TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Зекири: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција

24 Вести - 14.02.2020

Пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири порача дека ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновиле нивната криминална коалиција. „Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ.

Тешка артилерија на Мухамед Зекири против ДУИ

Независен - 14.02.2020

Неочекуваното, па дури и гневното прекинување на седницата на Собранието од страна на претседателот Талат Џафери, ја покажа комплицираната ситуација во владината коалиција дури и на неколку дена пред распуштањето на парламентот.

Зекири: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција!

Фокус - 13.02.2020

Пратеникот Мухамед Зекири вели дека ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновиле нивната криминална коалиција. -Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ.

Зекири: ДУИ И ВМРО-ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција

Frontline - 14.02.2020

ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција и коалиција на тесните интереси на одредени кругови во нивните редови. СРАМОТА После прекинувањето на седницата од страна на Претседателот на Собранието Талат Џафери, со реакција се јави и ...

Зеќири: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција

Макфакс - 13.02.2020

Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зеќири, преку социјалните мрежи искоментира дека ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновиле коалицијата, откако вечерва беше презакажана седницата на која требаше да се расправа за законот за јавното обвинителство, a собранискиот ...

Зекири: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција

А1 On - 13.02.2020

Пратеникот од СДСМ, Мухамед Зекири по одложувањето на седницата во Собранието, на Фејсбук напиша „ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција“. Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими ...

Зекири: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција

360 степени - 13.02.2020

По вечерашните случувања во Собранието, пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири порача дека ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновиле нивната криминална коалиција. Реакцијата на пратеникот доаѓа откако доцна вечерва по само 15 минути од почетокот на ...

Зекири: Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа вистинското криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ

ТВ21 - 14.02.2020

Мухамед Зекири од СДСМ на својот Фејсбук профил истакна дека претседателот на Собранието, Талат Џафери и партијата ДУИ, заедно со нивните побратими од ВМРО-ДПМНЕ, уште еднаш го покажале нивното вистинско криминално лице.

Зекири: ДУИ и ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција

24Инфо - 13.02.2020

ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција изјави пратеникот на СДСМ, Мухамед Зекири, откако вечерва претседателот на Собранието, Талат Џафери ја прекина седницата за Законот за ЈО и ја одложи за утре.

Зекири:ДУИ и ВМРО ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција

AKO - 13.02.2020

Пратениците на СДСМ упатија остри критики кон коалицискиот партнер ДУИ. Тие порачуваат дека однесувањето на спикерот Талат Џафери и неговото тактизирање со гласањето за законот за Јавно обвинителство е неприфатливо.

Мухамед Зекири обзнани: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција!

Centar - 13.02.2020

Мухамед Зекири, пратеник од редовите на СДСМ на социјалните мрежи порача дека ВМРО ДПМНЕ и ДУИ ја обновиле нивната коалиција. -Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМН, напиша ...

Зекири : Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО- ДПМНЕ

Канал5 - 13.02.2020

Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ, изјави пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири . ДУИ И ВМРО- ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција и коалиција на тесните интереси на ...

Беса и СДСМ постигнале договор – етничка графа во личните карти, коалицијата малку ќе почека

ТВ21 - 13.02.2020

Од моментот на растурање на тројната коалиција меѓу АА, Алтернатива и Движење Беса, Беса изрази подготвеност за коалиција со СДСМ, додека владејачката партија порача дека се отворени за коалицирање со сите, освен за ВМРО-ДПМНЕ.

Беса и ДПА не откриваат дали се „За“ – Весел Мемеди најави коалиција НДП-Беса-ДПА

ТВ21 - 13.02.2020

Претседателот на НДП, Весел Мемеди, во синоќешното издание на дебатниот магазин „Клик Плус“, откри дека е отворен за тројна коалиција меѓу НДП, ДПА и Движењето Беса. „Нема дилема дека сме заинтересирани да дадеме придонес за национални прашања.

СДСМ се договори со Беса за подршка за законот за Јавно обвинителство

Слободен Печат - 13.02.2020

Движењето Беса и СДСМ постигнале договор за доставување на Предлог-закон за лични карти во собраниска процедура, во замена за подршка за Предлог законот за Јавно обвинителство, пишува Алсат.

