TIME.mk

ВЕСТИ

NEWS

Израел соборил либански дрон

Опсервер - 22.01.2021

Израелската армија денеска соопшти дека соборила беспилотно летало што влегло во израелскиот воздушен простор од Либан. Во соопштението се додава дека израелската армија ќе продолжи да го брани суверенитетот на земјата.

Израелски воени авиони пукаа врз цели во Сирија

Опсервер - 22.01.2021

– Израелски воени авиони утрово испукаа неколку ракети кон централна Сирија,јавија сириските државни медиуми, без да се споменуваат жртви. Новинската агенција САНА цитираше воен извор кој вели дека нападот се случил во зори кога израелски авиони ...

Израел изврши неколку напади врз цели во Сирија

Курир - 22.01.2021

Израелски воени авиони утрово испукаа неколку ракети кон централна Сирија,јавија сириските државни медиуми, без да се споменуваат жртви. Новинската агенција САНА цитираше воен извор кој вели дека нападот се случил во зори кога израелски авиони ...

Израелски воени авиони пукаа врз цели во Сирија

24 Вести - 22.01.2021

Израелски воени авиони утрово испукаа неколку ракети кон централна Сирија,јавија сириските државни медиуми, без да се споменуваат жртви. Новинската агенција САНА цитираше воен извор кој вели дека нападот се случил во зори кога израелски авиони ...

Израелски воени авиони пукаа врз цели во Сирија

Либертас - 22.01.2021

– Израелски воени авиони утрово испукаа неколку ракети кон централна Сирија,јавија сириските државни медиуми, без да се споменуваат жртви. Новинската агенција САНА цитираше воен извор кој вели дека нападот се случил во зори кога израелски авиони ...

Израел нападнa цели во Сирија

Нетпрес - 22.01.2021

Израелски воени авиони утрово испукаа неколку ракети кон централна Сирија,јавија сириските државни медиуми, без да се споменуваат жртви. Новинската агенција САНА цитираше воен извор кој вели дека нападот се случил во зори кога израелски авиони ...

Израелски воени авиони пукаа врз цели во Сирија

MakPress - 22.01.2021

Израелски воени авиони утрово испукаа неколку ракети кон централна Сирија,јавија сириските државни медиуми, без да се споменуваат жртви. Новинската агенција САНА цитираше воен извор кој вели дека нападот се случил во зори кога израелски авиони ...

Израел соборил либански дрон

MakPress - 22.01.2021

Израелската армија денеска соопшти дека соборила беспилотно летало што влегло во израелскиот воздушен простор од Либан. Во соопштението се додава дека израелската армија ќе продолжи да го брани суверенитетот на земјата.

Израел собори дрон од Либан

Слободен Печат - 22.01.2021

Израелската армија денеска соопшти дека соборила беспилотно летало што влегло во израелскиот воздушен простор од Либан. Во соопштението се додава дека израелската армија ќе продолжи да го брани суверенитетот на земјата.