TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Следниот iPhone ќе понуди квантен скок во вештачката интелигенција

Локално - 20.04.2019

Следната генерација iPhone се уште е далеку, но на интернет почнаа да се појавуваат првите информации за чипсетот A13 кој ќе биде користен во него. Според MacWorld, Apple нема да успеат да се префрлат на 5 nm процес, бидејќи главниот производител ...

LG развива транспарентен смартфон со флексибилен екран

Локално - 20.04.2019

Корејскиот производител исто така е заинтересиран за сегментот на смартфони со флексибилни дисплеи, но исто така сака да понуди нешто уникатно и различно за своите корисници. LG веќе има регистрирано на свое име патент на уред, кој покрај понудата ...

Apple подготвува изненадување во септември

Точка - 19.04.2019

Се чини дека во Apple се откажале од идејата за поевтин телефон со помал екран и идната година можеме да очекуваме iPhone XE со 4,7 инчен екран и цена од околу 650 долари. Како и минатите години, Apple во септември ќе ги претстави новите модели на ...

Apple повторно ќе има слаба продажба на iPhone

Телефони.мк - 19.04.2019

Податоците на повеќе аналитички куќи укажуваат дека Apple повторно ќе има слаба продажба на iPhone смартфони која ќе биде под очекувањата и во вториот квартал од 2019, со што се продолжува трендот од последните три месеци во изминатата година.

Аналитичарите предвидуваат: Apple ќе има лош втор фискален квартал

Денар - 19.04.2019

На почетокот на годината се случило нешто што ретко кој можел да очекува, пристигнала вест дека Apple за време на сезонскиот одмор ја намалил продажбата на мобилни уреди, а со тоа и на приходите.

Apple нема да се откаже од евтиниот iPhone XE

Телефони.мк - 19.04.2019

Изгледа дека Apple не се откажува од идејата за евтин телефон со помал екран, при што следната година можеме да го очекуваме iPhone XE со 4,7 инчен екран и цена од 650 долари. Ако се вистинити гласините, Apple во септември ќе ги претстави новите ...

Apple ви демонстрира неколку начини како да ракувате со iPad Pro

Телефони.мк - 19.04.2019

Apple лансираше неколку нови видеа, овозможувајќи им на корисниците што може да направат со iPad Pro . Најновите верзии на премиум iOS таблети со 11-инчен и 12.9-инчен Liquid Retina дисплеј имаат команди со гестикулации за да ја пронаоѓате полесно ...

Apple ќе претстави нова верзија од iPhone 8 идната година?

Smartportal - 18.04.2019

Пазарот на смартфони се посилен станува во средната и средно високата класа. Уредите во овие класи нудат одлични карактеристики по цени кои сепак се во границите на „нормалата“, а недостатокот на карактеристики во споредба со највисоката класа е се ...

„Брз и мазен“ гласи најавата за новиот OnePlus 7

Smartportal - 18.04.2019

OnePlus е кинески бренд кој успешно се издвојува од својата кинеска, но и светска конкуренција. Тоа го прави претставувајќи одлично изработени уреди, со цена која не е толку висока, а од компанијата сакаат да се пофалат и со посебно добро корисничко ...

Huawei подготвува и 5G верзија на Mate 20 X

Телефони.мк - 18.04.2019

China Mobile извести дека во уредите кои ќе имаат поддршка за новата 5G мобилна мрежа ќе биде и најновиот смартфон Huawei Mate 20 X кој кон втората половина на годинава ќе биде достапен за купувачите.

Apple догодина ќе лансира iPhone Lite

Телефони.мк - 18.04.2019

Apple размислува догодина да лансира помал и поевтин IPhone Lite кој ќе има 4,7 инчен дисплеј и со тоа да им се обрати на корисниците кои не сакаат огромни смартфони или пак се заситени од нив.

Apple следната година се очекува да претстави наследник на iPhone 8

USB - 18.04.2019

Аpple ги изненади корисниците со премиерата на „евтиниот“ iPhone SE, што беше претставен во 2016. година. Уредот беше фокусиран на ниската ценовна класа и е дизајниран како компактна алтернатива на поголемите верзии на паметни телефони.

OnePlus 7 Pro би можел да има QHD+ 90Hz дисплеј и стерео звучници

USB - 18.04.2019

Разликата помеѓу OnePlus 7 и OnePlus 7 Pro телефоните би можела да биде поголема отколку што се очекуваше. Засега дознавме дека Pro моделот ќе има поголем екран (6,64-инчи наспроти 6,4-инчи) со pop-up селфи камера наместо засек во облик на капка.