Почнува расправа за ЗЈО, добиена поддршка од ДУИ и Беса!

Expres - 13.02.2020

Седницата на која треба да се гласа законот за јавно обвинителство, е закажана за вечерва за 21 часот. Седницата требаше првично да започне во 15 часот, но спикерот Талат Џафери не ја закажа бидејќи немало 80 пратеници кои би гласале за.

БЕСА ќе гласа за законот за Обвинителство, постигнат договор со Заев

Република - 13.02.2020

Собранието веќе требаше да ја почне седницата за законот за ЈО свикна за во 15 часот денеска, но таа се уште се одлага. Прочина за тоа била долгата средба на Заев со Билал Касами, претседателот на БЕСА, кои веќе се договориле законот за Јавно ...

БЕСА ќе гласа за законот за обвинителство, постигнат е договор со Заев!

Магазин - 13.02.2020

Собранието веќе требаше да ја почне седницата за владиниот Закон за обвинителството во 15ч, но истата сеуште се одлага. Причина за тоа била долгата средба на Заев и Билал Касами, претседателот на БЕСА, кои веќе се договориле законот за обвинителство ...

Касами: Подготвен сум да коалицирам со СДСМ – Заев: Отворен сум за албанските партии

4NEWS - 12.02.2020

Изборните листи кои се појавија како договор за тројна коалиција Алијанса за Албанците, Алтернатива и Движење Беса, според лидерот на Беса, Биљал Касами, не вреди да се наречат ниту понуда.

Ако има добра понуда, Касами подготвен да коалицира со СДСМ

Локално - 12.02.2020

Во емисијата „Клик Плус“, лидерот на БЕСА, Биљал Касами изјави дека поради несериозноста на Алијанса за Албанците, одлучил да не коалицира и на избори да настапи сам. Иако ја одби тројната коалиција, Касами открива дека е отворен да коалицира со ...

Ако има добра понуда, Касами подготвен да коалицира со СДСМ

Frontline - 12.02.2020

Иако ја одби тројната коалиција, Касами открива дека е отворен да коалицира со СДСМ. Во емисијата „Клик Плус“, лидерот на БЕСА, Биљал Касами изјави дека поради несериозноста на Алијанса за Албанците, одлучил да не коалицира и на избори да настапи ...

Зекири: Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице

Локално - 13.02.2020

„Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ“, напиша пратеникот и потпретседател на СДСМ, Мухамед Зекири, откако вечерва беше презакажана седницата на која требаше да се расправа за ...

Зеќири: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција

+инфо - 13.02.2020

Потпретседателот и пратеникот од СДСМ, Мухамед Зеќири, преку Фејсбук искоментира дека ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновиле коалицијата, откако вечерва претседателот на Собранието Талат Џафери ја презакажа седницата за законот за јавното обвинителство, и ...

Зеќири: ДУИ И ВМРО-ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција

Либертас - 14.02.2020

Фејсбук статус на потпретседателот на СДСМ, пратеникот Мухамед Зеќири: Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ. ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција и ...

Зекири: Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа вистинското криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМНЕ

4NEWS - 14.02.2020

Мухамед Зекири од СДСМ на својот Фејсбук профил истакна дека претседателот на Собранието, Талат Џафери и партијата ДУИ, заедно со нивните побратими од ВМРО-ДПМНЕ, уште еднаш го покажале нивното вистинско криминално лице.

ЗЕКИРИ: ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција- ТИЕ СЕ ПОБРАТИМИ

Магазин - 14.02.2020

После прекинувањето на седницата од страна на Претседателот на Собранието Талат Џафери, со реакција се јави и пратеникот на СДСМ Мухамед Зекири: „Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ...

Зекири: Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице

Слободен Печат - 14.02.2020

Пратеникот и потпретседател на СДСМ, по вчерашните случувања во Собранието, Мухамед Зекири порача дека ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновиле нивната криминална коалиција. -Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните ...