради мешање во претседателските избори, ...

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Димовски поради скандалот со Онишченко да си поднесат оставки веднаш

Курир

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Димовски поради скандалот со Онишченко да си поднесат оставки веднаш

24Инфо

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Димовски поради скандалот со Онишченко да си поднесат оставки веднаш

А1 On

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Димовски поради скандалот со Онишченко да си поднесат оставки веднаш

MakPress

Оставки на Спасовски и Димовски поради скандалот Онишченко бара ВМРО-ДПМНЕ

Нетпрес

ВМРО-ДПМНЕ: Спасовски и Димовски поради скандалот со Онишченко да си поднесат оставки веднаш

Lider

ТВ21 4NEWS Канал5

Скандал “Онишченко“: Димовски ќе реферира пред министрите во влада

24 Вести - 23.11.2022

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски на прес конференција од партиското седиште побара оставки од директорот на АНБ и министерот за внатрешни работи Виктор Димовски и Оливер Спасовски.

Николоски: АНБ е претворена во партиско приватна институција, одговорноста за „Онишченко” е кај Спасовски и Димовски

MakPress

(ВИДЕО) Николоски: Виктор Димовски и Оливер Спасовски треба да понесат одговорност за давањето државјанство на Онишченко

А1 On

Николоски: Виктор Димовски и Оливер Спасовски треба да понесат одговорност за давањето државјанство на Онишченко, тој е на црна листа на САД и по него трага Украина

24Инфо

Николоски: Виктор Димовски и Оливер Спасовски треба да понесат одговорност за давањето државјанство на Онишченко

Република

Николоски: Виктор Димовски и Оливер Спасовски треба да понесат одговорност за давањето државјанство на Онишченко

Сител

Николоски: Виктор Димовски и Оливер Спасовски треба да понесат одговорност за давањето државјанство на Онишченко, тој е на црна листа на САД и по него трага Украина

Lider

Zoom Макфакс Канал5 +инфо Опсервер Нетпрес Курир 4NEWS

Џафери: Додека не заврши истрагата на МВР, седницата со Димовски нема да продолжи, за „глувата соба“ ќе има нов – шести ...

360 степени - 23.11.2022

Не исклучуваме ништо. Мора да знаеме како се случило тоа. Дали е случајно, дали станува збор за човечка грешка, дали некој прислушувал. Тоа ќе каже извештајот на МВР. Ова беше надвор од доменот на Собранието.

Џафери: Отчетот на Виктор Димовски ќе продолжи откако ќе се утврди дали некој прислушувал

Слободен Печат

Џафери: Ќе го чекаме официјалниот извештај од МВР за она што се случило на Комисијата при реферирањето на Димовски

24Инфо

ЏАФЕРИ: Пак пропадна тендерот за Глува соба во Собранието, што чини 500.000 евра, за да нема случаи како со Димовски, директорот на АНБ

Денешен

Засега не можам да кажам дали има упад однадвор, дали е прислушувано или е техничка грешка, вели Џафери за случајот со Димовски

MakPress

Дали има упад од надвор, дали е прислушувано или е некаква грешка што реферирањето на Димовски одеше на Јутјуб?

Фокус

Џафери: Ќе го чекаме официјалниот извештај од МВР за она што се случило на Комисијата при реферирањето на Димовски

Бриф

CivilMedia Опсервер 4NEWS Н.Македонија Во Центар

Директорот на АНБ Димовски денеска на затворена седница на Влада ќе реферира за случајот „Онишченко”

24Инфо - 23.11.2022

Директорот на Агенцијата за национална безбедност Виктор Димовски денеска на затворена седница на Влада ќе реферира за случајот „Онишченко”. Премиерот Димитар Ковачевски денеска во Тетово рече дека Димовски ќе информира за сите детали како е ...

Затворена седница на Влада – директорот на АНБ ќе реферира за случајот Онишченко!

4NEWS

Директорот на АНБ денеска на затворена седница на Влада ќе реферира за случајот „Онишченко“

Курир

Директорот на АНБ Димовски денеска на затворена седница на Влада ќе реферира за случајот „Онишченко“

Сител

Ковачевски не одговори дали на средбата со Катлер разговарале за случајот “Онишченко”

MakPress

Ковачевски: Директорот на АНБ денеска на затворена седница на Влада ќе реферира за случајот „Онишченко“

360 степени

Директорот на АНБ ќе реферира за Онишченко на затворена седница на Влада

ТВ21

Опсервер Канал5 Телма Либертас +инфо Press24 Република МКД