TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Трамп: Во секој случај ние градиме ѕид кон Мексико

Курир - 12.02.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп нема да се откаже од ветувањето дека ќе гради ѕид на границата со Мексико. -Ние секојдневно градиме ѕид, рече Трамп на собир во Тексас, во време кога беше објавено дека е постигнат принципиелен договор за ...

Американскиот конгрес постигна начелен договор за финансирање на границата

МКД - 12.02.2019

Американските законодавци, кои учествуваат во преговорите за новиот буџет за финансирање на граничната безбедност, изјавија дека постигнале начелен договор во обид да се спречи нова делумна блокада на владата, но кој, според изворите, не вклучува ...

Трамп: Ѕид кон Мексико ќе има во секој случај

Макфакс - 12.02.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, нема да се откаже од своето ветување дека ќе гради ѕид на границата со Мексико. „Ѕидот ќе го изградиме во секој случај“, рече Трамп на собир во Тексас, во момент кога беше објавено дека е постигнат ...

Постигнат рамковен договор за финансирање на американската Влада

Н.Македонија - 12.02.2019

Неколку преговарачи од Демократската и Републиканската партија во американскиот Конгрес постигнаа принципиелен договор за финансирање на Владата и избегнување на нова блокада на Владата на крајот од неделата, јави Гласот на Америка.

Поддржувачите на Трамп, држејќи се за рацете, формираа ѕид на границата со Мексико

Макфакс - 12.02.2019

Десетици поддржувачи на американскиот претседател Доналд Трамп се собраа на дел од границата меѓу САД и Мексико во Ново Мексико за да формираат жив ѕид во знак на поддршка на претседателот и неговиот проект за пограничен ѕид, пренесува „Спутник“.

Трамп вечерва ќе зборува на границата со Мексико за изградбата на ѕидот

Глас на Америка - 11.02.2019

Ваквата посета доаѓа пред истекот на крајниот рок во петок за привременото владино финансирање ВАШИНГТОН — Претседателот на САД Доналд Трамп ќе ја посети границата кај Ел Пасо, Тексас, каде вечерва се очекува да зборува за неговите барања да се ...

Трамп: Ѕид кон Мексико ќе има во секој случај

24Инфо - 12.02.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, нема да се откаже од своето ветување дека ќе гради ѕид на границата со Мексико. „Ѕидот ќе го изградиме во секој случај“, рече Трамп на собир во Тексас, во момент кога беше објавено дека е постигнат ...

Постигнат договор во американскиот конгрес за да се спречи нова блокада на владата

1tv - 12.02.2019

Демократите и Републиканците постигнаа начален договор во врска со безбедноста на границите за буџетот на американската влада за да се избегне уште една блокада на владата. Договорот вклучува само дел од финансиите кои американскиот претседател ...

Трамп не отстапува – ѕидот кон Мексико ќе го гради во секој случај

Нова ТВ - 12.02.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да отстапи од своето ветување дека ќе изгради ѕид на границата со Мексико, јави Би-Би-Си. – Ќе го градиме ѕидот во секој случај, рече Трамп на собир во Тексас, во исто време кога беше објавено ...

Поддржувачите на Трамп формираа ѕид на границата со Мексико

А1 On - 12.02.2019

Десетици поддржувачи на американскиот претседател Доналд Трамп се собраа на дел од границата меѓу САД и Мексико во Ново Мексико за да формираат жив ѕид во знак на поддршка на претседателот и неговиот проект за пограничен ѕид, пренесува „Спутник“.

Трамп: Ѕид кон Мексико ќе има во секој случај

Точка - 12.02.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, нема да се откаже од своето ветување дека ќе гради ѕид на границата со Мексико. „Ѕидот ќе го изградиме во секој случај“, рече Трамп на собир во Тексас, во момент кога беше објавено дека е постигнат ...

Трамп: Во секој случај ќе го градиме ѕидот на границата со Мексико

Опсервер - 12.02.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да отстапи од своето ветување дека ќе изгради ѕид на границата со Мексико, јави Би-Би-Си. – Ќе го градиме ѕидот во секој случај, рече Трамп на собир во Тексас, во исто време кога беше објавено ...

Поддржувачите на Трамп држејќи се за раце формираа ѕид на границата со Мексико

24Инфо - 12.02.2019

Десетици поддржувачи на американскиот претседател Доналд Трамп се собраа на дел од границата меѓу САД и Мексико во Ново Мексико за да формираат жив ѕид во знак на поддршка на претседателот и неговиот проект за пограничен ѕид, пренесува „Спутник“.

