TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Ноќеска имало пукање кај поликлиника Чаир

Скопје инфо - 27.02.2021

Ноќеска после 1 часот по полноќ имало пукотници во близина на поликлиниката Чаир. Околу 1.30 часот во СВР Скопје пристигнала пријава за настанот - пукање на паркингот на поликлиниката, при што едно лице го нарушило јавниот ред и мир, поради употреба ...

Пукотници зад Поликлиниката Чаир

еМагазин - 27.02.2021

На 27.02.2021 во 01.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 01.25 часот на паркингот позади Поликлиника Чаир, на ул.„Втора македонска бригада“, едно лице го нарушило јавниот ред и мир со пукање од огнено оружје, информира МВР.

Пукање кај поликлинката во Чаир

24Инфо - 27.02.2021

Ноќеска во 1.30 часот по полноќ, на паркингот зад Поликлиника Чаир, едно лице го нарушило јавниот ред и мир со пукање од огнено оружје. „Полициски службеници извршиле увид на местото, при што пронашле осум чаури“, јави МВР.

Пукање во Чаир

Press24 - 27.02.2021

На паркингот позади Поликлиника Чаир, на ул.„Втора македонска бригада“, едно лице го нарушило јавниот ред и мир со пукање од огнено оружје синоќа во 01:25 часот, информира МВР. Полициски службеници извршиле увид на местото, при што пронашле осум ...

Се пукало зад поликлиниката „Чаир“

Независен - 27.02.2021

Утрово во 1.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека околу пет минути претходно на паркингот позади Поликлиника „Чаир“, на ул.„Втора македонска бригада“, едно лице го нарушило јавниот ред и мир со пукање од огнено оружје.

Се пукало зад поликлиниката „Чаир“

Република - 27.02.2021

Утрово во 1.30 часот, во СВР Скопје било пријавено дека околу пет минути претходно на паркингот позади Поликлиника „Чаир“, на ул.„Втора македонска бригада“, едно лице го нарушило јавниот ред и мир со пукање од огнено оружје.

Пукање кај поликлинката во Чаир

iPortal - 27.02.2021

Ноќеска во 1.30 часот по полноќ, на паркингот зад Поликлиника Чаир, едно лице го нарушило јавниот ред и мир со пукање од огнено оружје. „Полициски службеници извршиле увид на местото, при што пронашле осум чаури“, јави МВР.

Пукање кај Поликлиника Чаир- полицијата пронашла 8 чаури

Курир - 27.02.2021

Во СВР Скопје на 27.02.2021 во 01.30 часот било пријавено дека околу 01.25 часот на паркингот позади Поликлиника Чаир, на ул.„Втора македонска бригада“, едно лице го нарушило јавниот ред и мир со пукање од огнено оружје.

Пукање кај Поликлиника Чаир- полицијата пронашла 8 чаури

Скопско Ехо - 28.02.2021

Во СВР Скопје на 27.02.2021 во 01.30 часот било пријавено дека околу 01.25 часот на паркингот позади Поликлиника Чаир, на ул.„Втора македонска бригада“, едно лице го нарушило јавниот ред и мир со пукање од огнено оружје.