TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Си наточил нафта за домаќинство од резервоарот на амбуланта во Арачиново

Фокус - 13.02.2018

Медицинска сестра од амбулантата во Арачиново пријавила кражба на нафта за домаќинство од резервоарот. Според информации од полицијата кражбата ја извршило лице чиј идентитет се уште не е познат.

Украдени 200 литри нафта за домаќинство од амбулантата во Арачиново

Република - 13.02.2018

Непознат сторител од амбулантата во Арачиново украл двесте литри нафта за домаќинство, соопшти полицијата. Ф.А. (58) од село Арачиново, вработена во амбуланта во ова село како патронажна сестра, вчера во 8:20 пријавила дека во периодот од 19:30 ...

Кражба во Амбулантата во Арачиново

Press24 - 13.02.2018

Во 08 часот и 20 минути 58-годишната Ф.А. од селото Арачиново, вработена во амбуланта Арачиново како патронажна сестра, пријавила дека во периодот од 19 часот и 30 минути на 09. до 07. часот на 12.02 месецов, непознат сторител извршил тешка кражба ...

Си наточил нафта за домаќинство од резервоарот на амбуланта во Арачиново

Локално - 13.02.2018

Медицинска сестра од амбулантата во Арачиново пријавила кражба на нафта за домаќинство од резервоарот. Според информации од полицијата кражбата ја извршило лице чиј идентитет се уште не е познат.

Украдени 200 литри нафта од амбуланта во Арачиново

Сител - 13.02.2018

Непознат сторител крадел нафта од Здравствената станица во Арачиново. Како што информира полицијата, вчера околу 08:20 часот Ф.А. (58) од с.Арачиново, вработена во амбуланта Арачиново како патронажна сестра, пријавила дека во периодот од 19.30 часот ...

Од амбулантата во Арачиново украдени 200 литри нафта

+инфо - 13.02.2018

Сторителот со употреба на сила влегол во подрумската просторија, демонтирал едно црево на резервоарот, наточил нафта и избегал. Непознат сторител од амбулантата во Арачиново украл двесте литри нафта за домаќинство, соопшти полицијата. Ф.А.

Украдени 200 литри нафта за домаќинство од амбулантата во Арачиново

Слободен Печат - 13.02.2018

Непознат сторител од амбулантата во Арачиново украл двесте литри нафта за домаќинство, соопшти полицијата. Ф.А. (58) од село Арачиново, вработена во амбуланта во ова село како патронажна сестра, вчера во 8:20 пријавила дека во периодот од 19:30 ...

Украдени 200 литри нафта за домаќинство од амбулантата во Арачиново ...

Н.Македонија - 13.02.2018

Украдени 200 литри нафта за домаќинство од амбулантата во Арачиново Непознат сторител од амбулантата во Арачиново украл двесте литри нафта за домаќинство, соопшти полицијата. Ф.А. од село Арачиново, вработена во амбуланта во ова село како патронажна ...

Украдени 200 литри нафта за домаќинство од амбулантата во Арачиново

24 Вести - 13.02.2018

Непознат сторител од амбулантата во Арачиново украл двесте литри нафта за домаќинство, соопшти полицијата. Ф.А. (58) од село Арачиново, вработена во амбуланта во ова село како патронажна сестра, вчера во 8:20 пријавила дека во периодот од 19:30 ...

Украдени 200 литри нафта од амбулантата во Арачиново

МКД - 13.02.2018

Вчера околу 8.20 часот Ф.А. (58) од село Арачиново, вработена во амбуланта Арачиново како патронажна сестра, пријавила дека во периодот од 19.30 часот на 9 февруари до 7 часот на 12 февруари непознат сторител извршил тешка кражба во Здравствена ...

Арачиново: 200 литри нафта украдени од Здравствениот дом

Канал 77 - 13.02.2018

Непознат сторител извршил тешка кражба во Здравствена станица Арачиново – соопшти денеска МВР. Случајот во полиција вчера го пријавила педесет и осумгодишна жена вработена како патронажна сестра во амбулантата во село Арачиново.

Украдени 200 литри нафта за домаќинство од амбулантата во Арачиново

Канал5 - 13.02.2018

Непознат сторител од амбулантата во Арачиново украл двесте литри нафта за домаќинство, соопшти полицијата. Ф.А. (58) од село Арачиново, вработена во амбуланта во ова село како патронажна сестра, вчера во 8:20 пријавила дека во периодот од 19:30 ...

Украдени 200 литри нафта за домаќинство од амбулантата во Арачиново

А1 On - 13.02.2018

Непознат сторител од амбулантата во Арачиново украл двесте литри нафта за домаќинство, соопшти полицијата. Ф.А. (58) од село Арачиново, вработена во амбуланта во ова село како патронажна сестра, вчера во 8:20 пријавила дека во периодот од 19:30 ...

Скопјанец се вработил со лажна диплома од српско техничко училиште, oд амбулантата во Арачиново украдени 200 литри ...

Скопје24 - 13.02.2018

Против 44-годишниот М.П. од Скопје полицијата поднесе кривична пријава поради сомнение за сторено кривично дело фалсификување исправа. Како што информираат од МВР, во текот на 2013 година, пријавениот за вработување во Управата за водење на ...