TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Градоначалникот на Чаир во изолација по контакт со лице позитивно на Ковид-19

Алсат-М - 31.05.2020

Градоначалникот на Чаир, Висар Ганиу е во изолација, откако претходно бил во контакт со лице кое во меѓувреме добило позитивен тест на Ковид-19. Информацијата ја сподели лично, преку својот профил на фејсбук: Почитувани граѓани, Ќе ја искористам ...

Наќе е криф за сфе? Абе ај… Бидете сериозни, аман!

+инфо - 31.05.2020

Порастот на новозаразени од коронавирусот во последните денови – денеска, 31 мај, регистрирани се 62 нови случаи – и повеќе од петстотините активни случаи, како и големиот број мртви, значат силна опомена дека е време за нов пристап и за нови мерки ...

Голем број на контроли во угостителски објекти во Кичево

Н.Македонија - 31.05.2020

Во изминатото деноноќие на подрачјето на СВР Охрид , во изолација се наоѓаат 109 лица од кои 19 во општина Кичево. Полициските службеници врз овие лица извршиле 10 контроли и не регистрирале неправилности.

Регистрирани 673 прекршоци за неносење маски

Р.С.Европа - 31.05.2020

Полицијата констатирала вкупно 673 прекршоци по однос на уредбата за носење на лична заштита на лицето на територијата на цела држава во изминатите 24 часа. Министерот за внатрешни работи Наќе Чулев денеска на социјалните мрежи соопшти дека во ...

МВР: За 24 часа казнети 673 лица кои не носеле маски

360 степени - 31.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата изрекла 673 прекршочни казни за неносење лична заштита на лице, соопшти МВР. Исто така, на 91 лице им се издадени решенија за изолација, а 78 лица потпишале изјави за самоизолација.

Полицијата казнила 673 луѓе бидејќи не носеле маска

Фокус - 31.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата на 91 лица им се издадени решенија за изолација, а 78 лица потпишале изјави за самоизолација, информира министерот Наќе Чулев. „Од страна на по лициските службеници извршени се контроли ...

Дури 673 лица казнети бидејќи не носеле маска

Expres - 31.05.2020

Во изминатите 24 часа, полицијата изрекла 673 прекршочни казни за неносење лична заштита на лице, соопшти МВР. Истовремено, издадени се решенија за изолација на 91 лице, 78 други потпишале изјави за ...

Халеп: Карантин? Сега сфатив дека јас живеам во изолација веќе шест години

TopSport - 30.05.2020

Светската тенисерка број 2, Симона Халеп вели дека по двомесечната изолација дома поради пандемијата на корона вирусот, сфатила дека и последните шест години живеела во слична изолација со целосно фокусирање на тениската кариера.

Во Кичево издадени 38 прекршочни налози на физички лица

Н.Македонија - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие полициските службеници на ниво на СВР-Охрид издале 151 прекршочен налог на физички лица за сторен прекршок спротивен на уредбата со законска сила за носење на лична заштита на лицето.

Во Кичево 38 лица со прекршочен налог за неносење заштитна маска

Опсервер - 30.05.2020

Кичево, 30 мај 2020 () – Според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид во моментов во изолација се 104 лица, од кои 20 се во Кичево. Врз нив, полициски службеници извршиле вкупно 61 контроли.

Зголемен бројот на казни за неносење заштитни маски во Тетово

Опсервер - 30.05.2020

Тетово, 30 мај 2020 () – Тетовската полиција бележи зголемување на бројот на изречени казни поради неносење заштитни маски за лице, кои се задолжителни согласно владината уредба за превенција од ширење на коронавирусот.

Вчера 38 казни за лица од Кичево поради не носење маски за заштита од Коронавирус

Порта - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноќие, полициските службеници, издале 151 прекршочен налог на физички лица за сторен прекршок спротивен на уредбата со законска сила за носење лична заштита на лицето (Охрид-62, Струга-43, Кичево-38, Дебар-08) Апел до сите ...

Чулев: Над 500 лица се казнети за маска, а две лица излегле од изолација и самоизолација

Фокус - 30.05.2020

Министерството за внатрешни работи и понатаму ги презема неопходните мерки и активности кои се однесуваат на почитување на мерките на владата, а се насочени кон справување со пандемијата од коронавирусот, истакна предмалку министерот за внатрешни ...

Се олабавија мерките, се опуштија граѓаните: МВР регистрира 562 прекршока за неносење маска

Нова ТВ - 30.05.2020

Министерството за внатрешни работи (МВР) информира дека се регистрирани 562 прекршока за неносење маска во изминатото деноноќие, бројка која од ден во ден е поголема во полициските билтени по олабавувањето на рестриктивните мерки.

Издадени 264 решенија за изолација, 562 прекршоци за неносење заштитна маска

Р.С.Европа - 30.05.2020

Во изминатото деноноќие во земјава им се издадени решенија за изолација на 264 лица, додека 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Полициски службеници извршиле контроли кај лица во изолација и самоизолација, при што било евидентирано дека по ...

