TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Играл со Рамос и Алвес , а сега е без нога и едвај преживува (ВИДЕО)

Канал5 - 26.03.2020

Дарио Силва е поранешен фудбалер на неколку шпански клубови, кој по завршувањето на фудбалската кариера имал многу проблеми и заработува за живот како келнер. Тој беше играч на репрезентацијата на Уругвај, играше на позицијата напаѓач и имаше ...

ВИДЕО: Играше со Рамос и Дани Алвеш, постигна 100 голови, а сега работи како келнер

Sport M - 26.03.2020

Дарио Силва, веројатно постарите љубители на фудбалот добро се сеќаваат на ова име. Уругваецот, освен за неколку клубови во својата земја, играче и во Шпанија, прво за Малага, а потоа и Севиља, каде соблекувалната ја делеше со Рамос и Дани Алвеш.

Беше соиграч на Серхио Рамос и Дани Алвеш, а денес работи како келнер и е без дел од ногата

Спортманија - 26.03.2020

Тажна е судбината на Уругваецот. Дарио Силва, поранешниот репрезентативец на Уругвај и фудбалер на Калјари, Еспањол, Малага, Севилја и Портсмут, пред 14 години ја заврши играчката кариера.

Имаше фантастична кариера, заработуваше милиони, но сега е без дел од ногата и е келнер

Gol.mk - 26.03.2020

Дарио Силва, поранешниот репрезентативец на Уругрвај, по завршувањето на својата играчка кариера се соочува со големи проблеми, а за живот заработува како келнер. Силва, кој денес има 47 години, играше на позицијата напаѓач, а имаше сјајна кариера, ...

Тажна судбина на бивш соиграч на Рамос: Остана без дел од нога и работи како келнер!

СуперСпорт - 26.03.2020

Иако многумина сметаат дека фудбалерите и по кариерата поминуваат убави моменти, се лажат за тоа, а вистински пример за тоа е Дарио Силва. Поранешниот фудбалер на Калјари, Еспањол, Малага, Севилја и Портсмут ја заврши кариерата пред 14 години.

Тажна приказна: Беше соиграч на Рамос и Алвес, а денес е полуинвалид и работи како келнер

Спортски - 26.03.2020

Животот на некои фудбалерите по завршувањето на кариерата е многу поразличен, а вистински пример за тоа е Уругваецот Дарио Силва. Станува збор за поранешен фудбалер на Каљари, Еспањол, Малага, Севиља и Портсмунт.