TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Габер е херојот на Словенија во ремито против Шведска, Норвешка го декласираше Алжир

Дриблинг - 22.01.2021

Ракометарите на Словенија и Шведска одиграа 28:28 во дербито на вечерта од пресметките од 2 коло во главната фаза на Мундијалот во Египет. Матеј Габер постигна гол за Словенија во последната секунда и со ова и донесе бод на неговата земја во битката ...

Големо дерби, сите задоволни со реми: Врањеш ги водеше Словенците до бод против своите

24 Ракомет - 22.01.2021

Составите на Словенија и Шведска одиграа максимално возбудлив натпревар во кој нијанси решаваа за победникот, но тие нијанси беа речиси невидливи, па немаше победник, а дуелот финишираше нерешено, 28:28.

СП: Ремизираа Шведска и Словенија, пеколна борба за четвртфинале

Слободен Печат - 22.01.2021

Норвежаните убедливи вечерва на Светското првенство откако го совладаа Алжир со 36:23, додека бодовите ги поделија Словенија и Шведска (28:28). Без сомнение се очекува голема борба за четвртфиналните места во последното трето коло од главната фаза ...

Словенија и Шведска освоија по бод во драматичен финиш

Дерби - 22.01.2021

Словенија и Шведска не ги разочараа ракометните фанови одигрувајќи драматичен натпревар во вечерниот термин на Светското првенство во Египет. Швеѓаните доминираа во голем дел од првото полувреме, имаа и пет голови позитива, но Словенија успеа да се ...

Дрматична ноќ во Каиро – Габер со прв гол во последната секунда и донесе бод на Словенија

Спортманија - 22.01.2021

Со звукот на сирената пикерот на Словенците израмни на 28:28 против Шведска Пикерот Матеј Габер го постигна првиот гол за Словенија на мечот со Шведска во вистински момент, во последната секунда за драматично реми 28:28 во Каиро.

Габер обезбеди реми за Словенија против Шведска во последната секунда

Sport 1 - 22.01.2021

Словенија и Шведска ремизираа 28-28 во рамки на второто коло од главната фаза во групата 4 на Светското ракометно првенство. Херој на Словенците беше Матеј Габер, кој погоди во последните моменти од натпреварот и обезбеди бод за својата ...

Словенците во последната секунда изборија реми со Шведска

TopSport - 22.01.2021

Словенечката ракометна репрезентација ги заддржа шансите за пласман во четврт-финале на Светското првенство во Египет, откако во драматична завршница избори 28:28 реми со Шведска, и сега и остануваат тестовите со Египет и Македонија за овој пласман.

Словенците во последната секунда извадија реми со Шведска, Норвешка го „преслуша“ Алжир

SportMedia - 22.01.2021

Со гол во последната секунда на натпреварот, селекцијата на Словенија се избори за реми 28:28 во дуелот со Шведска во вечерното дерби на СП во Египет. Швеѓаните имаа континуирана предност во текот на мечот, но никогаш не успеаја да се одлепат и да ...

Габер во последна секунда ја спаси Словенија од пораз со Шведска

Gol.mk - 22.01.2021

Ракометната репрезентација на Словенија се врати од бездната, дојде до реми со Шведска (28-28), по што и двете репрезентации останаа со шанси за пласман меѓу осумте најдобри на Светското првенство (СП) кое се игра во Египет.

Трилер реми на Словенија и Шведска, Норвешка рутински со Алжир

Екипа - 22.01.2021

Во неверојатен трилер натпревар Словенија и Шведска одиграа без победник 28-28. Неверојатно израмнет натпревар во кој Словенците повторно како и на целиот шампионат стартуваа споро, па мораше потоа да се враќаат во натпреварот.

Словенците во последната секунда изборија реми со Шведска

Макфакс - 22.01.2021

Словенечката ракометна репрезентација ги заддржа шансите за пласман во четврт-финале на Светското првенство во Египет, откако во драматична завршница избори 28:28 реми со Шведска, и сега и остануваат тестовите со Египет и Македонија за овој пласман.

Словенците во последната секунда изборија реми со Шведска

Денар - 23.01.2021

Словенечката ракометна репрезентација ги заддржа шансите за пласман во четврт-финале на Светското првенство во Египет, откако во драматична завршница избори 28:28 реми со Шведска, и сега и остануваат тестовите со Египет и Македонија за овој пласман.