Полицијата фатила 562 граѓани без маски

360 степени - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие полицијата регистрирала 562 граѓани кои не носеле лична заштита на лицето, соопшти МВР. Во последните 24 часа, според неговата евиденција, фатени се и две лица кои не ги почитувале решенијата за изолација и ...

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Опсервер - 30.05.2020

Скопје, 30 мај 2020 () – Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

А1 On - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација, информира Министерството за внатрешни работи.

Во последните 24 часа: Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Локално - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

На 264 лица издадени им се решенија за изолација

Макфакс - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие, на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што информираат од МВР од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација ...

Од вчера 264 луѓе се во изолација поради ковид-19

+инфо - 30.05.2020

Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и евидентирани се по едно лице кое не ја почитувале мерката за изолација и самоизолација. Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 ...

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Курир - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Сител - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

На 264 лица издадени им се решенија за изолација

Точка - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие, на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што информираат од МВР од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација ...

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Либертас - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Канал5 - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

Само вчера 316 лица влегоа во изолација

Република - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Независен - 30.05.2020

Фото: Б. Грданоски Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во ...

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Вечер Прес - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

МВР: Издадени 264 решенија за изолација, регистрирани 562 прекршоци за неносење лична заштита

CivilMedia - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

Издадени решенија за 264 лица за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

ТВ21 - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие (29/30.05) на територијата на Република Северна Македонија на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај ...

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Press24 - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Слободен Печат - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

На 264 лица издадени им се решенија за изолација

MTM - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие, на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што информираат од МВР од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација ...

МВР: Уште 264 решенија за изолација и 52 за самоизолација

Денешен - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

ЌЕ ИМА ЛИ ПОЧЕСТИ КАЗНИ: Полицијата фатила 562 лица без маски

Фактор - 30.05.2020

Министерството за внатрешни работи соопшти дека во текот на изминатото деноноќие регистрирале 562 прекршоци за граѓани кои не носеле маски. На 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација.

На 264 лица издадени им се решенија за изолација

Н.Македонија - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие, на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што информираат од МВР од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација ...

Рекорден број граѓани казнети за неносење маски

365 - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие (29/30.05) на територијата на Република Северна Македонија на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација, соопшти МВР.

На 264 лица издадени им се решенија за изолација

Скопје инфо - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие, на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Како што информираат од МВР од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација ...

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Граѓански збор - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

MakPress - 30.05.2020

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на земјава на 264 лица им се издадени решенија за изолација, а 52 лица потпишале изјави за самоизолација. Од страна на полициски службеници извршени се контроли кај лица во изолација и самоизолација и ...

Зголемен бројот на казни за неносење заштитни маски во Тетово

Алсат-М - 30.05.2020

Тетовската полиција бележи зголемување на бројот на изречени казни поради неносење заштитни маски за лице, кои се задолжителни согласно владината уредба за превенција од ширење на коронавирусот.

Зголемен бројот на казни за неносење заштитни маски во Тетово

Либертас - 30.05.2020

– Тетовската полиција бележи зголемување на бројот на изречени казни поради неносење заштитни маски за лице, кои се задолжителни согласно владината уредба за превенција од ширење на коронавирусот.

Зголемен бројот на казни за неносење заштитни маски во Тетово

Канал5 - 30.05.2020

Тетовската полиција бележи зголемување на бројот на изречени казни поради неносење заштитни маски за лице, кои се задолжителни согласно владината уредба за превенција од ширење на коронавирусот.

Зголемен бројот на казни за неносење заштитни маски во Тетово

Сител - 30.05.2020

Тетовската полиција бележи зголемување на бројот на изречени казни поради неносење заштитни маски за лице, кои се задолжителни согласно владината уредба за превенција од ширење на коронавирусот.

Зголемен бројот на казни за неносење заштитни маски во Тетово

Вечер Прес - 30.05.2020

Тетовската полиција бележи зголемување на бројот на изречени казни поради неносење заштитни маски за лице, кои се задолжителни согласно владината уредба за превенција од ширење на коронавирусот.

Зголемен бројот на казни за неносење заштитни маски во Тетово

MakPress - 30.05.2020

Тетовската полиција бележи зголемување на бројот на изречени казни поради неносење заштитни маски за лице, кои се задолжителни согласно владината уредба за превенција од ширење на коронавирусот.

Во Кичево 38 лица со прекршочен налог за неносење заштитна маска

Либертас - 30.05.2020

– Според статистичките податоци на МВР, на подрачјето на СВР Охрид во моментов во изолација се 104 лица, од кои 20 се во Кичево. Врз нив, полициски службеници извршиле вкупно 61 контроли. Во самоизолација се регистрирани вкупно 20 лица, од кои едно ...