TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Компаниите што работат во секторот организација на настани од понеделник на протест: Добиле нула денари помош од ...

Екран - 08.04.2021

Компаниите што работат во секторот организација на настани (организатори, изнајмување на опрема за озвучување, осветлување и сценска опрема, видео и аудио продукции како и техничка поддршка на настаните) се доведени до тотален колапс.

До сега бевме тивки, но не натераа да станеме гласни! Од понеделник излегуваме на улица

Lider - 08.04.2021

Веќе немаме што да изгубиме, приморани сме нашите права да ги бараме на поинаков начин! Од понеделник излегуваме на улица. До сега бевме тивки, но не натераа да станеме гласни! Ќе останеме на улица се додека не ја добиеме помошта што ја бараме и ...

Компании од секторот организација на настани бараат поддршка од државата

Вечер Прес - 08.04.2021

Компаниите што работат во секторот организација на настани (организатори, изнајмување на опрема за озвучување, осветлување и сценска опрема, видео и аудио продукции како и техничка поддршка на настаните) се доведени до тотален колапс.

Организаторите на настани најавуваат протест за в понеделник

360 степени - 08.04.2021

Асоцијацијата за организирање на настани „Ивент индустрија“ најавува дека од понеделник ќе излезат на улица со цел да ја побараат помошта која, како што велат, им следува во време на криза.

Компаниите што организираат јавни настани од понеделник на улица

ТВ21 - 08.04.2021

Компаниите што работат во секторот организација на настани (организатори, изнајмување на опрема за озвучување, осветлување и сценска опрема, видео и аудио продукции како и техничка поддршка на настаните) се доведени до тотален колапс, реагираат од ...

Досега бевме тивки, но ќе станеме гласни – Ивент индустријата од понеделник повторно на улица

ММС - 08.04.2021

Асоцијацијата на ивент индустријата која ја сочинуваат компании кои работат во организација на настани револтирана од тоа што дејноста е затворена повеќе од една година и притоа не добила нула денари помош, од понеделник повторно ќе ја бара правдата ...

Организаторите на настани од понеделник на протести

+инфо - 08.04.2021

Ги повикуваме сите колеги кои работат во овој сектор како и сите други придружни дејности без кои нашата индустрија не може да постои да ни се приклучат. Не сме многу, но нема да дозволиме да останеме невидливи Компаниите што работат во секторот ...

Веќе немаат што да изгубат: Организаторите на настани од понеделник на протести

Република - 08.04.2021

Компаниите што работат во секторот организација на настани (организатори, изнајмување на опрема за озвучување, осветлување и сценска опрема, видео и аудио продукции како и техничка поддршка на настаните) од понеделник најавија протести, бидејќи како ...

ИВАП: До сега бевме тивки, но не натераа да станеме гласни! Од понеделник излегуваме на улица

Република - 08.04.2021

Од понеделник излегуваме на улица. До сега бевме тивки, но не натераа да станеме гласни! Ќе останеме на улица се додека не ја добиеме помошта што ја бараме и која ја заслужуваме, најавуваат од Асоцијација на Ивент Индустрија ИВАП.

Организаторите на настани од понеделник на протести

Нетпрес - 08.04.2021

Компаниите што работат во секторот организација на настани (организатори, изнајмување на опрема за озвучување, осветлување и сценска опрема, видео и аудио продукции како и техничка поддршка на настаните) од понеделник најавија протести , бидејќи ...

ИВАП: Од понеделник излегуваме на улица и ќе останеме се додека не ја добиеме помошта што ја бараме и која ја ...

Курир - 08.04.2021

Од понеделник излегуваме на улица. До сега бевме тивки, но не натераа да станеме гласни! Ќе останеме на улица се додека не ја добиеме помошта што ја бараме и која ја заслужуваме, најавуваат од Асоцијација на Ивент Индустрија ИВАП.

Асоцијација на Ивент индустријата: Добивме 0 денари помош од државата, излегуваме на улица

Кајгана - 08.04.2021

"Компаниите што работат во секторот организација на настани (организатори, изнајмување на опрема за озвучување, осветлување и сценска опрема, видео и аудио продукции како и техничка поддршка на настаните) се доведени до тотален колапс.

Компаниите во секторот на организација на настани од понеделник на протест: „До сега бевме тивки, но нè натераа да ...

Вистина.мк - 08.04.2021

Компаниите што работат во секторот организација на настани (организатори, изнајмување на опрема за озвучување, осветлување и сценска опрема, видео и аудио продукции како и техничка поддршка на настаните) се доведени до тотален колапс.