TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Романец изгради еден метар автопат за да ја посрами власта (ВИДЕО)

МКД - 19.03.2019

Бизнисменот Стефан Мандачи од романскиот град Сучава го изгради најкраткиот автопат во светот, долг еден метар, во знак на протест против недостигот од сообраќајна инфраструктура. „Ние сме најсиромашниот регион на Европа.

Бесен на властите: Романски бизнисмен за инает направил автопат долг еден метар

Вечер - 18.03.2019

Стефан Мандачи (33), сопственик на ресторан за брза храна во Романија од бес кон властите во земјата, која вложува во сè освен во автопатишта, со свои пари изградил автопат во должина од еден метар.

Романскиот бизнисмен изградил автопат од еден метар - само за да ги посрамоти властите

Точка - 18.03.2019

Романскиот бизнисмен направил автопат со должина од еден метар во североисточна Романија во знак на протест поради лошата патна инфраструктура во земјата. Сопственикот на ресторани за брза храна, 33-годишниот Стефан Мандачи, на кого му пречи слабата ...

Романија: Отворија најмал автопат за да ги посрамотат властите

Кумановски м. - 18.03.2019

Сопственик на ланец ресторани за брза храна, 33-годишниот Стефан Мандачи, кому му здосадила слабата патна мрежа во неговата област, приватно нарачал изградба на минијатурен автопат на личен трошок од 4.400 евра, пренесува ВВС.

Бизнисмен сам направил автопат

Фактор - 18.03.2019

Романски бизнисмен направил автопат долг еден метар. Се работи за Стефан Мандачи (33), сопственик на ресторан за брза храна. Тој од бес кон властите во земјата, која вложува во сè освен во автопатишта, со свои пари изградил автопат во должина од ...

Романскиот бизнисмен изградил автопат од еден метар - само за да ги посрамоти властите (видео)

Канал5 - 18.03.2019

Романски бизнисмен изградил автопат во должина од еден метар во североисточна Романија во знак на протест поради лошата патна инфраструктура во земјата. Романија има една од најкратките мрежи на автопатишта во ЕУ од само 806 километри за целата ...

Го изгради најкраткиот автопат во светот само за да ги резили романските власти

Таратур - 19.03.2019

Бизнисмен од Романија за инает изгради автопат во должина од еден метар на североистокот од земјата, во знак на револт и протест против лошата патна инфраструктура во Романија, за да ги изрезили романските власти поради нивната негрижа за тој сектор.