TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Спејсекс на Илон Маск ќе испрати турист на пат околу месечината

МКД - 14.09.2018

Спејсекс на Илон Маск го најави новиот план да испрати прв турист на пат околу месечината, со помош на нивната Биг Фалкон ракета (БФР), масивно лансирно возило кое е дизајнирано да ги носи луѓето во вселената.

„Спејс икс“ го има првиот патник за приватниот лет до Месечината

Макфакс - 14.09.2018

Американската компанија „Спејс икс“ на Илон Маск соопшти дека го запишала првиот светски патник за пат околу Месечината со вселенската ракета со кодно име БФР. Сепак, името на патникот не е откриено.

Space X го има првиот патник за приватниот лет до Месечината

USB - 14.09.2018

Американската компанија Space X на Елон Маск соопшти дека го запишала првиот светски патник за пат околу Месечината со вселенската ракета со кодно име БФР. Сепак, името на патникот не е откриено.