Трамп: Ѕид кон Мексико ќе има во секој случај

Centar - 12.02.2019

Американскиот претседател, Доналд Трамп, нема да се откаже од своето ветување дека ќе гради ѕид на границата со Мексико. „Ѕидот ќе го изградиме во секој случај“, рече Трамп на собир во Тексас во момент кога беше објавено дека е постигнат ...

Ќе се гради ѕидот на границата со Мексико

Фокус - 12.02.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да отстапи од своето ветување дека ќе изгради ѕид на границата со Мексико, јави Би-Би-Си. – Ќе го градиме ѕидот во секој случај, рече Трамп на собир во Тексас, во исто време кога беше објавено ...

Поддржувачите на Трамп држејќи се за раце формираа ѕид на границата со Мексико

Точка - 12.02.2019

Десетици поддржувачи на американскиот претседател Доналд Трамп се собраа на дел од границата меѓу САД и Мексико во Ново Мексико за да формираат жив ѕид во знак на поддршка на претседателот и неговиот проект за пограничен ѕид, пренесува „Спутник“.

Трамп: Во секој случај ќе го градиме ѕидот на границата со Мексико

Слободен Печат - 12.02.2019

– Ќе го градиме ѕидот во секој случај, рече Трамп на собир во Тексас, во исто време кога беше објавено дека е постигнат принципиелен договор за финансирање на Владата и избегнување нејзино ново блокирање.

Трамп: Во секој случај ќе го градиме ѕидот на границата со Мексико

Независен - 12.02.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да отстапи од своето ветување дека ќе изгради ѕид на границата со Мексико, јави Би-Би-Си. – Ќе го градиме ѕидот во секој случај, рече Трамп на собир во Тексас, во исто време кога беше објавено ...

Трамп изјави оти нема да отстапи од своето ветување дека ќе изгради ѕид на границата со Мексико

+инфо - 12.02.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да отстапи од своето ветување дека ќе изгради ѕид на границата со Мексико, јави Би-Би-Си. – Ќе го градиме ѕидот во секој случај – рече Трамп на собир во Тексас, во исто време кога беше објавено ...

Постигнат рамковен договор за финансирање на американската Влада

А1 On - 12.02.2019

Неколку преговарачи од Демократската и Републиканската партија во американскиот Конгрес постигнаа принципиелен договор за финансирање на Владата и избегнување на нова блокада на Владата на крајот од неделата, јави Гласот на Америка.

Постигнат рамковен договор за финансирање на американската Влада

1tv - 12.02.2019

Неколку преговарачи од Демократската и Републиканската партија во американскиот Конгрес постигнаа принципиелен договор за финансирање на Владата и избегнување на нова блокада на Владата на крајот од неделата, јави Гласот на Америка.

Постигнат рамковен договор за финансирање на американската Влада

Телма - 12.02.2019

Неколку преговарачи од Демократската и Републиканската партија во американскиот Конгрес постигнаа принципиелен договор за финансирање на Владата и избегнување на нова блокада на Владата на крајот од неделата, јави Гласот на Америка.

Доналд Трамп не отстапува од своето ветување ѕид сепак ќе има!

Алфа - 12.02.2019

Ќе го градиме ѕидот во секој случај, рече Трамп на собир во Тексас, во исто време кога беше објавено дека е постигнат принципиелен договор за финансирање на Владата и избегнување нејзино ново блокирање.

Постигнат договор во американскиот конгрес за да се спречи нова блокада на владата

Либертас - 12.02.2019

Демократите и Републиканците постигнаа начален договор во врска со безбедноста на границите за буџетот на американската влада за да се избегне уште една блокада на владата. Договорот вклучува само дел од финансиите кои американскиот претседател ...

Tрамп: Во секој случај ќе го градиме ѕидот на границата со Мексико

Вечер - 12.02.2019

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека нема да отстапи од своето ветување дека ќе изгради ѕид на границата со Мексико, јави Би-Би-Си. – Ќе го градиме ѕидот во секој случај, рече Трамп на собир во Тексас, во исто време кога беше објавено ...

Постигнат рамковен договор за финансирање на американската Влада

Либертас - 12.02.2019

Неколку преговарачи од Демократската и Републиканската партија во американскиот Конгрес постигнаа принципиелен договор за финансирање на Владата и избегнување на нова блокада на Владата на крајот од неделата, јави Гласот на Америка.