TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Денес сите зборуваат за нејзиниот развод: Знаете ли која е пејачката на фотографијата?

Хаштаг - 16.09.2020

По три години љубов, таа реши да стави крај на нивниот брак. Странските медиуми започнаа да ја шират веста дека рап пејачката Карди Би поднела документи за развод. Таа денес ја започнала судската постапна, а првото рочиште е закажано за 4 ноември.

Се разведува Карди Би, не сака да прости второ неверство

Канал5 - 16.09.2020

Првото рочиште е закажани за 4 ноември. Пејачката Карди Би одлучила да се разведе од сопругот Офсет, а причината е неговото наводно неверство, пренесуваат светските медиуми. Карди во вторник покренала судска постапка за да се разведе од мажот, а ...

Се разведува раперката Карди Би

Репортер - 16.09.2020

Популарната раперка Карди Би поднесе барање за развод од сопругот Офсет по три години брак. Причината за разводот е тоа што пејачката дознала дека сопругот ја изневерува. Карди ја почнала судската постапка и нивното прво рочиште е закажано за 4 ...

Карди Би се разведува поради неверствата на сопругот, денеска покрена судска постапка

+инфо - 16.09.2020

Скандалозната музичка sвезда Карди Би (27) одлучила да се разведе од сопругот Офсет (28), по три години брак. Таа дознала дека повторно ја изневерувал, откако првиот пат одлучила да премине преку неговите неверства.

По три години љубов: Раперката Карди Би поднесе барање за развод, која е причината?

Женски магазин - 16.09.2020

Странските медиуми утрово ја шират веста дека рап пејачката Карди Би поднела документи за развод. Пејачката наводно открила дека нејзиниот сопруг повторно и е неверен. Карди токму денес ја покренала судска постапка, за развод од сопругот, а нивното ...

Карди Би се збогува со сопругот после три години брак

МакМода - 16.09.2020

Карди Б(27) и нејзиниот сопруг Офсет (28) се разведоа по само три години брак. Се чини дека нејзиниот сопруг никогаш не и бил верен, и дека решила да му каже дека е доста. Очигледно, раперот, кој постигна успех во 2017 година со синглот Бодак Јелоу ...

Карди Би поднесе барање за развод од раперот Офсет и го нарече нивниот брак „неповратен“

Слободен Печат - 16.09.2020

Карди Би поднесе барање за развод од нејзиниот сопруг раперот Офсет по само три години брак. Пејачката на хитот „Тhe Black Yellow“ поднесе документи во судот во округот Фултон во Џорџија под нивните вистински имиња – Белкалис Алманзар и Киари Сефус.

Сопругот повторно ја изневери: Се разведува Карди Би

Локално - 16.09.2020

Според странските медиуми, пејачката Карди Би решила да се разведе од сопругот Офсет, а причината е неговото наводно неверство. Карди вчера покренала судска постапка, сакајќи да се разведе од сопругот, а нивното прво рочиште е закажано за 4 ноември.

По три години љубов: Раперката Карди Би поднесе барање за развод, која е причината?

Курир - 16.09.2020

Странските медиуми утрово ја шират веста дека рап пејачката Карди Би поднела документи за развод. Пејачката наводно открила дека нејзиниот сопруг повторно и е неверен. Карди токму денес ја покренала судска постапка, за развод од сопругот, а нивното ...

Се разведува Карди Би, не сака да прости второ неверство

Курир - 16.09.2020

Првото рочиште е закажани за 4 ноември. Пејачката Карди Би одлучила да се разведе од сопругот Офсет, а причината е неговото наводно неверство, пренесуваат светските медиуми. Карди во вторник покренала судска постапка за да се разведе од мажот, а ...

Се разведува Карди Би, не сака да прости второ неверство

Press24 - 16.09.2020

Пејачката Карди Би одлучила да се разведе од сопругот Офсет, а причината е неговото наводно неверство, пренесуваат светските медиуми. Карди во вторник покренала судска постапка за да се разведе од мажот, а првото рочиште им е закажано за 4 ноември.