TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Нант го совлада ППД Загреб,Лазаров постигна три гола

Курир - 23.02.2021

Францускиот ракометен клуб Нант успеа да дојде до тешка победа против хрватскиот ППД Загреб од 30-28 во натпревар од Лига на шампиони ва меч на кој настапи новиот македонски селектор воедно и капитен Кире Лазаров .

Во меч на актуелниот и поранешниот наш селектор: Нант го победи ППД Загреб, три гола за Лазаров

Екипа - 23.02.2021

Нант успеа да дојде до тешка победа против ППД Загреб од 30-28 во натпревар од Лига на шампиони во кој новиот македонски селектор Кире Лазаров славеше против тимот на поранешниот македонски селектор, Ивица Обрван.

ВИДЕО: Кире Лазаров со три голa во победата на Нант над ППД Загреб

Дриблинг - 23.02.2021

Нант го совлада ППД Загреб со 30:28 во групата Б, нашиот репрезентативец и селектор, Кире Лазаров за победникот постигна три гола. Во измранет и енергинеч натпревар, пресуди упорноста на домаќините во вториот дел од второто полувреме во кое ...

Нант и Кил во финишот избегнаа неочекувани киксеви во ЛШ

Gol.mk - 23.02.2021

Ракометарите на Нант впишаа нова победа во Лигата на шампионите, откако вечерва и со половични сили славеа над ППД Загреб со 30-28. Францускиот претставник во ракометната елита по несреќниот пораз од Барселона во претходното коло немаше право на нов ...

Лазаров со Нант триумфално против ППД Загреб!

SportMedia - 23.02.2021

Кире Лазаров нашиот репрезентативен капитен, а од пред неколку денови и селектор, со својот Нант успеа да триумфира против ППД Загреб со 30-28. Кире беше стрелец на три гола. Ова беше натпревар од групата Б во ракометната Лига на Шампионите.

Нант и Лазаров го скршија отпорот на упорниот ППД Загреб

Дерби - 23.02.2021

Нант го победи ППД Загреб (30:28) во натпревар од ракометната Лига на шампиони и дуелот на новиот и поранешниот македонски селектор. Кире Лазаров овој пат како играч на Нант беше поуспешен од Ивица Обрван, кој дебитираше на клупата на хрватскиот ...

Три гола за Лазаров во триумфот на Нант против ППД Загреб

Sport 1 - 23.02.2021

Нант успеа да слави против ППД Загреб со 30-28 во тежок натпревар од Лигата на шампиони во кој победникот се решаваше во последните минути. Двете екипи одиграа одличен натпревар, а по водството од 9-6 на Нант на средината на првото полувреме, Загреб ...

Кире Лазаров избран во тимот на колото во француската лига (ФОТО)

Sport 1 - 23.02.2021

Новиот селектор на македонската ракометна репрезентација, Кирил Лазаров, уште дели лекции на своите конкуренти. Тој е прогласен за најдобар десен бек во 17. коло од француската Лидл старлига, благодарение на настапот на мечот Нант - Екс ан Прованс.

Уште едно признание за Лазаров – Најдобар десен бек во колото во Франција

24 Ракомет - 23.02.2021

Селекторот на Македонија и ракометар на Нант, Кирил Лазаров доби ново признание откако се најде во најдобриот тим на најсилната лига на Франција во 17. коло. Лазаров и неговите колеги одиграа нерешено против тимот на Екс ан Прованс (23:23).

Лазаров држи лекции во Франција: Доби место во идеалниот тим на колото 📸

Спортски - 23.02.2021

Македонскиот репрезентативец и од неодамна селектор, Кире Лазаров доби место во идеалниот тим на Франција. Македонската ракометна икона одигра одличен натпревар против Аикс и постигна шест гола во ремито од 23:23.

Одличниот Лазаров во најдобрите седум на колото во Франција (ФОТО)

Дерби - 23.02.2021

Македонскиот репрезентативец и од неодамна наш селектор, Кире Лазаров доби место во идеалниот тим на колото во првата лига на Франција. Ветеранот имаше квалитетна партија против Аикс каде постигна 6 погодоци во ремито од 23:23, а ова беше сосема ...

Лазаров во „дрим-тимот“ на последното коло во францускиот шампионат

Gol.mk - 23.02.2021

Кирил Лазаров постигна шест гола за Нант во ремито против Аикс . Тоа беше доволно за „Л'Екип“ да го смести во иделниот тим на 17. коло во француското првенство. Подобар стрелец од македонскиот репрезентативец беше само Валеро Ривера со седум ...

Лазаров погоди шест пати во француското ракометно дерби

Дерби - 21.02.2021

Денеска се одигра еден натпревар во француската ракометна лига и стануваше збор за големото дерби, во кое Нант и Аикс ги поделија бодовите во крајно возбудлив и израмнет дуел. Домашниот Нант отвори подобро и првото полувреме го приведе во својата ...